(Фото) Оваа Македонка го има најубавиот задник на Инстаграм

Не е естрадна ѕвезда, ниту ТВ водителка, ниту манекенка, топ модел… ама, сепак важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Можеби конкуренција и прават единствено Марија Нацева, Ана Стојанова, Едина Муса… Aма сепак…

Скопјанката Кристина Кочова веќе неколку години речиси секојдневно знае да ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи со жешки фотографии.

На фотографиите во преден план најчесто нејзиниот главен адут – нејзиното совршено газе, за кое самата во едно нејзино интервју открива како го извајала и се’ уште го одржува: „Имам 3 омилени вежби за нозе и задник, а тоа се преса, чучњеви и таканаречено мртво дигање.“

Со фитнесот започнала да се занимава пред една цела деценија, на 19 годишна возраст, во 2008 година. По природа била слаба и сакала да ја зголеми мускулната маса. Не сакала да има мускулест изглед на атлета, па затоа внимението го насочила и се’ уште тоа го прави на женските атрибути, од кои нејзиниот задник изгледа како да е извајан од рацете на Микеланџело.

Кристина вели дека внимава да не внесува премногу вештачка преработена храна, а за сметка на тоа внесува што е можно повеќе ензими. Протеините се основни и постојани во нејзината исхрана, додека јаглехидратите и маститите варираат во зависност од формата што сака да ја постигне. Се разбира тренингот и физичката активност се неизбежни, па таа активно тренира 4-5 пати неделно, со тоа што 2 пати неделно ги тренира нозете и 2 до 3 пати горниот дел од телото.

„Според моето искуство, после 1-2 месеци почнаа да се забележуваат резултати од тренинзите на моето тело, кои ги забележував и јас и другите околу мене. Затоа сметам дека секој почетник може да постигне видливи резултати за брзо време, доколку сериозно се посвети на вежбањето, дури и без да користи суплементација. Секако постојаноста во вежбањето е најважна, колку подлого време (месеци, години) се вежба, толку повеќе резултатите се подобри и потрајни што е најважно“ – ќе изјави Кристина во своето интервју за тоа како се доаѓа до совршен женски фит изглед.

Позирањето и фотографирањето на сексапилната скопјанка и е второ хоби. Барем според она што може да се види постирано на нејзините профили на социјалните мрежи. Како и не би било, кога има што да покаже, со што да се пофали, да привлече…

Затоа постираните фотографии на социјалните мрежи како една од девојките со најубави газиња, ако не и најубавото во Македонија добива илјадници лајкови.

Особено од машката популација, кај која нејзините фотографии во екстремно мини танга бикини кои постојано ги преферира, кое едвај и да го покрива венериниот брег, буди, воздишки, копнежи, им ја разгорува фантазијата, желбата и еротските соништа…

Интересно е што на скоро сите фотографии лицето на атрактивната Кристина речиси и да не можете да го видите. Ама затоа и тоа како има што друго да се види.

(Видео) Познатата водителка ги испровоцира мажите во секси црна комбинација

Познатата македонска водителка Марјана Станојковска реши да ги испровоцира сите мажи со последната Инстаграм објава.

Имено, таа во објавеното видео позира во црна секси комбинација, а неколку секунди провокативно ги снимаше нозете.

Станојковска ја освои македонската јавност со сјаните усни, бујното реколте и привлечните нозе.

Целото видео погледнете го ТУКА

(Фото) Сандра Африка повторно ги зголемила градите

Популарната пејачка Сандра Африка, како што дознава ПИНК, била оперирана пред две недели во приватна клиника во Белград.

Иако нејзините тезги низ регионот, но и во дијаспората, беа закажани неколку месеци однапред, Сандра беше принудена да откаже само неколку средби со јавноста, за да ги замени “истрошените силикони“, кои ги планираше подолго време, но не можеше поради зафатениот распоред.

-Сандра долго време ја планира оваа операција. Не сакаше во текот на летото поради турнејата, имаше настапи секоја вечер, а во текот на летото не е соодветно да се прави тоа. Штом малку се олади, таа некако успеа да откаже неколку настапи и да закаже операција. Имаше некои проблеми, сакаше подобар естетски ефект, а време беше за тоа,  вели за ПИНК извор близок до пејачката и додава:

-Се е супер фала Богу помина, отиде кај проверени луѓе. Малку ги зголеми градите, нема да има некоја огромна разлика, но ќе изгледаат побујно, помазно. И наредиле строг одмор, поради што не можела да работи, но по неколку дена, кога се се нормализира, снимила спот за нова песна, која наскоро ќе ја објави. Сега се е во ред, таа одлично реагираше на операцијата и функционира сосема нормално, заклучува изворот.

Да потсетиме, ова е трета операција на градите на Сандра – многу одамна, пред да стапне на сцената, ги зголеми градите, кои веќе еднаш ги промени во 2015 година. Седум години подоцна следеше уште една операција.

(Фото) Македонската водителка позира во автомобил во провокативен фустан

Најпознатата македонска водителка, Марјана Станојковска на својот „Инстаграм“ профил објави фотографии на кои позира во автомобил, во провокативен фустан.

На фотографиите се акцентирани нејзините гради и долгите нозе. Изгледот го надополни со впечатливи обетки.

Популарно