Познатиот актер и миленик на жените призна дека е болен

Еден од најпосакуваните холивудски актери Зак Ефрон неодамна откри дека се бори со тешко пореметување кое го спречува да излегува.

Станува збор за агорафобија, состојба од која боледуваат и Ким Бесинџер, Дерил Хана и Роби Вилијамс.

Зак е миленик на жените, важи за еден од најзгодните актери во Холивуд, а големиот притисок на славата го направи својот данок и во неговиот случај.

Во неодамнешното интервју за „Men’s Health“, Зак откри дека се бори со агорафобија, која клиниката Мајо ја дефинира како „тип на анксиозно растројство во кое се плашите и избегнувате места или ситуации кои можат да предизвикаат паника и да се чувствувате заробени, беспомошни ”

„Едноставно не излегувам“, објасни тој во едно интервју. „Големи групи луѓе, тоа е она што ја поттикнува мојата агорафобија“.

Работењето на физичкиот изглед за потребите на филмот „Baywatch“ изгледа му предизвика бројни здравствени проблеми на актерот. Депресијата е само една од нив.

Според експертите од клиниката Мајо, диуретиците „помагаат да се ослободи телото од сол (натриум) и вода“, што му било важно на Ефрон за да го изваја телото за сцените на плажа,пренесуваат медиумите.

Наташа Ѓукиќ: „Го замолив Бог да ме земе мене, а да ја врати неа“

Минатиот декември целата јавност остана во шок и неверување кога беше објавена веста дека популарната јутјуберка и гејмерка Кристина Кика Ѓукиќ се самоубила.

За причините и мотивите на оваа трагедија уште се шпекулира, а нејзината мајка Наташа е убедена дека не се работи за самоубиство туку за убиство.

Сега, една година по смртта на Кика, Наташа признала како се чувствувала кога ја нашла мртва.

-Седам, плачам и ја гледам нејзината слика. Му се молам на Бога сето тоа да е сон, утре да се разбудам и да кажам: „Боже, каков одвратен сон“. Тоа нема да се случи, за жал, моето бебе го нема, потресно рекла Наташа и додала:

-Првиот пат кога изговорив: „Боже, земи ме, врати ја неа“, тој момент не може да се опише. Не дај Боже некој некогаш да го доживее тоа што јас го доживеав таа вечер, изјавила мајката на Кика.

(Фото) Се огласи водителката Лила по смртта на македонската инфлуенсерка

Водителката Лила Стојановска по трагичната вест дека била пронајдена мртва инфлуенсерката Маја Миа се огласи со голем гнев и разочарување на социјалната мрежа „Фејсбук“.

-Не знам, веројатно по дома вашите жени и ќерки се светици, зошто очигледно по вашите коментари сите останати се неморални и лесни жени! Не дај боже да е убава и успешна, е тогаш почнува вистински натпревар, кој поОдвратен и позлобен коментар ќе остави! Па уште си се дополнувате ( леле баш така во право си брат…леле што убаво и пиша), мизерии едни мизерни!!! Па добро, вие имате ли барем малку мозок, емпатија… некакво чувство?! Имате ли сeмејства, роднини,колеги, комшии од кои треба барем малку да ви е срам?! Имате ли? Па која е таа состојба на умот да седнете и да пишувате одвратни коментари за некој кој за жал веќе не е меѓу живите, а притоа е млада жена, а освен името ништо друго не знаете за неа! Па она има и родители, семејство кое е во неверојатен шок, преживува трагедија…. Изгубиле дете! Срам да ви е! А одите во црква, се крстите, се молите на бога, слави славите, наредени икони и светци низ куќа…. Безбожници едни !!! Ама да си знаете истиот тој бог ќе ви суди , секому според заслуга! Оставете девојката да почива во мир и сочувство до нејзиното семејство за оваа голема и ненадоместлива загубa, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

(Видео) Вака се случила сообрајката во која загинаа мајка и ќерка во БиХ

Мајка и ќерка од Новo Село кај босанската општина Поточани загинаа во страшна несреќа кај градот Прњавор.

Очевидци кои учествувале во спасувањето изјавиле дека мајката и ќерката настрадале во возилото, додека таткото и уште едно дете со тешки изгореници биле однесени со брза помош, но нивната состојба е исклучително тешка.

До несреќата дошло кога возилото на семејството на жртвите се приклучувало на магистрален пат. Друго возило кое доаѓало од правец на Прњавор без кочење удрило во возилото на несреќното семејство, при што дошло до експлозија и палење на резервоарот за бензин.

На видеото кое го објави Prnjavor.info се гледа моментот на сообраќајната несреќа. Автомобилот се запалил токму во моментот на несреќата, што може да се види на видеото.

Да потсетиме, во страшна несреќа загинаа мајка и малолетна ќерка, кои изгореа во возило кое по ударот се запали.

Таткото и другото дете (4) се извлечени од возилото и пренесени во болница. Непозната е состојбата на возачот од другото возило, пишува Српска.инфо.

Популарно