За “најлудата ноќ“ ќе заработат цело богатство

Заврши летната сезона за естрадата, а многу пејачи веќе побрзаа и закажаа новогодишни настапи или моментално работат на тоа. Цената за прославата на 2023 година, сепак, значително ќе се разликува од претходната.

Како што се пишуваше неодамна, значително пораснаа цените на „обичните“ тезги, а со тоа и новогодишните, кои обично се неколкукратно повисоки.

Неколку извори блиски до забавната индустрија ја потврдија оваа информација за медиумите, а она што сите тие го велат е дека побарувачката е голема без разлика на цената. Така, српските медиуми истражуваа колку пари ќе земат пејачите поединечно на 31 декември, а нивните хонорари ќе ве шокираат.

Саша Матиќ договорил новогодишна тезга во Виена со брзина на светлината, но нема да наплати 50.000 евра како лани, туку десет илјади повеќе.

Аца Лукас до крајот на годината ќе има бројни настапи меѓу кои и концерт во Белградска Арена, а годината успешно ќе ја заокружи со новогодишен концерт во луксузен хотел во главниот град на Србија за 80.000 евра.

Ацо Пејовиќ е во завршна фаза од преговорите за дочекот кој годинава ќе го наплати 80.000 евра.

Наташа Беквалац пред четири дена се врати од американската турнеја и веројатно затоа се уште не го прецизирала местото на настапот, но како што дознаваат медиумите, по 31 декември таа ќе биде потешка за 40.000 евра.

Трендот со цените го следи и Александра Пријовиќ, па вредноста на нејзиниот настап во празничната ноќ годинава скокна на 40.000 евра.

Милица Тодоровиќ резервирала место во познат клуб во Штутгарт, а за вечерта ќе заработи 25.000 евра.

И покрај тоа, Светлана Цеца Ражнатовиќ и понатаму е рекордерка. Како што е познато, пејачката и годинава ќе наплати настап од 100.000 евра.

(Фото) „Жена од султана“ се унакази со пластични операции

Пејачката Тијана Милентијевиќ попозната како Тијана Ем им ја покажа новата фризура на своите обожаватели.

Имено, Тијана на нејзиното Инстаграм стори објави фотографија на која се гледа дека забележително ја скратила косата.

– New look (Нов изглед) – пишуваше во описот на објавата.

Милентијевиќ се воодушевелила од фризурата „Паж“, па следеше серија фотографии на кои го покажа својот нов имиџ.

(Видео) Ја прашаа директно Анета Молика дали причина за разводот е неверство и тоа од нејзина страна

Познатата пејачка Анета, до скоро позната како „Молика“ а сега веќе си го врати моминското презиме Љумаковска, како што ја знаеја сите до пред да се омажи, прозборе за разводот. Таа во разговор за „Бекстејџ“ откри детали за причините за развод, но и за плановите за понатаму во нејзината соло кариера.

Искрено не сакам да навлегувам многу во тоа. Се случи што се случи, требало така да биде и не гледам некој проблем, па сега да треба нон стоп само за тоа да се пишува. Ниту први ниту последни. Не сакам да навлегувам, требало така да биде. Се се случува со причина, ништо не е без причина, рече таа и најави дует со Мартин Вучиќ.

На прашањето дека причината за разводот е неверство и тоа од нејзина страна таа вели:

– Немам што да изјавам, што да кажам. Се што треба да се дознае, ќе се дознае, тоа не е никаков проблем, меѓутоа секогаш не знам зошто за развод причината треба да е неверство. Може да е губење на чувства, може да се некои други проблеми, проблеми што се во фамилијата, дали од моја страна или од другата страна, не мора да значи дека е неверство. Се може да биде опфатено и се може да е причина, губење на чувства пред се, не можеш ти да му наредиш на срцето, дали некој да сака или да нејќи. Едноставно ете се деси, не знам ни јас што се случи, требало така да биде, како што кажав не сакам да навлегувам, а и не осеќам потреба дека треба толку да давам изјави, да објаснувам, што беше и како беше. Гледам од сега и понатаму да си го живеам животот како што јас сакам, како што треба да го живеам. Не се вртам назад, рече Анета.

Погледнете го видеото од разговорот со Анета:

(Фото) Ова е полубратот на Мирко Шијан кој е во затвор, а чиј татко бил убиен три недели откако се родил

Пејачката Гоца Божиновска во деведесеттите години од минатиот век беше мажена за момчето од подземјето Зоран Шијан со кој ги доби синот Мирко и ќерката Зорана.

Меѓутоа, дека нивниот брак не беше како од бајките говори фактот што тој ја изневерил и тоа не со било кој, туку со нејзината сосетка и пријателка со која подоцна го добил и вонбрачниот син Вукашин.

Пејачката со Гордана биле први сосетки и другарки се до 1996-та година кога Зоран Шијан ја оставил Гоца поради неа. Божиновска по ова со нејзините две деца се отселила во Белград, а Гордана му подарила уште еден наследник на Зоран во 1999-та година кој е роден само три недели пред убиството на татко му.

Таа жена ми го уништи семејството, не грешка, таа жена ми го уништи животот. Беше тешко, но не се враќам на старо. Одлучив веќе да не трошам време и нерви на непотребни работи. Толку многу драги и мили луѓе имам што ми недостигаат, што не се ниту приближно болни како тие. Може да кажам само дека јас и таа не сме скарани и дека меѓу нас се е ОК. Што било било. Треба да се радуваме, а не да тагуваме и да го враќаме филмот во минатото. Простив, но не заборавив, рече во една прилика пејачката.

Инаку полубратот на Мирко, повеќе ги полнел страниците на црната хроника отколку на жолтата штампа.

Вукашин во моментов е во затвор каде одлежува казна затвор од една година и два месеци поради насилно однесување во еден познат ресторан.

Имено тој со боксови удирал во главата на една девојка, а потоа истото го снашло и едно момче кое му се нашло на патот.

Српските медиуми пишуваат дека ова не е единствениот проблем на Вукашин, тој бил приведен и пред неколку години кога се случило пукање во Нов Белград кога е рането едно момче.

Популарно