Видео: Антониа Гиговска едвај ги задржа градите на место - проблематичното деколте не мируваше

Антониа Гиговска со сигурност прерасна во една од најдобрите македонски пејачки која полека почнува да го освојува целиот регион.

Русокосата убавица постојано воодушевува со секоја нова изведба, но и не престанува да изненадува со својот имиџ и изглед, кој станува се’ попровокативен.

Слаткото мало девојченце од „Пинковите ѕвездички“ прерасна во згодна и атрактивна девојка, која се повеќе привлекува внимание со својот секси изглед, иако понекогаш знае да биде и мета на критики поради изборот на облеката, којa во последно време повеќе открива, отколку што покрива.

Пејачката сепак не го споделува својот телесен раскош само на социјалните мрежи, туку она со што мајката природа ја надарила, Антониа го покажува и на настапите пред својата публика и тоа во исто толку провокативна и предизвикувачка гардероба.

Така беше и неодамна, кога русокосата убавица го имаше својот настап пред скопската публика, „на свое буниште“, каде е најтешко да царуваш. Затоа Антониа морала и вокално и визуелно добро да се подготви, за да се претстави во најдобро светло, односно најсветло издание.

Па, за да го привлече на себе сето внимание, покрај гласовните можности, имиџот што го одбрала за таа вечер морал да биде „за плакнење очи“, особено на мажите, кои нема да ги одвојат од неа „влажните погледи“ додека сго следат нејзиниот настап.

Но, претходно ќе следувало закажаното интервју „зад сцената“ за најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“.

Иако максимално професионално посветена на секоја песна, на секој проект, на секој спот и настап, она што ќе привлече внимание е нејзиното ултра разголено издание, кое потоа се коментира и за време и по настапот, погледнете:

(Видео) Маријана Станојкоска провокативно танцува на хитот на Бијонсе и Шакира

Една од најпознатите водителки на македонските простори, Марјана Станојкоска реши да ги освежи следбениците на социјалната мрежа Инстаграм. 

Нејзиното хоби е танцот, навистина и оди од рака, па така често на социјалните мрежи објавува видеа како танцува.

Овојпат Станојкоска танцува на еден од најголемите хитови на дивите Бијонсе и Шакира, „Beautiful Liar“ во спортска облека, при што лесно се забележува нејзиното тело, кое пак го посакуваат многу жени.

Целото видео погледнете го ОВДЕ

(Фото) Овој маж го освои срцето на Надица Адемов

Пејачката Надица Адемов неодамна објави дека е вљубена и дека конечно го пронашла човекот на својот живот.

Иако досега одбиваше да го покаже на јавноста, таа направи преседан за нејзиниот роденден.

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ била на лице место, па успеале да го снимат нивниот страстен бакнеж и прегратките.

Надица истакна дека тој е вистинскиот и дека наскоро планира да застане на лудиот камен.

Наташа Ѓукиќ: „Го замолив Бог да ме земе мене, а да ја врати неа“

Минатиот декември целата јавност остана во шок и неверување кога беше објавена веста дека популарната јутјуберка и гејмерка Кристина Кика Ѓукиќ се самоубила.

За причините и мотивите на оваа трагедија уште се шпекулира, а нејзината мајка Наташа е убедена дека не се работи за самоубиство туку за убиство.

Сега, една година по смртта на Кика, Наташа признала како се чувствувала кога ја нашла мртва.

-Седам, плачам и ја гледам нејзината слика. Му се молам на Бога сето тоа да е сон, утре да се разбудам и да кажам: „Боже, каков одвратен сон“. Тоа нема да се случи, за жал, моето бебе го нема, потресно рекла Наташа и додала:

-Првиот пат кога изговорив: „Боже, земи ме, врати ја неа“, тој момент не може да се опише. Не дај Боже некој некогаш да го доживее тоа што јас го доживеав таа вечер, изјавила мајката на Кика.

Популарно