(Фото) Манекенката во провиден фустан смело го покажала секој дел од своето совршено тело

И, додека се шпекулира дека Емили Ратајковски е во врска со поранешното момче на Ким Кардашијан, Пит Дејвидсон, таа не се огласува, туку смело позира на црвениот тепих во провиден фустан.

Манекенката Емили Ратајковски синоќа се појавила на забавата на „Swarovski“ во Њујорк во многу ризичен фустан којшто јасно е дека речиси само таа може да го носи.

Тесна, „залепена“ креација во горниот дел која е целосно транспарентна, но тоа на оваа манекенка не ѝ претставувало никаков проблем за смело да позира пред фоторепортерите.

Да ве потсетиме, јавното откривање на телото за Ратајковски не претставува речиси никаков проблем поради тоа што таа се фотографираше за насловната страница на еротскиот магазин „Treats!“ и за неа тоа не било ништо страшно затоа што со своите родители уште како адолесцент одела на нудистички плажи.

Дали ви се допаѓа ова модно издание на Ратајковски?

(Фото) Ешли Греам во провокативна комбинација

Ешли Греам често е мета на навреди поради килограмите, но не и пречи тоа премногу, бидејќи смета дека жените треба да го прифатат својот изглед, таков каков што е.

Популарнаta манекенка се залага за природен изглед, а на своите фотографии често ги истакнува целулитот и стриите, како и салото на стомакот.

Овој пат Ешли облекла светло розев металик сатенски фустан со голем шлиц на страна, додека на стапалата облекла сандали со отворени потпетици. Фустанот го носеше на голо тело, овој стајлинг го спои со белa бунда, што повторно привлече големо внимание на нејзините облини кои гордо ги шеташе.

Никогаш не и било важно што има речиси 100 килограми и често истакнувала дека се гордее со своите облини.

-Луѓето често ме прашуваат како успевам да пукам од самодоверба и да коментирам за мојот стил на облекување. Само затоа што носам големина 16 (американска големина), тежам повеќе од 90 килограми и снимам кампањи за долна облека, не значи дека сакам постојано да разговарам за тоа што е потребно за да имам толкава самодоверба, рече таа.

(Фото) Нивес Целзијус се соблече и ги остави сите без зборови

Нивес Целзиус е познат фан на фудбалот, и сега, иако не е на Светското првенство во Катар, повторно даде поддршка на хрватската репрезентација преку социјалните мрежи со разголена фотографија пред клучниот меч против Канада.

„Носат ли мобилните телефони уште среќа?“, се запраша Целзиус со постот на социјалните мрежи, потсетувајќи на Лариса Рикелме, познатата навивачка на парагвајската репрезентација која стана славна со тоа што мобилниот телефон го стави меѓу градите на СП во Бразил во 2014 година.

(Фото) Вики Миљковиќ во издание во какво што не сте ја виделе

Пејачката Вики Миљковиќ можеме да ја видиме во разни комбинации, но немаме можност толку често да ја гледаме во костим за капење.

Вики иако кариерата ја градеше со својот глас, на самиот почеток позираше на неколку насловни страници во провокативно издание, па на сите им покажа дека е комплетен пакет.

На една страница на Инстаграм се појави фотографија на која Вики ја гледаме како црнка, со насмевка на лицето, а нејзиниот атрактивен изглед остана до ден денес.

Таа за магазинот позирала само во костим за капење со леопард принт, а на нејзиниот папок јасно се гледа пирсот.

Популарно