Како Марија Шерифовиќ одби да ѝ биде ментор на трансродова натпреваруачка

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која долги години е составен дел од жирито на шоуто „Ѕвезде Гранда“, одби да биде ментор на првата трансродова натпреварувачка која се појави во ова шоу.

Имено, последната емисија од регионалната емисија ја одбележа првото појавување на трансродовата личност, поточно Алина Јухарт од Словенија, која веќе неколку месеци живее во Белград.

Алина ги изведе песните „Паметна и луда“ од Марија Шерифовиќ и „Лажу те“ на бендот Амадеус, а само нејзиното претставување привлече големо внимание кај јавноста, но и самото жири.

Членовите, со исклучок на Драган Стојковиќ Босанац, и дадоа шест гласа за да продолжи понатаму, а пејачката потоа имаше можност да го избере својот ментор – велејќи дека нејзиното „срце кажува“ дека тоа треба да биде Марија Шерифовиќ.

Сепак, српската пејачка ја одби.

„Алина, мојот глас за тебе вечерва има многу поголема тежина од гласот што ти го дадов затоа што убаво пееше. Ова е глас за храбра и решителна девојка, за слободна личност која има право да сака како што сака, бидејќи никој не може да ти го ускрати тоа право. Но јас не сум добар ментор за тебе затоа што не можам да ги поднесам тие „танана“ чувства, тоа го правам нервозно, гласно, грубо и не би можела да се справам со некој што реагира нежно кон тоа. Ми се чини дека си личност со нежни чувства. А јас сум се што ти не си. Добредојде“, им објасни Шерифовиќ на присутните.

На крајот Алина за свој ментор ја избра Цеца.

(Фото) Овој маж го освои срцето на Надица Адемов

Пејачката Надица Адемов неодамна објави дека е вљубена и дека конечно го пронашла човекот на својот живот.

Иако досега одбиваше да го покаже на јавноста, таа направи преседан за нејзиниот роденден.

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ била на лице место, па успеале да го снимат нивниот страстен бакнеж и прегратките.

Надица истакна дека тој е вистинскиот и дека наскоро планира да застане на лудиот камен.

Лепа Лукиќ: Не сум во години сега да имам швалери

Пејачката Лепа Лукиќ од неодамна откри дека припадниците на посилниот пол се` уште и` приоѓаат на улица.

Меѓутоа, во емисијата „Магазин ин“ призна дека нема емотивен партнер и дека е во години кога тоа не се смета за пристојно.

„Немам никој, фала Богу, што било, било. Не можам во илјада години да имам партнери. Јас сакам да се дотерам, да ми даваат коментари, но гледам преку нив, не сум во години сега да имам швалери“, истакна пејачката.

(Фото) Познатата пејачка претера со Фотошоп

Додека трае празничната атмосфера, познатата пејачка Елма Синановиќ беше гостинка на Драгана Мирковиќ на снимањето на новогодишната програма.

Пејачката на една фотографија претера со фотошопот, а во оваа прилика откри како се случило.

-Учам како се прави тој фотошоп, бидејќи немам некој да ми ги средува сликите. Се извинувам на публиката ако претерав. Мислам дека тоа е вештачка криза, бидејќи со мене ништо не се случува, па луѓето сакаа да најдат нешто,  рекла Елма.

Популарно