(Фото) Карлеуша од Турција во најбезобразната танга која сте ја виделе досега

Српската пејачка Јелена Карлеуша веќе со денови престојува во Турција со своите ќерки и тетка, а по пожарот што се случи во хотелот во кој таа престојуваше, сега ги „запали“ мрежите со нови фотографии.

Имено, Карлеуша позираше во „најмалото бикини на светот“, како што многумина го нарекуваа. Јелена покажа волшебно тело, а нејзиниот задник дојде до израз.

Таа без срам ги покажа своите атрибути во танга на познат светски бренд, што предизвика ентузијазам кај нејзините следбеници на Инстаграм, па оваа објава собра речиси 100.000 лајкови за помалку од 24 часа.

-На што личиа ова?.. Ни оваа врвка не мораше… Ова ли е мајка, Срамота!… Ќерка ти ли те сликаше, се само дел од коментарите. Но, има и такви кои се воодушевени од изгледот на српската дива.

Фотографиите се граничат со перверзија. Погледнете ги: 

(Видео) Маријана Станојкоска провокативно танцува на хитот на Бијонсе и Шакира

Една од најпознатите водителки на македонските простори, Марјана Станојкоска реши да ги освежи следбениците на социјалната мрежа Инстаграм. 

Нејзиното хоби е танцот, навистина и оди од рака, па така често на социјалните мрежи објавува видеа како танцува.

Овојпат Станојкоска танцува на еден од најголемите хитови на дивите Бијонсе и Шакира, „Beautiful Liar“ во спортска облека, при што лесно се забележува нејзиното тело, кое пак го посакуваат многу жени.

Целото видео погледнете го ОВДЕ

(Фото) Ешли Греам во провокативна комбинација

Ешли Греам често е мета на навреди поради килограмите, но не и пречи тоа премногу, бидејќи смета дека жените треба да го прифатат својот изглед, таков каков што е.

Популарнаta манекенка се залага за природен изглед, а на своите фотографии често ги истакнува целулитот и стриите, како и салото на стомакот.

Овој пат Ешли облекла светло розев металик сатенски фустан со голем шлиц на страна, додека на стапалата облекла сандали со отворени потпетици. Фустанот го носеше на голо тело, овој стајлинг го спои со белa бунда, што повторно привлече големо внимание на нејзините облини кои гордо ги шеташе.

Никогаш не и било важно што има речиси 100 килограми и често истакнувала дека се гордее со своите облини.

-Луѓето често ме прашуваат како успевам да пукам од самодоверба и да коментирам за мојот стил на облекување. Само затоа што носам големина 16 (американска големина), тежам повеќе од 90 килограми и снимам кампањи за долна облека, не значи дека сакам постојано да разговарам за тоа што е потребно за да имам толкава самодоверба, рече таа.

(Фото) Нивес Целзијус се соблече и ги остави сите без зборови

Нивес Целзиус е познат фан на фудбалот, и сега, иако не е на Светското првенство во Катар, повторно даде поддршка на хрватската репрезентација преку социјалните мрежи со разголена фотографија пред клучниот меч против Канада.

„Носат ли мобилните телефони уште среќа?“, се запраша Целзиус со постот на социјалните мрежи, потсетувајќи на Лариса Рикелме, познатата навивачка на парагвајската репрезентација која стана славна со тоа што мобилниот телефон го стави меѓу градите на СП во Бразил во 2014 година.

Популарно