(Видео) Полицајка имала односи со 6 колеги на работа

Омажена полицајка наводно имала сексуални однони со шест машки колеги на должност, а гласините за сексуално недолично однесување ја потресоа малата полициска станица во Тенеси и доведоа до отпуштање на пет полицајци.

Полицајката Меган Хол и полицајците во пределот во Тенеси беа во центарот на секс скандал поради испраќање експлицитни фотографии, при што полицаец наводно и го соблекол горниот дел од костимот за капење на забава во када и имала орален секс со двајца други полицајци во полициската станица.

Наводно, Хол се фалела со големината на пенисот на еден од колегите и тврдела дека тој е во „отворен брак“, што резултирало со отказ, како и отпуштање на уште четворица колеги. Двајцата полицајци обвинети дека имале афери со Меган ги задржале своите работни места, но на крајот биле суспендирани.

Според извештајот од внатрешната истрага од 28 декември, Хол е обвинета за орален секс на колеги додека работела во полициската станица и полициската теретана. Средбите се случувале во хотели, на забави, во домовите на други службеници и на чамци.

Кога градоначалникот, Џејсон Кол добил пријави дека Хол има афери со бројни колеги, но и дека има тројка со еден колега и неговата сопруга, почнала подетална истрага за нејзиното однесување и живот.

Во извештајот се наведува дека еден од колегите на полицајката признал дека има односно со неа во повеќе наврати. Признал дека Хол го информирала за големината на половиот орган на еден од колегите и му признала дека имала односи со него додека двајцата биле на работа.

Истиот полицаец наводно сведочел на бакнеж меѓу Хол и негов колега додека гледале фудбал, а тврдел и дека Хол се бакнала со неговата сопруга Ејми откако дознала за нивниот „отворен брак“.

Мишо Ковач пуштен од болница

Музичарот Мишо Ковач (82) неодамна беше хоспитализиран, откако со возило на брза помош беше пренесен во сплитската клиничка болница. Како што пишуваат хрватските медиуми, тој е пуштен на домашно лекување.

По тој повод се огласи неговата сопруга Лидија Ковач.

– Благодарение на лекарите, на целиот медицински персонал и на сите вработени во болницата, кои во невозможни услови даваат се од себе за доброто на секој пациент, Мишо го продолжува опоравувањето дома – рече Лидија.

Ковач, кој минатата година требаше да настапи на новогодишната ноќ во Вуковар, поради високата температура мораше да го откаже тој настап.

Ова не е првпат познатиот пејач да се соочува со здравствени проблеми, но деталите за неговата моментална состојба се уште не се познати.

Фармаколози: Парацетамолот е лоша идеја за мамурлак

Бурната ноќ може да потикне многумина да посакаат брз лек за немилосрдната главоболка од мамурлак следниот ден. Но, парацетамолот, колку и да е моќен против главоболки, не се препорачува за ова. Фармацевтите предупредуваат дека парацетамолот се разградува во црниот дроб со истиот ензим како и алкохолот.

Секој кој консумирал голема количина алкохол претходната вечер нема да му направи услуга на црниот дроб со парацетамол.

Според германските фармаколози, со поттикнување на црниот дроб да работи прекувремено, парацетамолот ја попречува природната способност на телото да го филтрира алкохолот од системот.

И додека експертите од американската клиника Мајо велат дека „времето е единствениот сигурен лек за мамурлакот“, сепак има неколку работи што можете да ги направите за да се чувствувате подобро. Можете, на пример, да земате лекови против болки со друга активна состојка, како што е ибупрофен.

Обидете се да ги надоместите изгубените минерали со банани, минерална вода или овошни сокови. Солената храна или онаа богата со јаглехидрати, како ѓевреци, тост или крекери, ќе ви помогнат да надоместите дел од енергијата. Некои луѓе се колнат во ефикасноста на земање електролити, а понекогаш тоа го прават превентивно, пред да „пијат“.

Електролитните раствори, кои обично се препишуваат за да ги заменат изгубените минерали кога некој страда од повраќање или дијареа, може да помогнат во ребалансот на телото по мамурлакот, но нема да го спречат тоа, велат фармаколозите. Наместо тоа, подобро е да пиете повеќе вода бидејќи алкохолот предизвикува дехидрација. Чаша минерална вода со секоја чаша вино помага да се намали ризикот од мамурлак.

Скриени фетиши на секој од хороскопските знаци

Според астролозите, ѕвездите го одредуваат и однесувањето во креветот.

Кои се најголемите фетиши на секој од хороскопските знаци.

Овен

Овните најмногу ги возбудува ненадеен утрински секс и кога некој силно ќе ги повлече за коса за време на сексуалниот однос.

Бик

Биковите обожуваат бакнежи по вратот и чоколадо. Бидете креативни и искомбинирајте ги двете.

Близнаци

Секс на брзинка и орален секс е она во кое најмногу уживаат Близнаците. Фетиш им се и сексуалните играчки.

Рак

Раковите најмногу сакаат допири по стомакот и градите.

Лав

Лавот сака груб секс и комплименти. Никогаш немојте да заборавите да го пофалите сексуалното знаење на Лавот – тоа е неговиот најголем фетиш!

Девица

Девицата го крие својот најинтимен фетиш, а тоа е врзувањето и лисиците.

Вага

Ништо не ја возбудува Вагата како страсни допири по задникот.

Шкорпија

Фетиш на овој хороскопски знак е секс во вода и на јавно место.

Стрелец

Предложете му каква било сексуална авантура и возбуда, и веднаш ќе го откриете неговиот сексуален фетиш.

Јарец

Јарците обожуваат секс на големи височини. Омилено место за секс би бил пикник во планина.

Водолија

Фетиш на Водолијата во кревет е групен и телефонски секс. Ако се впуштите во страстен секс со Водолијата, слободно употребете сексуални играчки – сигурно нема да погрешите.

Риби

Хороскопскиот знак Риби сака да се снима за време на сексуалните игри, а најмногу уживаат кога некој им ги допира стапалата.

Популарно