(Видео) Полицајка имала односи со 6 колеги на работа

Омажена полицајка наводно имала сексуални однони со шест машки колеги на должност, а гласините за сексуално недолично однесување ја потресоа малата полициска станица во Тенеси и доведоа до отпуштање на пет полицајци.

Полицајката Меган Хол и полицајците во пределот во Тенеси беа во центарот на секс скандал поради испраќање експлицитни фотографии, при што полицаец наводно и го соблекол горниот дел од костимот за капење на забава во када и имала орален секс со двајца други полицајци во полициската станица.

Наводно, Хол се фалела со големината на пенисот на еден од колегите и тврдела дека тој е во „отворен брак“, што резултирало со отказ, како и отпуштање на уште четворица колеги. Двајцата полицајци обвинети дека имале афери со Меган ги задржале своите работни места, но на крајот биле суспендирани.

Според извештајот од внатрешната истрага од 28 декември, Хол е обвинета за орален секс на колеги додека работела во полициската станица и полициската теретана. Средбите се случувале во хотели, на забави, во домовите на други службеници и на чамци.

Кога градоначалникот, Џејсон Кол добил пријави дека Хол има афери со бројни колеги, но и дека има тројка со еден колега и неговата сопруга, почнала подетална истрага за нејзиното однесување и живот.

Во извештајот се наведува дека еден од колегите на полицајката признал дека има односно со неа во повеќе наврати. Признал дека Хол го информирала за големината на половиот орган на еден од колегите и му признала дека имала односи со него додека двајцата биле на работа.

Истиот полицаец наводно сведочел на бакнеж меѓу Хол и негов колега додека гледале фудбал, а тврдел и дека Хол се бакнала со неговата сопруга Ејми откако дознала за нивниот „отворен брак“.

Дабарот Фил предвиде уште шест недели зима

Дабарот Панксатони Фил од градот Панксатони во американската сојузна држава Пенсилванија денеска предвиде уште шест седмици зима.

Секоја година на Денот на дабарот, 2 февруари, луѓето „со нетрпение“ очекуваат глодарот да предвиди колку ќе трае зимата. Луѓето и вчера се собраа кај местото Гоблерс Ноб додека членовите на одбраниот „Внатрешен круг на Панксатони Фил“, составен од мештани, „го повикуваат“ животното да излезе од неговиот трупец в зори за „да соопшти“ дали ја видел својата сенка... Според преданието, ако Фил „ја види својата сенка“, ќе има уште шест недели зима, ако не си ја види, пролетта ќе дојде порано.

Градот Панксатони се наоѓа на околу 105 километри североисточно од Питсбург, а настанот потекнува од германската легенда за влакнестиот глодар, па тоа денес секоја година собира илјадници луѓе во САД.

Националната управа за океани и атмосфера ја спореди прогнозата на Фил со официјалните временски обрасци изминатите 10 години и откри дека „во просек, Фил бил во право 40 отcто од случаите“. Според податоците, од 1887 година досега, Фил ја предвидувал зимата повеќе од 100 пати, а за 10 години не се зачувале податоци, велат организаторите на овој традиционален настан.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Наутро со слаб локален снег претежно на североистокот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 3 до 10 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Родителите понекогаш несвесно создаваат анскиозност кај децата

Анксиозноста е проблем што го има и кај возрасните и кај децата, а клиничките истражувања покажуваат дека над 20 отсто од младите се борат со оваа појава. Затоа, стручњаците препорачуваат дека за родителите е важно што порано да се работи на односот со децата.

Најчести признаци за посериозна вознемиреност кај децата се главоболка, забрзано чукање на срцето и стомачни болки, како и однесувањето со другите деца. Многу често, однесувањето на родителот може да доведе до анксзиозност кај децата без воопшто да биде свесен за своите постапки. Затоа е многу важно да е внимава што им се зборува.

Следат неколку совети:

Соочувањето со своите сопствени несигурности е пред сѐ, на самиот почеток. Децата го следат и учат однесувањето на родителите. Не може да се очекува дека детето ќе има самодоверба ако ја нема возрасниот. Тешко е да се избегне стресот, но може да го промениме начинот на кој ги прифаќаме лошите вести и настани.

Поттикнувањето на избегнување обврски што му се чинат непријатни на детето – само ќе ја продлабочи неговата анксиозност откако ќе мора да се соочи со тие задолженија. Родителите често им помагаат на детето да ги одложи работите што мора да ги заврши, но сепак, најдобро е тоа веднаш да се соочи со нив.

Преголемата и строга претпазливост може да биде исклучително штетна. Ако често му кажувате на детето дека одредени постапки се опасни и забранети, без да му објасните зошто е тоа така – тоа ќе стане неодлучно. Со конкретни информации, објаснете му на детето зошто нешто е опасно, за да ја сфати сериозноста на случувањата. И испраќањето измешани, нејаcни, двосмислени пораки, на пр. во смисла – „сѐ или ништо“ може само дополнително да ги збунат децата. Затоа, просто објаснете му зошто тоа нешто е важно. Со мирен тон, јаcно и двосмислено објаснете му какви се последиците.

И избегнувањето разговори за чувствата не е добро, ни за детето, но ниту за возрасниот. Важно е да знаете како се чувствува детето и да може јасно да ги изрази своите чувства пред Вас. Треба да му се објасни, на пр., дека стравот и нервозата се сосем нормални емоции. Слушајте што ви кажува и дојдете до заедничко решение преку разговор.

Пофалувањето на резултатите – наместо трудот, исто така, создава вознемиреност кај децата, што може да се одрази и подоцна во животот. Стравот од разочарување дека не направиле нешто како што треба, иако тоа е вон нивна моќ, може да предизвика висока анксиозност. Затоа, секогаш пофалувајте ги кога ќе се потрудат.

Поставувањето наведувачки прашања со однапред очекуван одговор, создава страв и не му остава простор на детето најсоодветно да ги изрази своите емоции и мисли.

Преземањето авторитативен пристап во родителството најмногу им штети на децата кои се посмирени. Ако имате повеќе деца, кои се различни по нарав, викањето и казнувањето може да ја зголемат анксиозноста кај помирното дете. Затоа, се препорачува избегнување авторитативен и строг пристап.

Популарно