На овие места луѓето најмногу изневеруваат

Сопственик на приватна детективска агенција откри на кои места најмногу изневеруваат партнерите…

Факт е дека изневерувањето во врските се случува. Дали ќе бидат откриени зависи од вештината на партнерот кој изневерува. Судејќи според филмовите, аферите најмногу се одвиваат во хостели, затскриени и тајни места. Но, дали е навистина така?

Според Лука Атнес, кој раководи со приватна детективска агенција, местата каде што се случуваат измами не се воопшто романтични, а имагинацијата доаѓа до израз во голема мера. Како што кажа и самиот, низ својата 21-годишна кариера сфатил дека креативноста и изборот на чудни места и до ден денес го восхитуваат.

Ова се некои од најчестите локации каде луѓето изневеруваат, според овој сопственик на приватна детективска агенција:

1. Шума

„Знам дека звучи како малку бизарно сценарио за филм, но тоа навистина се случува. Да речеме неодамна следевме господин кој трчаше секое утро и по неколку километри ќе сретне жена и ќе продолжија да трчаат заедно. По кратко време заедно трчајќи дојдоа во област со многу дрвја и грмушки и останаа таму 20 минути пред да продолжат да трчаат и да се вратат дома. А откако поставивме неколку скриени камери во грмушките, имавме и цврсти докази за потврда нашите сомнежи“, откри Лука една од приказните.

2. Паркинг

Како што објасни, паркингот е едно од најчестите места каде што луѓето вршат неверство. „Знаевме дека имаме случаи кога луѓето мамат на паркинг во луди услови, како што е еден случај кога ги фативме на дело, во текот на летото, на 40 степени“, објасни тој.

3. Јавни тоалети

„За разлика од многу други локации кои секој може да ги користи, факт е дека јавните тоалети се места кои нудат прилично високо ниво на приватност. А неверството како ова е потешко да се докаже, бидејќи нема ништо чудно во тоа да одите во тоалет и да останете таму, така што алиби полесно се гради“, истакна Лука.

4. Кино

„Затемнетиот простор во кој сите присутни се фокусирани на екранот секако е во корист на неверниците. Филмовите можат да послужат и како одлично алиби, бидејќи е можно да се сретне личноста со која има афера во самата сала, откако филмот ќе почне да се емитува. А седењето во темна просторија значи да се обезбеди можност секоја таква акција да помине невидена, како и секој звук што го правите“, заклучи тој.

Пет знаци кои покажуваат дека повеќе не се привлекувате во креветот

Физичката привлечност е исклучително важна, без разлика на тоа што се говори дека другите нешта се многу поважни.

Важно е да се привлекувате и на интелектуално и на емотивно ниво, но без хемијата (и физиката) нема далеку да дотуркате.

Недостигот на физичката привлечност може да им се случи и на најдобрите двојки, а ова се знаците дека токму тоа ви се случува:

Нема ерекција

Му се случува секому (понекогаш), но ако на вашето дете му се случува постојано дефинитивно имате голем проблем;

Одбива секс

Како алтернатива секогаш бира мастурбација. На сите може да им се случи да имаат лош ден кога едноставно не сакаат секс, но ако тој ги зема работите во свои раце, а до него има жена подготвена за секс, станува јасно дека тој повеќе не е заинтересиран.

Не сака да се бакнува

Кај сите двојки со текот на времето се намалува количеството бакнежи, што е сосема нормално, но ако вашето момче нема потреба за бакнежи или допири, веројатно повеќе не ја чувствува хемијата меѓу вас.

Измислува причини зошто не може да се видите

Се гледате се поретко, а кога ќе се видите, чувствуваш дека е студен и незаинтересиран. Мажите не знаат да се постават во вакви ситуации затоа што знаат дека ќе ја повредат жената па затоа се дистанцираат и чекаат да се случи она што е неизбежно.

Како да препознаете љубомора?

Љубомората во врската може да биде чест проблем. Во продолжение откријте ги знаците на претерана љубомора за да можете да ја препознаете и да разговарате со партнерот пред таа да прерасне во многу посериозен проблем и да му наштети на вашиот однос.

Партнерот постојано ве прашува каде сте

Сосема во ред е кога вашиот партнер ве прашува какви планови имате после работа со цел полесно да се организира со превоз, ручек и други активности, но не е во ред кога постојано ве прашува каде и со кого сте. Неговата несигурност не треба да влијае врз вашиот живот.

Партнерот ги поставува правилата на врската

Сите правила што ги следите во врската ги поставува вашата друга половина. Но, од друга страна, за него не важат истите правила. Зошто тогаш само вие да бидете ограничени?

Не е дозволен контакт со пријателите од спротивниот пол

Вашиот партнер не ги одобрува контактите со вашите пријатели и ви го кажува тоа јасно. Исто така, средбата со некој од нив честопати е причина за расправија помеѓу вас и вашиот партнер. Тој сака да се откажете од вашите пријатели бидејќи смета дека само тој ви е доволен и дека не ви треба никој друг. Зарем навистина ќе прекинете секаков контакт со старите другари затоа што вашиот партнер не ви верува?

Чувствувате вина

Се чувствувате виновни секогаш кога ќе излезете на пијачка со пријателите наместо да ја поминете вечерта со партнерот. Од друга страна, кога земате слободни денови од работа за да отпатувате некаде заедно, партнерот не може да се вклопи во вашиот распоред… Сигурни сте дека сакате ваков живот во кој постојано се чувствувате виновни за секоја одлука и постапка, дури и ако ништо лошо не сте сториле?

Партнерот постојано ве контролира

Кога станува збор за безбедност, таквото однесување од страна на партнерот може да биде знак на грижа и внимание. Но, тоа не важи за ситуацијата кога ќе се појави ненајавен кај вас под изговор дека имал работа во близина, а всушност сака само да провери дали сте дома како што претходно сте му кажале. Друга ситуација би била постојано да ви пишува пораки додека сте со пријателите и да се чувствува навредено ако не му одговорите.

Постојано ги спомнува вашите поранешни партнери

Дури и ако одамна сте прекинале секаков контакт со поранешните партнери, се чини дека партнерот секогаш ве потсетува на нив. Ве прашува какви биле, што убаво направиле за вас… Можеби дури и ќе почне да ве обвинува дека сè уште негувате чувства кон некого од нив. Не дозволувајте врските од минатото да влијаат на вашиот сегашен емотивен живот, особено не на овој начин.

Ова се најсреќните и најнесреќните датуми за венчавка во 2023 година

Еден од најпосебните настани во животот на секоја личност е секако денот на венчавката. Многу младенци го подготвуваат планирањето на венчавката до најмалите детали, но првото нешто што треба да го направат пред да се венчаат е да одлучат за датумот на венчавката.

Паровите кои сакаат да стапат во брак следната година веројатно веќе почнале да го планираат својот најсреќен ден, но можеби не можат да се одлучат за датум за венчавка. Ова се најсреќните и најнесреќните датуми за брак во 2023 година.

Според астролозите, три датуми во 2023 година се особено среќни, додека еден треба да се избегнува бидејќи е неповолен.

Најсреќните датуми за свадба во следната година се 5 февруари, 17 јули, 14 октомври.

Свадба на 5 февруари 2023 година

Според астролозите, ниту една планета не се движи ретроградно на овој датум, што е посебен благослов, но е и полна месечина, што е исто така многу добро.

Периодот на полна месечина со директно движење на сите планети е особено среќен за почеток на брачна заедница и заедно.

Застанете на лудиот камен на 17 јули 2023 година

Астролозите тврдат дека 17 јули е датумот кога Месечината и Сонцето ќе бидат во Рак, што укажува на нераскинлива љубовна врска. Затоа, паровите кои се особено фокусирани на семејството и децата треба да размислат за овој датум бидејќи тој укажува на блиска врска полна со заедништво и хармонија.

Се венчаат на 14 октомври

Друг среќен датум во 2023 година ќе биде 14 октомври, бидејќи на овој датум ќе се случи затемнување на Сонцето. Месечината и Сонцето ќе бидат во дипломатска Вага, знак на партнерство и рамнотежа, што ќе ја донесе потребната хармонија во брачниот живот. Овој датум е многу значаен бидејќи затемнувањата се случуваат само еднаш годишно.

Најнесреќниот датум за венчавка следната година ќе биде 2 септември.

Во 2023 година има само еден датум кој не треба да го изберете за денот на вашата свадба бидејќи е најнесреќниот. Избегнувајте го 2 септември 2023 година бидејќи Меркур на овој ден ќе биде ретрограден што може да предизвика компликации и кавги меѓу партнерите.

Популарно