(Видео) Јасмин Алиевски од Скопје „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“

По се изгледа во најновата сезона на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Македонија има потенцијален кандидат за во финалето, а многумина веруваат дека тој ќе биде и еден од најсериозните учесници за првото место.

Се работи за скопјанецот Јасмин Алиевски, кого јавноста го знае како учесник во ова шоу од пред неколку години, но овојпат неговите досегашни преставувања во оваа сезона никого не оставаат рамнодушен.

Неговиот последен настап беше емитуван во саботното издание на музичкото шоу и очекувано, тој ги освои сите гласови од жирикомисијата и со тоа се пласира во следниот круг.

Јасмин настапи со две песни, првата беше песната на легендарниот Мишо Ковач – „Ако ме оставиш“, а втората беше нумерата „Кад се душе сретну“ на Фатмир Сулејмани.

„Првата песна многу убаво, втората исто така убаво. Интонативно можеше и подобро, но постои нешто во тебе“ – беше коментарот на строгиот Босанац.

„Ѓорѓе и тоа како работел со својот канидадат. Мене многу ми се допадна и заслужено одиш во следен круг“ – искоментира Вики Миљковиќ.

„Беше феноменален. Има една работа која ме воодушевува, а тоа е што сосдаде еден свој мал бренд. Имаш потег кој сум го видел кај Елвис Присли“ – го испофали Мили.

Пофални зборови имаа и останатите членови на жирикомисијата и сите се согласија во едно, а тоа дека Јасмин и тоа како ги заслужи сите гласови.

Погледнете го настапот на Јасмин:

(Фото) Таа е најбогатата српска пејачка

Пејачката Дијана Јанковиќ, попозната како Диди Џеј, која во 2013 година се омажи за ИТ експертот Даниел Роквиќ, дваесет години постар од неа, е една од најбогатите пејачки на српската естрада.

Кога се во Србија, живеат во Врачар во куќа од 500 квадрати. Имаат три куќни помошнички бидејќи гардеробата на Дијана вреди половина од куќата и треба да се одржува.

Во својата колекција Дијана има „Hermes Birkin“  чанта која чини исто како два стана во Скопје.

Имено, за таа чанта, која се продавала за 100.000 долари, имало листа на чекање од дури шест години.

Пејачката купила и чевли на кои, како што вели, има златни „ролекс“ часовници.

(Видео) Кристина Димитри за новиот брак на бившиот Кајмаковски

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски , победник на првата сезона на шоуто на таленти „Х – Фактор Адриа“ и евровизиски претставник во 2015 година во Виена, откри дека се венча со неговата сакана, чие име не се открива, а засега не е познато дали двојката направила свадба.

Со објава на Инстаграм стори, Даниел Кајмакоски сподели дека стапил во брак со неговата сакана. Тој ги сподели првите заеднички фотки со неа во септември минатата година. Околу еден месец подоцна, тој сподели уште една објава, а во описот истакна: „Ти си сè она што некогаш сум го барал“.

Поп пејачот во 2019 по три години брак се разведе од манекенката Кристина Димитријевска со кого го има синот Давид.

Кајмакоски, во 2016, победи во третата сезона на познатото балканско шоу „Твое лице звучи познато“. Родум од Мислешево, Струшко, поголемиот дел од детството и младоста со родителите живеел во Виена

Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ реши да ја покани Кристина со цел ги дознаат одговорите за кои долго молчеше а се врзани со Кајмаковски.

(Видео) Натпреварувач го удри водителот и му искрши заб

Не е ретко да се случи некаква незгода при снимане на емисии во живо, а баш една таква се случи во едно од напопуларните музички шоуа во регионов.

На музичкото натпреваруване на „Ѕвездите во Гранд" додека водителот се прогласуваше победник се случи незгода, односно тоі доби удар и му беше скршен заб.

Саша Поповик го држеше микрофонот и додека кажуваше коі оди во следниот круг се доближи до него и го изговори неговото име каднидатот скокна од стол од срека, но во то момент не забележа дека со лакт го удри водителот и му скржи заб.

Додека тоі се радуваше и плачеше од срека, водителот во шок се повлече зад нив и се обиде никоі да не забележи што се случи, но сепак оваа сцена не помина незабележана.

Погледнете на следниов ЛИНК

Популарно