(Фото) Антониа Гиговска блесна во тесен црвен фустан

Младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска на социјалните мрежи објави фотографии на кои позира во црвен тесен фустан.

На овие фотографии се познава и нејзиниот труднички стомак. 

Гиговска елегантниот изглед го надополни со црвен кармин, црвени високи потпетици и впечатливи сребрени обетки. 

(Фото) Ирена Спировска на 49 години легната по танга

Поголемиот дел од познатите од домашната и регионалната сцена се соблекоа во бикини и ги покажаа своите тела раскомотени на плажа, под зраците на сонцето додека фаќаат боја.

Речиси сите ги видовме во мини бикини, а најмногу во трендовската танга. Водителката Ирена Спировска важи за една од најзгодните водителки на нејзини години, а се’ тоа благодарение на нејзината физичка активност. Очекувано помисливте дека ќе ја видиме со фотки од плажа, но Ирена понуди една сосема поинаква перспектива.

Водителката легната по танга, но во салон за убавина.

Причината за да се прикаже во вакво издание е третманот за разбивање целулит, проблемот на сите жени, па дури и на ултра спортски активната водителка.

Овој пат, од нејзините последни објави на Инстаграм таа уште еднаш потврди дека нема никакви комплекси кога е во прашање покажувањето на вистинското, природно издание без никаков коректор. Таа на своите следбенички им сугерираше за третманот и справувањето со целулитот.

Легната на стомак во црна долна облека, а танга моментот секако се издвои во фокус.

-Немам правено никакви интервенции освен козметички третмани за одржување на нега на кожата на лицето на природна база. Нема потреба да тежнееме кон идеални пропорции. Треба да научиме да уживаме во нашата уникатност, тоа нè прави да бидеме единствени. Колку порано го сфатат тоа младите девојки, толку подобро за нив, вели своевремено Ирена за домашните медиуми, но сепак, ако веќе може да се реши проблематичниот целулит, зошто би го оставиле.

Инаку, Ирена ретко или речиси никогаш немаме прилика да ја видиме во вакво издание, а ќе се согласите дека за нејзините години изгледа подобро од кога и да било.

Летово не понуди фотки од плажа, но затоа се тука оние ретро за да потсетат колку Ирена Спировска е риба и пол.

(Фото) Познатата водителка и актерка откри како ослабнала 15 килограми

Водителката и актерка Сузана Манчиќ, иако има 67 години, многумина би ѝ позавиделе на изгледот.

Но, и таа имаше проблеми со килограмите во одреден период.

Како што неодамна призна, најголем виновник за вишокот килограми ѝ бил начинот на живот кој го води во Грција, каде поминува многу време.

Доцните вечери и уживањето во грчката традиционална храна во еден момент ја довеле до тежина од 90 килограми, што влијаело на нејзината самодоверба, па решила посериозно и долгорочно да се справи со овој проблем.

И брзо успеала во тоа, а неодамна открила трик кој ѝ помогнал да се ослободи од вишокот килограми.

„УТРОТО СЕКОГАШ ГО ЗАПОЧНУВАМ СО ТОПЛА ЛИМОНАДА И КЕСИЧКА СУПЛЕМЕНТИ КОИ ГИ ИМААТ СИТЕ ПОТРЕБНИ МИНЕРАЛИ И ВИТАМИНИ. ИСТОТО ГО ПИЈАМ И ЗА РУЧЕК. АКО ОГЛАДНАМ, СМЕАМ ДА ИЗЕДАМ САМО ЕДНА СВЕЖА КРАСТАВИЦА“, ОТКРИЛА СУЗАНА КОЈА СО ОВОЈ ТРИК ЈА ДОВЕДЕ СВОЈАТА ФИГУРА ДО СОВРШЕНСТВО.

(Фото) Џеј Ло блесна на премиера, сите гледаа во длабокото деколте

Џенифер Лопез се појави заедно со сопругот Бен Афлек на премиерата на нејзиниот филм „This Is Me… Now: A Love Story“, а вниманието го привлече со необичен фустан.

Популарната Џеј Ло носеше црн фустан без прерамки со необични детали од колекцијата Couture есен/зима 2022 година на Зухаир Мурад.

Популарно