(Фото) Селена Гомез позира без грам шминка

Селена Гомез е ретка убавица. Во вторникот најследената жена на „Инстаграм“ сподели две селфија во сосема природно издание, без шминка, и ги воодушеви своите фанови.

30-годишната пејачка, актерка, дизајнер, а сега и претприемач, често позира во такви природни изданија.

Во описот на објавата покрај двете фотографии напиша Violet Chemistry, што всушност е наслов на песната на нејзината колешка и пријателка Мајли Сајрус.

Објавата за еден ден собра повеќе од 22 милиони лајка, а многу ѕвезди веднаш ја коментираа објавата со пофални зборови. Мајли Сајрус ѝ стави црвено срце, како и Мишел Фајфер, а многу други познати личности, како Парис Хилтон, Џесика Капшо, Суед Брукс, ѝ ставија емотикони и пораки во кои нагласуваат колку е убава.

„Еве ја во полн сјај“, коментира Брукс, а Кепшо напиша: „Убава“. Со нив се согласија и фановите на Селена, кои ја опсипаа со комплименти во илјадниците коментари.

Големиот број следачи на „Инстаграм“, приближно 400 милиони, делумно се должи на фактот што често споделува автентични фотографии.

(Фото) Луна Џогани ги прекрсти нозете, па ги „наслика“ гледачите

Луна Џогани неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста поради гласините дека нејзиниот брак со Марко Миљковиќ е на стаклени нозе, а сега за прв пат реши јавно да излезе и да проговори за гласините, но нејзиниот предизвикувачки стајлинг го привлече вниманието.

Имено, Луна за оваа пригода се одлучи за предизвикувачка комбинација во која ја истакна својата „извајана“ фигура. Меѓутоа, Луна имаше големи проблеми со здолништето, кое и беше многу немирно, а таа едвај го контролираше.

Во еден момент додека зборувала и се кренало здолништето, така што ѝ се видоа гаќичките.

(Видео) Навивачка на Арсенал се појави гола на „Емирати“

Арсенал во последното коло од Премиерлигата славеше убедливо против Вулверхемптон, а убедливиот триумф го прослави атрактивната навивачка Арабела Миа.

Миа се појави на „Емирати“ без облека, односно нејзиното тело беше покриено со боја и личеше на дресот на Арсенал, па ретко кој забележа дека всушност таа е гола.

(Фото) Инфлуенсерката Миа Костова уживаше на Малдиви

Една од најпознатите инфлуенсерки во Македонија, Миа Костова деновиве уживаше на Малдивите. На нејзините социјални мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, на своите следбеници, низ фотографии и видеа се обиде да им ја долови убавината на синиот океан и белиот песок. 

Фотографиите се како разгледници, нема човек којшто не би се воодушевил на овие глетки. 

Понекогаш, фотографиите се „посилни“ од пишаниот збор, па затоа во продолжение, погледнете дел од атмосферата која Миа ја имаше во изминатите денови на Малдиви. 

Популарно