Жените со голем задник се поинтелигентни

Жените со голем задник се поинтелигентни од другите, барем според едно американско истражување на Универзитетот во Питсбург и Универзитетот во Калифорнија.

Погледнете како научниците дојдоа до тој резултат… Премногу дебели? Премногу широк? Не! Интелектуално гледано, дебелите задници се совршени и добредојдени. Имено, тие покажуваат дека имаме лудо висок коефициент на интелигенција. Се разбира, тоа отсекогаш го знаевме. Но, сега можеме да ги кажеме фактите на сите оние кои се сомневаа.

За потребите на истражувањето биле испитани когнитивните способности на околу 16.000 жени – перцепција, внимание, меморија, учење и решавање проблеми, креативност, планирање и ориентација.

Резултат: Дебелите жени имале значително подобри резултати на тестовите од слабите жени. Формата на крушата е на врвот. Сепак, тоа не значи дека веднаш треба да трчаме до најблиската продавница и да купиме пет парчиња од нашето омилено чоколадо за да добиеме пообемен задник.

Имено, во истражувањето има еден улов: научниците велат дека не е важна само големината на задникот, туку и односот на задникот со половината. Тоа значи дека жените со тесен струк и широки колкови имаат повеќе сол во главата. Како?

Колку се подебели задникот и бутовите (во споредба со стомакот, каде што се складираат здравите масти), толку е поголем процентот на добри масти. Тие исто така содржат омега-3 киселини, кои се одговорни за растот на мозокот.

(Фото) Милица Павловиќ го покажа меѓуножјето на концертот во Нови Сад

Една од најатрактивните регионални пејачки Милица Павловиќ веќе во првиот блок од концертот во Нови Сад промени дури три стајлинзи, а еден посебно го привлече вниманието на публиката.

По комбинезонот со кристали, Милица на сцената се појави во ултра краток црвен фустан кој ги воодушеви сите.

Сепак, „врвот“ дојде кога таа повторно се пресоблече во долг син фустан со длабоко деколте, а токму тогаш покажа премногу кога гаќичките ѝ излегоа од под фустанот.

Милица со своето шоу ја запали публиката, а специјални гости ѝ беа Николија Јовановиќ и Бобан Рајовиќ.

(Фото) Ќерката на македонската пејачка се соблече на плажа и ги остави сите подзинати

Пејачката Наташа Малинкова е мајка на две ќерки, од кои поголемата Султана (20) веќе порасна во голема девојка и ја наследи убавината на мама.

Дека Султана е згодна девојка и многу наликува на својата мајка, докажуваат и многубројните фотографии на социјалните мрежи.

Султана веќе не е мало девојче… Малечката израсна во вистинска убавица, девојка која е на чекор да ја засени мама, барем во убавината, иако и мама не се дава, бидејќи на последните фотографи двете изгледаат како постара и помала сестра…

(Фото) Станија често позира топлес, а сега така се соблече и нејзината мајка

Мајката на Станија Добројевиќ неодамна влезе во седмата деценија, а нејзиниот изглед не го покажува тоа.

Старлетата со својата мајка Славица отпатува во Америка, а сега покажа како го поминуваат времето.

Станија ја снимила својата мајка како топлес се сонча покрај базен, па иако Славица ја предупредила ќерка си да не ја снима, таа не послушала, па видеото го објавила на Инстаграм.

Многумина токму пред ваквите фотографии коментираат дека убавината и виткото тело Станија ги наследила од мајка си.

Популарно