Жените со голем задник се поинтелигентни

Жените со голем задник се поинтелигентни од другите, барем според едно американско истражување на Универзитетот во Питсбург и Универзитетот во Калифорнија.

Погледнете како научниците дојдоа до тој резултат… Премногу дебели? Премногу широк? Не! Интелектуално гледано, дебелите задници се совршени и добредојдени. Имено, тие покажуваат дека имаме лудо висок коефициент на интелигенција. Се разбира, тоа отсекогаш го знаевме. Но, сега можеме да ги кажеме фактите на сите оние кои се сомневаа.

За потребите на истражувањето биле испитани когнитивните способности на околу 16.000 жени – перцепција, внимание, меморија, учење и решавање проблеми, креативност, планирање и ориентација.

Резултат: Дебелите жени имале значително подобри резултати на тестовите од слабите жени. Формата на крушата е на врвот. Сепак, тоа не значи дека веднаш треба да трчаме до најблиската продавница и да купиме пет парчиња од нашето омилено чоколадо за да добиеме пообемен задник.

Имено, во истражувањето има еден улов: научниците велат дека не е важна само големината на задникот, туку и односот на задникот со половината. Тоа значи дека жените со тесен струк и широки колкови имаат повеќе сол во главата. Како?

Колку се подебели задникот и бутовите (во споредба со стомакот, каде што се складираат здравите масти), толку е поголем процентот на добри масти. Тие исто така содржат омега-3 киселини, кои се одговорни за растот на мозокот.

(Фото) Луна Џогани ги прекрсти нозете, па ги „наслика“ гледачите

Луна Џогани неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста поради гласините дека нејзиниот брак со Марко Миљковиќ е на стаклени нозе, а сега за прв пат реши јавно да излезе и да проговори за гласините, но нејзиниот предизвикувачки стајлинг го привлече вниманието.

Имено, Луна за оваа пригода се одлучи за предизвикувачка комбинација во која ја истакна својата „извајана“ фигура. Меѓутоа, Луна имаше големи проблеми со здолништето, кое и беше многу немирно, а таа едвај го контролираше.

Во еден момент додека зборувала и се кренало здолништето, така што ѝ се видоа гаќичките.

(Видео) Навивачка на Арсенал се појави гола на „Емирати“

Арсенал во последното коло од Премиерлигата славеше убедливо против Вулверхемптон, а убедливиот триумф го прослави атрактивната навивачка Арабела Миа.

Миа се појави на „Емирати“ без облека, односно нејзиното тело беше покриено со боја и личеше на дресот на Арсенал, па ретко кој забележа дека всушност таа е гола.

(Фото) Инфлуенсерката Миа Костова уживаше на Малдиви

Една од најпознатите инфлуенсерки во Македонија, Миа Костова деновиве уживаше на Малдивите. На нејзините социјални мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, на своите следбеници, низ фотографии и видеа се обиде да им ја долови убавината на синиот океан и белиот песок. 

Фотографиите се како разгледници, нема човек којшто не би се воодушевил на овие глетки. 

Понекогаш, фотографиите се „посилни“ од пишаниот збор, па затоа во продолжение, погледнете дел од атмосферата која Миа ја имаше во изминатите денови на Малдиви. 

Популарно