(Видео) Се бара атрактивна девојка, која завела маж во кафуле и му украла 600.000 долари

Полицијата во Мајами објави видео од оскудно облечена жена во нејзините 30-ти години во лифт за која велат дека дрогирала маж во неговиот стан, а потоа му украла накит вреден 600.000 долари, пишува New York Post.

Бараат помош од граѓаните во потрагата по крадецот, која меѓу другото украл два ролекса од станот на маж што го запознала претходниот ден.

Откако го запознала мажот во кафулето The Dirty Rabbit во Вајнвуд на 8 мај, тој ја поканил во својот стан во раните утрински часови, околу 5:30 часот. Веднаш штом стигнале во станот му ставила дрога во пијалокот, информираат од полицијата.

Мажот се онесвестил набргу откако се напил.

Дека е ограбен, сфатил дури околу пладне кога се разбудил. Сефот бил отворен од кој исчезнал целиот накит. Исчезнала и жената со која се сретнал во зората.

Меѓу скапите предмети што ги однела жената биле Rolex Daytona Rainbow со дијаманти и Rolex Sky-Dweller. Таа украла и златен синџир, златни Франко алки, очила за сонце Картие и прстен од розово злато, извести полицијата.

Полицијата се обидува да ѝ влезе во трага на жената врз основа на снимката од надзорната камера во лифтот на зградата во која живее ограбениот. Таа била прикажана во лифтот кога таа и мажот од кафулето доаѓале во неговиот стан и повторно кога излегувала од неговиот стан.

Додека набрзина излегува, во раката држи чаша Соло.

– Можеби мислите дека таа само излегува со шолја. Таа има чаша во раката бидејќи на неа е нејзината ДНК. И неговата ДНК, но и дрогата што ја ставила внатре, изјави полицаецот Мајкл Вега, портпарол на полициската управа во Мајами, пишува New York Post.

(Фото) Луна Џогани ги прекрсти нозете, па ги „наслика“ гледачите

Луна Џогани неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста поради гласините дека нејзиниот брак со Марко Миљковиќ е на стаклени нозе, а сега за прв пат реши јавно да излезе и да проговори за гласините, но нејзиниот предизвикувачки стајлинг го привлече вниманието.

Имено, Луна за оваа пригода се одлучи за предизвикувачка комбинација во која ја истакна својата „извајана“ фигура. Меѓутоа, Луна имаше големи проблеми со здолништето, кое и беше многу немирно, а таа едвај го контролираше.

Во еден момент додека зборувала и се кренало здолништето, така што ѝ се видоа гаќичките.

(Видео) Навивачка на Арсенал се појави гола на „Емирати“

Арсенал во последното коло од Премиерлигата славеше убедливо против Вулверхемптон, а убедливиот триумф го прослави атрактивната навивачка Арабела Миа.

Миа се појави на „Емирати“ без облека, односно нејзиното тело беше покриено со боја и личеше на дресот на Арсенал, па ретко кој забележа дека всушност таа е гола.

(Фото) Инфлуенсерката Миа Костова уживаше на Малдиви

Една од најпознатите инфлуенсерки во Македонија, Миа Костова деновиве уживаше на Малдивите. На нејзините социјални мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, на своите следбеници, низ фотографии и видеа се обиде да им ја долови убавината на синиот океан и белиот песок. 

Фотографиите се како разгледници, нема човек којшто не би се воодушевил на овие глетки. 

Понекогаш, фотографиите се „посилни“ од пишаниот збор, па затоа во продолжение, погледнете дел од атмосферата која Миа ја имаше во изминатите денови на Малдиви. 

Популарно