(Видео) Рада Манојловиќ не штеди пари кога во прашање е оваа марка на автомобил

Српската пејачка Рада Манојловиќ неодамна се почасти себе си со нов автомобил од марката Мерцедес, вреден околу 40.000 евра.

Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја снимило пејачката како доаѓа на снимање на една емисија со скапиот автомобил.

Во прашање е караван кој е сон на секој маж. Пејачката признала дека била мета на критики поради кои и се потсмевале дури и работниците на бензиските пумпи, а кога го купила новиот, таа повторно била критикувана.

„Мене народот ми се смееше. Јас девет години возев Пежо 207. И тоа ми се смееа луѓето кои работат на бензиска пумпа или во продавница. Јас застанувам да наточам гориво, а тие ми велат: Па, ти уште го возиш тој велосипед. Колку пати на царина ми кажале: Па, ти уште не си го променила автомобилот“ – рекла Рада и додала:

„Извини, те молам, зошто би го менувала кога никогаш не ме изневерил кога треба да ме однесе од точка А до дочка Б? – изјавила Манојловиќ.

Жив оган на сцена, а зад неа целосна спротивност: Што крие Мики Секуловски од „Ѕвездите на Гранд“?

Уште кога се појави во „Ѕвезда Гранда“- Ѕвездите на Гранд, нашиот Мики Секуловски привлекува големо внимание кај јавноста.

Неговите енергични настапи, харизма и силниот глас оставаат впечаток што покрај Исак Шабановиќ и Александар Јосифовски конечно во најгледаното музичко шоу се појави рокер кој може да им конкурира.

Иако на сцената е жив оган, Секуловски тврди дека надвор од сцената е токму спротивното.

- Прво морам да ви кажам дека никогаш не вежбам, верувајте. Тоа некако ми доаѓа природно, можеби ме носи адреналинот, па правам некои работи на сцената кои вообичаено не би ги правел. Приватно сум повлечен и многу смирен – открил Мики за Гранд.

Мики во интервју за Гранд истакна дека се уште не го дал најдоброто од себе, а публиката од него може да го очекува само најдоброто.

- Ова беше многу подобар настап за мене од последниот бидејќи тогаш бев болен. Иако сè уште сум на околу 80 отсто од моите можности, дефинитивно е подобро. Навистина сум задоволен – гордо истакна за Гранд, а потоа откри што му кажала неговата менторка Цеца пред настапот.

- Менторот ми рече да ја дадам мојата енергија што ја имам, да бидам храбар и мислам дека сето тоа го направив, дека си ја завршив работата како што треба. Цеца беше задоволна - изјави Мики.

Со оглед на тоа што од почетокот на оваа сезона покажа дека е фанатик во сите музички жанрови, Секуловски за Гранд откри како ги избира песните што ќе ги изведе пред славната осумка.

-Секогаш ги избирам песните со Цеца, предлагам нешто, а таа предлага нешто, па наоѓаме заеднички јазик. Ивана Питерс е секогаш тука да ни помогне, некако сите гласаме и потоа ја избираме песната со која ќе се претставам - објасни пејачот.

извор: женски магазин

Видео: Хју Хефнер е погребан до Мерлин Монро- причината е бизарна

Многу фанови деновиве се сеќаваат на поранешниот шеф на Плејбој, а една од најбизарните работи што ги правел во животот се однесувала на Мерлин Монро. Имено, неговата желба била да биде погребан покрај познатата актерка.

Хефнер почина во септември 2017 година, а неговите посмртни останки се наоѓаат во криптата на гробиштата на Меморијалниот парк на селото Пирс Брадерс Вествуд во Лос Анџелес - веднаш до Монро. Тој платил 75.000 долари во 1992 година за да биде погребан покрај холивудската ѕвезда, иако парот никогаш не се запознал. Хефнер тврдеше дека таа е најзаслужна за успехот на Плејбој, а тие биле на иста возраст, поради што чувствувал „двојна врска“ со неа.

Хефнер одлучил години пред смртта да биде погребан до неа. „Верувам во симболични работи. Да се ​​помине вечноста покрај Мерилин е премногу слатко за да се избегне“, изјавил тој за Лос Анџелес Тајмс во 2009 година. Хефнер ја направи Монро икона на Плејбој откако тој купи неколку нејзини голи фотографии кои таа се согласила да ги направи кога немала пари.

Кога потврдил дека платил 75.000 долари за да биде погребан до актерката, феминистките истакнале дека Хефнер ги објавил нејзините разголени фотографии без нејзина согласност и не ѝ платил ни пара. Всушност, кога се согласила да се фотографира во 1949 година, за нив ѝ платиле само 50 долари, а потоа побарала од фотографот да се обиде да ги замагли за да не биде препознатлива.

Хефнер подоцна платил 500 долари и ги објавил на централно место во првото списание Плејбој. Во 2011 година, Хефнер му рекол на Пирс Морган: „Таа всушност беше во класата по глума на брат ми во Њујорк. Но, реалноста е дека никогаш не ја запознав. Еднаш разговарав со неа на телефон, но никогаш не ја сретнав. Таа замина, за жал , пред да дојдам овде“, призна тој.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Собирате се што сте направиле во претходниот период, резултатите ве прават горди. Сè што треба да направите е да го презентирате сето тоа пред членовите на вашето семејство, за среќата да биде целосна. Не барајте дополнителна поддршка затоа што ќе ви го расипе скапоценото чувство на задоволство.

БИК

Расположението расте. Свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од вашите пријатели, затоа што во изминатиот период, со вашата посветеност и пожртвуваност, го заслуживте тоа од нив. Ве очекуваат пријатни моменти и мало изненадување подготвено од вашиот партнер.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува пад на енергијата и промени на расположението. Тоа е она што ве мачи денес. Непријатната атмосфера ја сфаќате премногу лично, имате впечаток дека сите завериле против вас. Обидете се да ги видите работите на реален начин, можеби вашите очекувања се преценети.

РАК

Настанот на денот може да биде конструктивна дискусија во која сте вовлечени во соработници за кои не сте знаеле дека се на ваша страна. Во исто време, поддршката доаѓа од некој близок, затоа нема крај на вашиот оптимизам и добро расположение.

ЛАВ

Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве натера да потрошите денес повеќе отколку што сте во позиција да заработите. Не го удавувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминете повеќе време дружејќи се со пријателите.

ДЕВИЦА

Се потпирате на ветувањата што ви ги дадоа пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во позиција да се оправдате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете ова, завршете ги вашите обврски лично и самостојно.

ВАГА

Наизглед тивок ден може да се претвори во фијаско, особено ако се обидете да импровизирате нешто што не треба да правите. Моќта на справување во нови ситуации е одраз на паметните луѓе, но не е крај на светот дури и ако понекогаш се откажувате.

ШКОРПИЈА

Вие сте во променливо расположение и склони кон нервоза, особено во однос на вашето семејство. Бидете внимателни какви обврски прифаќате затоа што не сте во состојба да ги почитувате сите договори. Не играјте воопшто или ништо, ќе бидете дисквалификувани во клучен момент.

СТРЕЛЕЦ

Почетокот на новата фаза се ближи во вашиот љубовен живот. Малку здив од нова енергија ќе биде доволно за да ги подобрите односите помеѓу вас и вашата сакана. Слободните имаат шанса да започнат романса која може да биде долготрајна.

ЈАРЕЦ

Самодовербата е нагорна траекторија, па затоа не им е лесно на соработниците да бидат во чекор со вас. Вашата директност не е пријатна за околината, но е корисна за вас. Слушајте ја вашата интуиција, една навидум банална идеја може да биде победа за вас.

ВОДОЛИЈА

Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да излезете. Минимизирајте ја вашата нетрпеливост за да избегнете поголеми неволји, особено кога станува збор за партнерства и љубов.

РИБИ

Не сте доволно упорни. Кога ќе наидете на прв отпор, ги прогласувате работите за неважни за да ја прикриете вашата ранливост. Пред да го сторите тоа повторно, прегледајте што ви е поважно, сопствената гордост и суета или крајната цел откако сте се откажале.

Популарно