18-годишник снимил експлицитно видео од малолетничка, па го споделувал со нејзиното семејство и соученици

18-годишник од Скопје е обвинет за производство на детска порнографија, соопштија од МВР. Скопската полиција поднесе кривична пријава против него, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „прикажување на порнографски материјал на дете“ и „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Во јануари 2023 година, пријавениот со закана направил видео запис со експлицитна содржина од малолетничка, по што преку мобилни апликации го споделил записот со нејзиното семејство и соученици.

Тинејџерка со „порше“ излетала во Скопје

Пет девојки се повредени, од кои две со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа во Скопје. Како што соопшти МВР, во 03:25 по полноќ 19-годишната А.Ц. излетала со возило „порше“.

-Денеска во 03.25 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од ул.„Симеон Кавракиров“ и ул.„Венијамин Мачуковски“ патничко моторно возило „порше“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ц.(19) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ц. и сопатничката С.П.(18), а со телесни повреди се здобиле уште три сопатнички Ј.М.(18), Е.Б.(18) и АМ.К.(18) сите од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР.

ШОКАНТНО: Ученици снимиле орален секс во училница

Скандал во основно училиште во Сурдулица. Според сознанијата на воспитно-образовните работници, меѓу учениците кружи снимка од орален секс од ученик од шесто одделение, пишуваат српските медиуми.

Според непотврдени информации, снимката била направена во една од училниците. Во училиштето се преземени сите мерки, информирани се родителите и полицијата.

Од Вишото јавно обвинителство велат дека сè уште официјално не се информирани за настанот.

Шокантна закана од малиот монструм Коста кон мајка си

Кoста Кецмановиќ продолжува да ги шокира полицајците и вработените во Клиниката за неврологија и психијатрија каде го чуваат.

Својата недефинирана омраза ја пренел и на мајка си.

На последната средба со мајка му имал епизода на бес и во еден момент рекол:

– Ако излезам одовде, прво ќе те убијам тебе !

Популарно