СТРАШНО: Татко на 14 годишно девојче се самоуби кога дознал дека неговата ќерка била силувана од Пакистанец

Девојчето (14) од Крит наводно за само неколку минути била силувана од тројца мажи, а полицијата досега привела државјанин на Пакистан (38), поради сомнение дека ја силувал.

Се претпоставува дека некој бил макро на девојчето и земал пари за тоа, но се уште не е откриено кој.

Наводно, истрага се води против уште 11 лица, кои треба да дадат исказ во Обвинителството.

Девојчето наводно почнало да трпи насилство во 2022 година, кога имала само 12 години. Целиот случај станал познат пред неколку дена кога пријавила Пакистанец (38) за силување. Се испоставило дека девојчето било нападнато од тројца мажи за само неколку минути, но таа тврди дека ја силувал само Пакистанецот, кој работел како дневен работник на фармата на нејзината роднина.

Останатите осомничени за сексуална експлоатација на малолетник се државјани на Грција, Пакистан и Молдавија, а сите се на возраст од 18 до 38 години. Многумина од нив, наводно, на рочиштето тврделе дека со девојчето имале односи со нејзина согласност.

Во меѓувреме се дознало дека таткото на девојчето се самоубил кога дознал за пеколот низ кој таа поминала. На местото каде што е пронајдено неговото тело полицијата пронашла проштална порака.

“Дознав што се случи со ќерка ми и не можам да го поднесам. Благодарам на полицијата за сѐ што направи. Ве молам, не го одвојувајте детето од мајката. Не можам да го поднесам ова и поради мојата депресија, решив да ме нема“, стои во прошталната порака, потврди за медиумите роднина на семејството.

Телото на мажот (50) било пронајдено минатата недела, откако бил информиран за силувањето на неговата ќерка. Претходно семејството го барало 24 часа. Тој бил пронајден во неговиот автомобил, а до него имало плинска боца со одвртен вентил.

Како што соопштија од полицијата, ниту таткото ниту мајката на малтретираното девојче не знаеле низ што поминува.

„Таа ми рече: „Тоа што го слушна е вистина, мајко! Не сака да ми каже, се срами.Само ми кажува дека слушнав сѐ што треба од полиција.Ќерко, ќе го поминеме ова заедно, не грижи се, јас сум со тебе. Сега сум твој татко и мајка“, рекла таа рикајќи во солзи во мајка, пренесуваат грчките медиуми.

Белград: Ноќеска биле избодени двајца мажи

Во Белград синоќа двајца мажи биле избодени со нож на две различни локации со разлика од една минута, јавува Нова.рс.

Првиот човек е избоден со нож во 0:54 часот на Теразије, во близина на хотелот „Москва“. Мажот е тешко повреден и е пренесен во Ургентен центар за реанимација.

Уште еден маж бил избоден минута подоцна, во 0:55 часот на аголот од улиците Добрачина и Дунавска, кој исто така бил пренесен на реанимација, соопштија од итната помош, пренесува Нова.рс. Телеграф јавува дека вториот маж починал и дека има две убодни рани.

Ученик дошол со нож, полиција пред „Владислав Рибникар“

Полицијата во моментов е пред училиштето „Владислав Рибникар“ поради пријава дека ученик донел нож на училиште.

Претходно родителите на убиените Ема Кобиљски, Нина и Драган сведочеа во Вишиот суд во Белград на судењето на момчетоза масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, кој се случи на 3. Мај.

Драган Кобиљски, познат тренер по одбојка, низ солзи изјави дека за трагичната вест дознал во моментот додека работел како тренер по одбојка во Романија.

– Јас сум татко на застреланата Ема Кобиљски! Дотогаш имавме бајковит живот, никогаш ништо не ни недостасуваше – рече неутешниот Драган Кобиљски на почетокот на своето излагање и додаде дека неговата сопруга Нина тој ден му рекла дека имало пукање во училиштето „Владислав Рибникар“. Потоа објасни како се чувствувал кога дознал прво за пукањето, а потоа и за страшната вест.

Еден загина, тројца се спасени од пожар во стан во Крагуевац

Маж (70) загина во пожар што избувна синоќа околу 20 часот во Крагуевац, во стан во населбата Аеродром.

Како што јавуваат локалните медиуми, спасени се три лица.

Бригадата за противпожарна заштита пристигнала брзо на местото на настанот.

Еднаесет пожарникари интервенирале со пет возила и успеале да го локализираат пожарот и да спречат да се прошири на другите станови.

Популарно