(Фото) Ирена Спировска на 49 години легната по танга

Поголемиот дел од познатите од домашната и регионалната сцена се соблекоа во бикини и ги покажаа своите тела раскомотени на плажа, под зраците на сонцето додека фаќаат боја.

Речиси сите ги видовме во мини бикини, а најмногу во трендовската танга. Водителката Ирена Спировска важи за една од најзгодните водителки на нејзини години, а се’ тоа благодарение на нејзината физичка активност. Очекувано помисливте дека ќе ја видиме со фотки од плажа, но Ирена понуди една сосема поинаква перспектива.

Водителката легната по танга, но во салон за убавина.

Причината за да се прикаже во вакво издание е третманот за разбивање целулит, проблемот на сите жени, па дури и на ултра спортски активната водителка.

Овој пат, од нејзините последни објави на Инстаграм таа уште еднаш потврди дека нема никакви комплекси кога е во прашање покажувањето на вистинското, природно издание без никаков коректор. Таа на своите следбенички им сугерираше за третманот и справувањето со целулитот.

Легната на стомак во црна долна облека, а танга моментот секако се издвои во фокус.

-Немам правено никакви интервенции освен козметички третмани за одржување на нега на кожата на лицето на природна база. Нема потреба да тежнееме кон идеални пропорции. Треба да научиме да уживаме во нашата уникатност, тоа нè прави да бидеме единствени. Колку порано го сфатат тоа младите девојки, толку подобро за нив, вели своевремено Ирена за домашните медиуми, но сепак, ако веќе може да се реши проблематичниот целулит, зошто би го оставиле.

Инаку, Ирена ретко или речиси никогаш немаме прилика да ја видиме во вакво издание, а ќе се согласите дека за нејзините години изгледа подобро од кога и да било.

Летово не понуди фотки од плажа, но затоа се тука оние ретро за да потсетат колку Ирена Спировска е риба и пол.

(Фото) Ријана ги покажа раскошните облини во секси долна облека

Популарната пејачка Ријана која во последно време нè изненадува со честите промени на имиџот, отпочна бурни реакции со новата објава на Инстаграм.

Пејачката ја промовираше својата нова колекција на долна облека „Savage Signature Script“, а кој може подобро да ја изрекламира отколку токму таа со своите раскошни облини?

Ријана позирала на кревет во провокативна чипкана долна облека, гаќички со интересен детаљ и градник кој совршено ѝ прилегал.

Освен долната облека, убавицата од Барбадос ја промовирала и својата нова колекција на постелнина, така што лежела на неа на хотелскиот кревет.

„Нејзината листа на изговори за тоа што нема албум“, напишал еден од следбениците на Ријана, кои се разочарани од нејзиното отсуство од музичката сцена.

(Фото) Лила Филиповска во еден од најскапите базени на светот и поглед од милион долари – но умот ќе ви го одземат бујните гради во преден план

Македонската водителка Лила Филиповска објави каде ужива во овие пролетни денови.

И додека и во Скопје температурите се зголемуваат и викендов ќе се искачат до речиси триесеттиот степен, Лила реши да одлета за Дубаи од каде се огласи на својот Инстаграм профил.

Таа објави неколку фотографии каде позира во црно бикини, а во преден план се нејзините бујни гради.

Водителката позираше во базен во еден од најскапите ресорти таму, а доказ дека знае да ужива се фотографиите од таму, погледнете:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

(Фото) Најстарата од трите сестри Родиќ во бикини во кое ќе зумирате до максимум, по оваа трансформација сигурно нема да биде сама

Најстарата сестра од трите во семејството Родиќ е се уште немажена, станува збор за Наташа Родиќ, чии сестри се мажени – едната за Вељко Ражнатовиќ, а другата за Мирко Шијан.

Таа многу сака да патува, а е и активна на социјалните мрежи.

Она што сите го забележаа на нејзиниот Инстаграм профил е дека таа ослабела буквално до не препознатливост.

Таа во овој момент е во Дубаи од каде што објавува фотографии во бикини кои ги излуди момците кои сакаат да ја омажат и последната сестра од семејството кое се прослави пред неколку години.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Natasa Rodic (@miss.rodic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Natasa Rodic (@miss.rodic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Natasa Rodic (@miss.rodic)

Популарно