Еве колку години се разлика Цеца и Драгана Мирковиќ кои со години не зборат, причината повеќе од јасна

Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ не се во најдобри односи, а причината за тоа се уште е нејасна.

Се зборуваше дека проблемот е „преземањето на тронот“, односно дека Цеца во деведесетите ја симна Драгана од првото место на најпопуларните пејачки.

Сепак, тие никогаш не го коментираа тоа.

Потоа во 2018 година се сретнале на снимањето на новогодишната програма на РТС кога Драгана и рекла на Цеци:

– Добра вечер. Дали се познаваме или не?

Цеца и одговорила:

– Не знам, вие одлучете. Понекогаш се познаваме, понекогаш не.

Драгана се надоврза:

– Решив и реков „добра вечер“, а сега… Како сакаш. Јас немам таков проблем.

Подоцна Драгана во една емисија ја коментираше средбата и долгогодишниот конфликт:

– Сè датира од деведесетите, кога не беше нималку наивно и кога доживеав тешки работи од Цеца и нејзиниот тим. Отсекогаш сум избирал пат кој вклучува криење, молчење со години.

– Дојде момент кога колешката Цеца доби забрана за настап на оваа телевизија поради некои грди работи што ги правеше на водечки луѓе.

– Само покажав каква личност сум и каков колега сум. После тоа, се се врати во нормала.

– Повторно поминував низ секакви работи од нејзините луѓе, а сите знаеме кои се тие луѓе и како помина – изјави Драгана во една емисија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @srbija_showbizz

Сепак, се чини дека помирувањето на двете фолк диви е многу поблиску отколку што можевме да претпоставиме, со оглед на тоа што Цеца постојано зборуваше за успешната кариера на Драгана Мирковиќ. Таа дури ги пофали и неодамнешните концерти што ги одржа во Арена две вечери по ред.

Од друга страна, Драгана Мирковиќ неодамна ја пофали песната на Цеци за филмот „Недеља“, а освен триењето во нивната врска, дали знаевте колкава е разликата во годините меѓу двете големи ѕвезди?

Цеца е родена на 14 јуни 1973 година, а Драгана Мирковиќ е родена пет години порано, на 18 јануари 1968 година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Аца Лукас: „На венчавката ја изневерив бремената сопруга – после тоа таа со насмевка ѝ честиташе на мојата жена“

Во книгата „Ова сум јас“, Аца Лукас, меѓу другото, го опиша и својот прв брак. Светлана била првата голема љубов на пејачот, со која основал семејство.

“Цеца цветаше од среќа. Тоа лето во 1991 година отидовме на море. Тоа беше крајот на моето ергенство. Барем така мислев тогаш. Свадбата беше на сплавот “Лукас”. Имаше 200 сватови, моите пријатели свиреа, а јас повремено го земав микрофонот“.

„Денот почна по свадбениот протокол, кој прилично го намалив. Со пријател отидов да си ја пробам среќата на покер апаратите на свечениот ден. Кога се вратив дома, хармоникашот веќе на големо ги веселеше гостите. Пред зградата имаше трубачи, а со нив пееше и мајката на Светлана. Цеца беше во благословена состојба и само се смешкаше“.

“Не се сеќавам на многу детали од свадбата. Знам само дека од некаде се појави една моја бивша девојка од средно и дека се бакнувавме во тоалетот. Жените се чудо. Откако се љубеше со мене, таа и честиташе на мојата сопруга со насмевка за влегување во брачните води“.

„Денес само сфаќам колку кретен бев кон мојата прва сопруга, мојата прва, вистинска љубов. Вистински кретен! Умислував дека мојата сопруга не ме заслужува, дека сум нешто над неа. Таа страдаше. Сега знам дека во тоа време беше жена за мене, тивка придружничка на мојот подем, прекрасна мајка, обожавателка на моите родители.

(Фото) Вака изгледа љубовницата со која живее 15 години двоен живот

Разводот на Џенан Лончаревиќ стана главна тема во медиумите, а сите дополнително се изненадени што пејачот решил да се разведе дури сега, со оглед на тоа што веќе 15 години живее со извесна љубовница Милица во Белград.

И додека неговата законска сопруга Самира Лончаревиќ изминативе денови се огласи во медиумите, невенчаната сопруга на Џенан со која живее и понатаму молчи.

Таа сега е снимена како го чека пејачот пред зграда кога тој се враќаше од настап, а со оглед на тоа што го „улови“ екипата на „Папарацо Лов“, сите имаа можност да ја видат на малите екрани.

Избраничката на Џенан на прв поглед не наликува на неговата сопруга со која е во брак 25 години. А сопругата на Џенан во исповед за медиумите последниве денови изјави дека се плаши да остане на улица:

– Во сето ова барам само да се почитува законот, не барам ништо повеќе. Впрочем, јас сум вработен во тој суд, ја водам кривичната канцеларија и знам како оди се. Барам да се закажат предметите пред мене, ако се итни тогаш моите нека бидат пред сите останати. Дали ќе биде утре, задутре или за еден месец, се додека го следи законот ќе биде во ред. Таа и нејзиниот адвокатски тим сега апелираат од сите страни да се забрза процесот за развод – изјави Самира.

– Најголем проблем е имотот, доживеав дека после 25 години брак сакаат да ме исфрлат од дома. Веднаш би го потпишал барањето за развод, веднаш, но проблемот е имотот, бидејќи се што купил е ставено на име на мајка му. Сега купил стан во Белград на име на таа жена, го ставил на нејзино име да не можам да добијам ништо. Тоа е проблемот – изјавила законската сопруга на Џенан, со која има два сина. Таа вели дека не се грижи за себе, но се грижи за децата.

– Нормално, никогаш не би си дозволила да разговарам со новинари доколку го немав овој проблем и сега немав каде да одам. Куќата во која живееме е половина негова, половина на брат му, а всушност по 25 години брак четвртина од куќата ми припаѓа мене затоа што се останато што го стекнал е ставено на туѓи имиња. Немам друг избор освен да се борам да им обезбедам на моите деца кои немаат ништо на нивно име – истакнува оваа жена и додава:

– Имам за себе, имам плата и би се снашла, но сакам да им обезбедам денес, утре, ако се случи нешто, што би направиле? Има добар однос со децата. Децата многу го сакаат. Доаѓа еднаш на 15 дена и тогаш ги гледа. Кога доаѓа во Пријепоље, останува во истата куќа каде што сум и јас, но не комуницираме. Нашата врска е нарушена. Нашите адвокати се слушаат, не сме разговарале од летото минатата година. Во февруари добив барање за развод – заклучи Самира Лончаревиќ.

И додека Самира реши да зборува, Џенан нема намера да зборува, туку својата ситуација целосно ја препушта на судот.

(Фото) Мили отвори клуб за свој мерак - Композиторот сам пушташе музика

Aлександар Милиќ Мили со години важи за хитмејкер, поради што е и еден од најпознатите и најуспешните композитори во регионот.

Меѓутоа, Мили ужива и во улогата на диџеј, а доказ за тоа е и „приказната“ кој ја објави на Инстаграм.

Имено, композиторот импровизирал „клуб“ со пријателите дома, во кој приспособил се – од светлата до озвучување.

Му пушташе музика на „гостин“, т.е. на пријател со кој очигледно одлично се забавуваа.

Популарно