„Сè уште ја сакам таа жена“: Бред Пит не може да заборави поранешна девојка, а таа не е ниту Анџелина Џоли ниту Џенифер Анистон

Бред Пит отсекогаш важел за миленик на жените и за еден од најпосакуваните мажи во светот.

Покрај успешната кариера во Холивуд, Бред Пит можеше да се пофали и со титулата еден од најубавите мажи на светот, а на неговиот шарм не одолеаја бројни светски убавици.

Популарниот актер уживаше во романсата со филмските ѕвезди Гвинет Палтроу, Џенифер Анистон и Анџелина Џоли, но кога е во прашање неговиот љубовен живот, познатиот актер ја издвојува врската со актерката Џулиет Луис.

Џулиет и Бред уживаа во романса пред повеќе од три децении. Двојката се запознала во 1990 година на снимањето на заедничкиот филм „Too Young to Die“, а актерката тогаш имала само 17 години. Бред Пит е 10 години постар од Џулиет и во времето кога се запознале имал 27 години, а една деценија разлика не ги спречила на прв поглед да сфатат дека се еден за друг.

Актерската двојка се забавуваше три години, а врската ја прекинаа на почетокот на 1993 година. Години подоцна, кога се навраќаа на љубовната врска, атрактивната бринета изјави дека холивудскиот заводник воопшто „не е во нејзиниот универзум“, додека Бред Пит во повеќе наврати зборуваше во медиумите за одличното време поминато заедно.

„Сè уште ја сакам таа жена. Таа е вистински гениј. Прекрасно си поминав со неа“, изјави Бред Пит во интервју за „Vanity Fair“ и додаде:

„Тоа беше една од најдобрите врски во кои некогаш сум бил. Проблемот е што растеме со визија дека љубовта победува се, а тоа едноставно не е така, нели?’

Во 1993 година, кога се запознаа, Бред Пит и Џулиет Луис снимија уште еден заеднички филм „Калифорнија“.

Во тоа време, додека зборуваше за нејзината романса со Бред, кој веќе уживаше огромна популарност во Холивуд, Џулиет призна дека Бред и се допаѓал како актер уште пред почетокот на нивната љубовна приказна.

„Се запознавме на снимањето на филмот и почнавме да излегуваме кога заврши снимањето. „Веќе ми се допадна како актер и мора да почитуваш некој што е во истото поле како тебе“, изјави тогаш Луис.

„Ние сме во момент во љубов кога едноставно сакаме да се гледаме секој ден и не ни е досадно кога сме еден со друг, па затоа е навистина, навистина убаво. Исто така, можеме да бидеме заедно кога работиме и разговараме за тоа и соработуваме. Сакаме да работиме заедно повторно и повторно и повторно“, ја опиша својата врска со популарниот актер, Џулиет за Лос Анџелес Тајмс.

Години подоцна, актерката повторно се присети на врската со колегата и истакна дека се надева дека Бред Пит ќе ја најде среќата во љубовта, бидејќи искрено го сака.

„Тој воопшто не е во мојот универзум сега. Ми се чини како да била средношколска врска за мене бидејќи тој сега е толку славна личност. Ја гледам оваа личност со која имам малку заедничка историја. Се надевам дека ќе најде среќа затоа што јас навистина го сакав. Тој е многу лојален, добро момче“, изјави Џулиет Луис за медиумите.

Години подоцна, во 2009 година, актерката истакна дека единствената причина зошто луѓето ја прашуваат нешто за Бред Пит е затоа што тој има култен статус во Холивуд.

„Луѓето ме прашуваат за него само затоа што е толку познат. Ништо не ме прашуваат за мојот поранешен сопруг, иако тоа секако е многу позначајна врска бидејќи сепак бевме во брак“, изјави актерката.

Џулиет Луис беше во брак од 1999 до 2003 година со професионалниот скејтбордер Стив Бур.

На Хари Стајлс му испратила 8.000 писма, но тоа не е сè

Бразилката Мира Карваљо (35) е толку опседната со британскиот пејач, Хари Стајлс (поранешен член на групата „One Direction“) што го оставила партнерот дома и го пропатувала целиот пат до Лондон.

-Но, тоа не е сè. Мира му испраќала на Хари писма, свадбени честитки, а бидејќи за само еден месец испратила дури повеќе од 8.000 писма, Бразилката завршила во затвор, пишува „The Sun“.

Таа е осудена на 14 недели затвор и се изјаснила за виновна за следење.

-Хари беше навистина потресен. Тој само сака да продолжи нормално, но секако дека е загрижувачки за него, неговото семејство и неговиот тим, изјави извор близок до Стајлс.

Таа доби забрана да се приближува до Стајлс дури 10 години и да присуствува на кој било настан, односно концерт, каде што е тој.

Да потсетиме, фановите на споменатата група некогаш беа познати по претерувањето кое се граничело со демнење, па еднаш ги хакираа и безбедносните камери на лондонскиот аеродром за да ги видат своите идоли.

Карлеуша откри кога ќе оди во пензија

Јелена Карлеуша е присутна на јавната сцена речиси три децении, а сега направи пресметка која ја сподели со своите следбеници, бидејќи како што истакна им остануваат уште десет години заедно.

„Почитувана публика, како што знаете, имам 45 години. Во најдобро сценарио, ќе доживеам 80 години (ако стресот што ми го предизвикувате 30 години не ме убие порано)“, започна Јелена на нејзината приказна на Инстаграм, а потоа продолжи:

„Но, сигурно нема да бидам активна и нема да пеам на 80 години. Мојата активна работа веројатно ќе заврши околу 65-тата година.

Пејачката им порача на своите фанови сега да внимаваат на неа и да ја сакаат, бидејќи кога ќе умре тоа нема да и значи ништо.

"Толку долго ќе бидам на сцената. И ќе поминат 10 години додека да трепнеш. И затоа ве советувам да ме сакате, да се грижите, да ме галите, почитувате и поддржувате сега додека сум овде, додека јас сум со полна сила, додека изгледам вака, за да можам да создавам што е можно повеќе и да бидам креативна дива кога ќе заминам, тоа што ќе бидам легендарна нема да ми значи, и ако се роди ваква, тешко дека Универзумот ќе ја направи истата грешка - напиша Јелена на Инстаграм.

Хороскопски знак кој има пријатна природа, но тврдоглави и кавгаџии ако ги предизвикате

Бикот е знак на земниот елемент и фиксен квалитет, а неговиот владетел е Венера, планетата на убавината, љубовта и уживањето. Поврзан е со втората астролошка куќа која означува материјални добра, финансии и имот. Владеењето на Бикот, бидејќи е трансгресивно во 2024 година, започнува на 19 април во 16 часот и ќе трае до 20 мај.

Владетелот Венера ги обдари со атрактивен изглед и убаво лице, а жените со сензуални облини. Тие се фокусирани на материјалните вредности и секојдневните задоволства. Тие се познати по нивната љубов кон храна, пијалок, музика и естетски дизајнирани. Домот го одржуваат уреден и ја сакаат уметноста, а често имаат талент за дизајнирање, цртање, компонирање или вајарство

Опуштени се и не сакаат да бидат избрзувани. Тие се малку слаби и тешко ги натерате да преземат акција. Тие се тврдоглави и не сакаат промени, но кога ќе одлучат нешто, ќе поместат планини за да го постигнат тоа. Тие се исклучително упорни, трпеливи и издржливи, а понекогаш знаат да бидат и лукави.

Луѓето ги сакаат Биковите затоа што се генерално пријатни, шармантни и љубезни. Добро е да ги имате на ваша страна бидејќи се лојални, доверливи и доверливи. Цврсто ќе стојат покрај луѓето што ги сакаат и никогаш нема да ги изневерат. Не ја даваат лесно довербата, но оние кои ја заслужуваат ќе најдат во нив верен пријател за живот.

Не бараат тепачка, но жестоко ќе се бранат ако некој им се најде на патот. Посесивни се на партнерот, имотот и се што поседуваат. Ќе се збеснат и ако некој се обиде да им го одземе имотот или парите. Материјалното им е важен поради чувството на сигурност, па ќе бидат подготвени напорно да работат доколку веруваат во профитабилност.

Во љубовта тие се сензуални и похотливи, уживаат во допири и интимност, но поважно им е да најдат партнер кој е сигурен, верен и подготвен да основа семејство и да изгради дом. Практични се и не се занесуваат од идеали. Многумина избираат партнер врз основа на разумот и се врзуваат за оној кој може да им понуди сигурност.

Бидејќи вежбањето не им е приоритет, многумина страдаат од вишок килограми. Тие треба почесто да се движат и да се занимаваат со активности кои ги забавуваат, како танцување или аеробик.

Популарно