(Фото) Мили отвори клуб за свој мерак - Композиторот сам пушташе музика

Aлександар Милиќ Мили со години важи за хитмејкер, поради што е и еден од најпознатите и најуспешните композитори во регионот.

Меѓутоа, Мили ужива и во улогата на диџеј, а доказ за тоа е и „приказната“ кој ја објави на Инстаграм.

Имено, композиторот импровизирал „клуб“ со пријателите дома, во кој приспособил се – од светлата до озвучување.

Му пушташе музика на „гостин“, т.е. на пријател со кој очигледно одлично се забавуваа.

Голите фотографии ќе и донесат многу пари на Карлеуша

Српската пејачка Јелена Карлуша пред неколку дена објави дека ја отвора својата сметка на платформата Онлифенс (OnlyFans).

Јелена Карлеуша на својот инстагрампрофил сподели фотографија со логото на Онлифенс и најави дека наскоро ќе биде активна на споменатата платформа.

„Карлеушстар“. Наскоро“, напиша накратко пејачката во објавата.

Нејзината објава успеа да изненади многумина, иако е познато дека пејачката често позира разголена и споделува фотографии на социјалните мрежи.

Меѓутоа, Карлеуша не е единствената која се одлучила на овој чекор, па познато е дека бројни јавни личности одлучиле да заработат од разголени фотографии.

Платформата наменета за споделување на провокативни содржини носи и профит, бидејќи корисниците се претплатуваат на профилите што сакаат да ги следат, па заработувачката може да биде многу висока.

Пред Јелена Карлеуша сметки отворија и бројни старлети, кошаркарката Милица Дабовиќ, но и поранешната шампионка на Вимблдон Софија Жук и музичката ѕвезда Иги Азилија.

Во повеќе наврати се шпекулираше за заработувачката на јавните личности кои одлучиле да ги споделат своите разголени фотографии на оваа платформа.

Познато е дека само обожавателите функционираат како платформа каде што корисниците се претплатуваат за да гледаат содржини на одредени сметки. Како што пишуваа тамошните медиуми, претплатата варира, а заработувачката најмногу зависи од бројот на следбеници.

На пример, откако отвори сметка на Онлифенс, Милица Дабовиќ ја сподели содржината по цена од 15 долари, колку што чини претплатата, успеа да го привлече вниманието на 4.000 претплатници за еден месец, а од нејзините разголени фотографии, како што се наведува, за еден месец заработила 60.000 евра. Нејзината популарност растела, па на содржината на поранешната кошаркарка се претплатиле 9.000 луѓе, што значи дека со оваа содржина таа заработува повеќе од 136.000 евра месечно.

Претплатата за налотот на раперката Иги Азилија чини 25 долари, пишуваат медиумите, а пејачката, откако ја „експлодирала содржината“ во рок од 24 часа, заработила 307.000 долари или повеќе од 280.000 евра.

Бидејќи Јелена Карлеуша важи за една од најпопуларните пејачки на нашите простори и најследена ѕвезда која на Инстаграм ја следат повеќе од два милиони луѓе, можеме да претпоставиме дека нејзиниот профил ќе има илјадници претплатници, што ќе ѝ донесе стотици илјади евра месечно. Сепак, за точниот износ на заработувачка, како и за деталите за претплатата на платформата Only Fans, Карлеуша јавно не се изјаснувала.

Холандија е дисквалификувана од финалето на Евровизија по инцидент што пејачот го предизвикал зад сцената

Холандскиот пејач Јост Клајн е дисквалификуван од Евровизија по инцидент зад сцената.

Изведувачот нема да пее на денешното финале на Евровизија, откако членка на продуцентската екипа до шведската полицја изнесе наводи за заплашување.

„Не би било соодветно да го продолжи натпреварот додека трае истрагата“, објави Европската радиодифузна унија (ЕБУ), организатор на Евровизија.

„Сакаме јасно да ставиме до знаење дека, спротивно на некои медиумски извештаи и шпекулации на социјалните мрежи, во овој инцидент не се вклучени други изведувачи или членови на делегацијата“, се додава во соопштението.

ЕБУ вели дека инсистира на политика на нулта толеранција за какво било несоодветно однесување и е посветена на безбедна и сигурна работна средина за сите што учествуваат на натпреварот.

Во овој поглед, однесувањето на Јост Клајн кон член на тимот се смета за кршење на правилата на натпреварувањето, додаваат од ЕБУ.

Клајн беше меѓу фаворитите за победа.

Исклучувањето на Холандија значи дека во финалето нема да има 26, туку 25 земји.

(Видео) Благоја Грујовски: Немам ништо против син ми да донесе разведена жена со две деца

Во најновата епизода Искрено на тема развод и втора шанса девојките разговараат со Благоја Груевски. Благоја раскажува многу интересни детали од првиот но и од вториот брак.

Со Ивана и Адријана сподели пикантерии од љубовните врски и односот кон понежниот пол. Одговори и на прашањето како би реагирал ако синот реши да се земе со разведена жена со две деца.

Зборуваше за сите душогрижници, кои повеќе ги интересира туѓиот од сопствениот живот. Тој вели дека разводот е подеднакво тежок и за мажите и за жените, но имал среќа неговиот да помине без компликации.

Дали постои начин полесно да се преброди ваков период од животот Искрено со Благоја Груевски.

Популарно