(Фото) Станија често позира топлес, а сега така се соблече и нејзината мајка

Мајката на Станија Добројевиќ неодамна влезе во седмата деценија, а нејзиниот изглед не го покажува тоа.

Старлетата со својата мајка Славица отпатува во Америка, а сега покажа како го поминуваат времето.

Станија ја снимила својата мајка како топлес се сонча покрај базен, па иако Славица ја предупредила ќерка си да не ја снима, таа не послушала, па видеото го објавила на Инстаграм.

Многумина токму пред ваквите фотографии коментираат дека убавината и виткото тело Станија ги наследила од мајка си.

(Фото) Андријана Петрушовска го покажа бомбастичниот задник во танга

Третопласираната финалистка на „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Перушовска ги освои публиката и жирито со својот моќен вокал, но не недостигаа комплименти ниту на сметка на нејзиниот физички изглед.

Откако се појави на натпреварот, атрактивната Македонка не се потпира само на гласот, туку се трудеше да го заокружи својот сценски настап со стајлинзи кои често ја оставаа јавноста без здив, а својата убавина и сексипилност секогаш ја покажуваше на умерен начин.

Иако никогаш не играше на картата на провокација, тимот на grand.online дошол до нејзини фотографии од плажа, поради што е јасно зошто е прогласена за една од најзгодните девојки на натпреварот.

Петрушовска позираше во неколку костими за капење кои и стојат подеднакво добро, без разлика дали се тоа едноделни или бикини модели.

Мајката природа не штедела на атрибутите на Андријана, па пејачката е убава од секој агол без потреба од никакви корекции на кои им се препуштаат многу девојки.

Под овие фотографии има голем број комплименти и коментари дека таа е една од ретките пејачки која е „целосен пакет“ – тело и глас.

Иако победата за влакно и избегна, талентираната Македонка тврди дека не ѝ е жал што Шејла Зониќ ја однела победата.

– Ова е многу голем успех. Се чувствувам како победник, и честитам на Шејла за победата, таа е една од моите најдобри пријателки овде на натпреварот и ова е исто како мене да ми се случило – изјави Андријана за Гранд по финалето.

(Фото) Милица Павловиќ го покажа меѓуножјето на концертот во Нови Сад

Една од најатрактивните регионални пејачки Милица Павловиќ веќе во првиот блок од концертот во Нови Сад промени дури три стајлинзи, а еден посебно го привлече вниманието на публиката.

По комбинезонот со кристали, Милица на сцената се појави во ултра краток црвен фустан кој ги воодушеви сите.

Сепак, „врвот“ дојде кога таа повторно се пресоблече во долг син фустан со длабоко деколте, а токму тогаш покажа премногу кога гаќичките ѝ излегоа од под фустанот.

Милица со своето шоу ја запали публиката, а специјални гости ѝ беа Николија Јовановиќ и Бобан Рајовиќ.

(Фото) Ќерката на македонската пејачка се соблече на плажа и ги остави сите подзинати

Пејачката Наташа Малинкова е мајка на две ќерки, од кои поголемата Султана (20) веќе порасна во голема девојка и ја наследи убавината на мама.

Дека Султана е згодна девојка и многу наликува на својата мајка, докажуваат и многубројните фотографии на социјалните мрежи.

Султана веќе не е мало девојче… Малечката израсна во вистинска убавица, девојка која е на чекор да ја засени мама, барем во убавината, иако и мама не се дава, бидејќи на последните фотографи двете изгледаат како постара и помала сестра…

Популарно