Исповед на една девојка: Како станав скапа проститутка во Скопје?

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост.

sponzorusite-vo-skopje-1

Обично девојките без добар контакт и промотор, кои се сместени по студентските домови завршуваат со улична проституција на 100 метри од домовите и кај Злате како најексклузивен посетен локал. Најмногу ги има околу Пелагонија и Континентал. Тоа се центрите на најниската и најрасипаната проституција.

Доколку имате познат во високите естрадни кругови или модни агенции, само сте на чекор да станете позната и скапа проститутка. Тоа зависи од вашиот памет и едуцираност, но и снаодливост. Никој не сака чускии и провинцијалки во елитниот свет.

Сакаат убави, негувани, едуцирани од средна, но и горна класа на општеството.

г

Добра скапа риба нема разголени делови на тело на социјална мрежа, но правилото е да има фотка со костум за капење, и толку. Тоа го бара високата клиентела.

Мојот влез во тие кругови беше едноставен. Пратеник од една помала партија, познат тип, барал секс со две. Моја другарка од Неготино побара помош од мене, бидејќи беше сама, а и имаше скромно искуство. Беше модел од реклама на Скопско, но секогаш слаба со финансии, бидејќи со сестра наркоман, парите лесно заминуваат од дома.

Понудата беше, доколку сме две и убави ќе даде 100.000 денари за само една ноќ.

Ме молеше три дена и убедуваше дека се ќе е биде ок. Мене ми здосадија рекламите и мојот фраер, безнадежен стоматолог и алкохоличар, решив да пробам.

Пратеникот беше луд, буквално луд. Од секс скоро ништо. Обожаваше да ги лиже прстите на нозете. Сексуално извртен, а со сексот - чиста импотенција.

После 4 саати лижење и лигавење на прстите на ногата заработивме 100.000 денари. Ова го повторивме неколку пати до парламентарните избори кога тој не успеа да влезе во парламентот.

Потоа се изгуби во најефтина проституција, а неодамна дознав дека се смирил и се посветил на семејството.

Билетот за високото друштво го имавме, ги запознавме сите главни фаци од телевизии со истото темпо, неколку пејачки и многу врски по хотелите, а посебно најскапите Холидеј ин и Александар Палас, потоа неколку бизнисмени блиски на телевизијата и маркетингот на една пивара.

Приказната со првата средба заврши со конто од 7000 евра само за мене и без сексуален контакт, но добро излижани ножни прсти. И најважно контактот со македонски пејач. Тој беше остварен на еден прием на Австралискиот амбасадор во хотелот Холидеј Ин.

Станавме многу блиски, доволно да не бара да учествуваме на сите забави...

Извор: ohridsky.com

Вечерва на 13 јануари замислете си желба

Вечерва, пред Свети Василиј Велики, замислете си желба – време е за чуда.

Вечерва, пред Свети Василиј Велики, ја поздравуваме Старата нова година. Имајте богата трпеза, облечете нова облека за да добиете благосостојба, среќа во вашиот дом.

Лош знак е ако ставите малку храна или некое расипано јадење вечерва на маса.

Вечерва треба да бидете дарежливи и љубезни за да ги натерате луѓето да се однесуваат како вас следната година.

Бидете сигурни дека на масата сте ставиле две исти вилушки, две исти лажици, бидејќи тој пар ќе привлече двојно повеќе пари, двојно повеќе среќа следната година.

На полноќ, не заборавајте да ја замислите желбата, затоа што оваа вечер сè се реализира.

Се верува дека на денот пред Свети Василиј нема потреба да се расправате, затоа што во спротивно луѓето ќе бидат принудени цела година тоа да го прават, додека во некои делови се верува дека треба да бидете особено претпазливи да не бидете измамени.

И ако врне снег годината ќе биде родна.

Теоријата на Ајнштајн за среќа ќе ви го смени гледиштето кон животот

Алберт Ајнштајн бил извонреден научник и голем ум, но не бил надарен само за физика и во пронајдоците кои го менуваа човештвото, туку знаел и како да ја напише својата „теорија за среќа“.

Според приказните, Ајнштајн ја запишал таа негова теорија на хотелска сметка за да се заблагодари за гостопримливоста.

Toj запишал само две реченици, но толку биле моќни што навистина можат да послужат како апсолутна „теорија на среќа“ низ животот.

„Мирниот и скромен живот носи повеќе среќа отколку желба за успех во комбинација со постојаната грижа“, напишал Ајнштајн.

На вториот лист хартија тој ја оставил оваа порака: „Каде што има волја има и начин“.

И двата лисја хартија подоцна биле продадени на аукција за голема сума на пари, но секој добил можност да открие и да ги кристи насоките на Ајнштајн за среќен живот.

Будистите категорично се противат на т.н. „менталитет на вечните патници“, односно постојаното преминување на денешните препреки за утрешен успех.

Животот во овој случај личи на вечно возење со метро до станиците на кои фантазираме дека постои среќата.

Древниот римски филозоф Сенека, го изразил тоа остварување пишувајќи дека „најголемата препрека во животот е чекањето“.

Неговите зборови јасно ни порачуваат – иднината е непозната. Живеј сега! Втората реченица има уште поголемо значење поради тоа што ни открива дека во секој човек постои потенцијал да го направи тоа што го сака.

Дури и кога изгледа дека не постои решение, дека препреките се преголеми и дека исполнувањето на целта е предалеку, Ајнштајн нè потсетува – „Каде што има волја, има и начин“.

Џенифер Гарнер за малку ќе ја запалела кујната додека готвела

Џенифер Гарнер ја продолжи божикната традиција на правење говедски бургињон по рецептот на Ина Гартен, но призна дека работите малку излегле од контрола и таа за влакно избегнала катастрофа.

49-годишната актерка сподели видео на Инстаграм од пожарот и напиша: „Една работа во врска со традициите – се што правите за да им дадете значење е да ги задржите. Не знам кога почнав да го правам говедскиот бургињон на @inagarten за Божиќ, одамна мирисот на оваа совршен гулаш ме прави да се чувствувам среќно, удобно и опуштено додека речиси не ја запалив кујната.“

„Ина тоа никогаш не би го направила!“ се пошегува таа.

„Можеби ова ќе има смисла за вашата новогодишна ноќ, но каде и да ве однесе овој викенд – ви посакувам здрава, радосна и мирна Нова Година.

Ина Гартен (73), авторка на книги за готвење, одговори на објавата на Џенифер и призна дека и таа го правела истото во минатото. „Тоа е мојот омилен! И секој пат речиси ќе ја запалив кујната! Среќна Нова Година !!! Лавју“.

Популарно