Исповед на една девојка: Како станав скапа проститутка во Скопје?

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост.

sponzorusite-vo-skopje-1

Обично девојките без добар контакт и промотор, кои се сместени по студентските домови завршуваат со улична проституција на 100 метри од домовите и кај Злате како најексклузивен посетен локал. Најмногу ги има околу Пелагонија и Континентал. Тоа се центрите на најниската и најрасипаната проституција.

Доколку имате познат во високите естрадни кругови или модни агенции, само сте на чекор да станете позната и скапа проститутка. Тоа зависи од вашиот памет и едуцираност, но и снаодливост. Никој не сака чускии и провинцијалки во елитниот свет.

Сакаат убави, негувани, едуцирани од средна, но и горна класа на општеството.

г

Добра скапа риба нема разголени делови на тело на социјална мрежа, но правилото е да има фотка со костум за капење, и толку. Тоа го бара високата клиентела.

Мојот влез во тие кругови беше едноставен. Пратеник од една помала партија, познат тип, барал секс со две. Моја другарка од Неготино побара помош од мене, бидејќи беше сама, а и имаше скромно искуство. Беше модел од реклама на Скопско, но секогаш слаба со финансии, бидејќи со сестра наркоман, парите лесно заминуваат од дома.

Понудата беше, доколку сме две и убави ќе даде 100.000 денари за само една ноќ.

Ме молеше три дена и убедуваше дека се ќе е биде ок. Мене ми здосадија рекламите и мојот фраер, безнадежен стоматолог и алкохоличар, решив да пробам.

Пратеникот беше луд, буквално луд. Од секс скоро ништо. Обожаваше да ги лиже прстите на нозете. Сексуално извртен, а со сексот - чиста импотенција.

После 4 саати лижење и лигавење на прстите на ногата заработивме 100.000 денари. Ова го повторивме неколку пати до парламентарните избори кога тој не успеа да влезе во парламентот.

Потоа се изгуби во најефтина проституција, а неодамна дознав дека се смирил и се посветил на семејството.

Билетот за високото друштво го имавме, ги запознавме сите главни фаци од телевизии со истото темпо, неколку пејачки и многу врски по хотелите, а посебно најскапите Холидеј ин и Александар Палас, потоа неколку бизнисмени блиски на телевизијата и маркетингот на една пивара.

Приказната со првата средба заврши со конто од 7000 евра само за мене и без сексуален контакт, но добро излижани ножни прсти. И најважно контактот со македонски пејач. Тој беше остварен на еден прием на Австралискиот амбасадор во хотелот Холидеј Ин.

Станавме многу блиски, доволно да не бара да учествуваме на сите забави...

Извор: ohridsky.com

(Видео) Претседателката на ДКСК, се израдува сред седница: „Станав баба“

Претседателката Билјана Ивановска попладнево додека се одржуваше седницата на Антикорупциската комисија доби порака на нејзиниот телефон и среќна објави:

На ова доби низа честитки од нејзините колеги, а целата седница се пренесуваше јавно на каналот на кој ДКСК ги одржува седниците.

3 брзински трикови како најбрзо да го исчистите вашиот дом

По правило, после секој празник ни останува да ја средиме куќата до најситен детал, а во тоа ќе ви помогнат овие трикови.

Работевте околу велигденските празници, подготвувавте храна, пречекувавте гости и сега би сакале малку да се одморите.

Меѓутоа, за да можете целосно да се опуштите, секако сакате да направите уште една работа, а тоа е брзо да го исчистите домот.

За среќа, постојат неколку трикови кои ќе ви помогнат да го направите токму тоа.

На Инстаграм страницата на една жена по име Шантел Мила, која своите профили на социјалните мрежи ги посвети на уредување и чистење на домот, таа на своите следбеници им даде три одлични совети.

Прв совет:

Првиот е да ја исчистите прашината од тешко достапните места како лустерите, а сѐ што треба да направите е да земете ролер за облека и со него да ја соберете прашината.

Втор совет:

Посипете неколку капки есенцијално масло од цитрус во половина шолја сода бикарбона, посипете во тоалетот, втријте и истурете вода, така што вашиот тоалет веднаш ќе замириса и ќе биде чист.

Трет совет:

За да се ослободите од маснотијата во кујната, измешајте вода и оцет во сооднос 50:50 во прскалка, а потоа додадете малку сок од лимон и искористете средство за чистење, доколку е потребно.

Како изгледа сето тоа во пракса можете да видите во видеото од почетокот на текстот.

Исчистете ги и највалканите рингли за 30 секунди

Лесен начин за темелно чистење на шпоретот

Истуривте кафе или масло на ринглата, а не го исчистивте веднаш? Не треба веднаш да се фатите за глава.

Доволно е да направите домашна паста за чистење која ќе ги отстрани и најтврдокорните дамки додека да трепнете.

Состојки:

  • една кесичка прашок за пециво
  • сок од половина лимон

Се што треба да направите е да ги измешате овие состојки и ќе добиете паста, која ја нанесувате на валканата рингла. Добро истријте со помека четка.

Ако има повеќе тврдоглави дамки, можете да ги истриете со жица за садови, внимавајќи да не ги изгребете ринглата и шпоретот околу неа. Сунѓерот намокрете го со што е можно потопла вода, а потоа со него истријте ги површините на ринглата.

На крајот, соберете ја вишокот течност и избришете ја ринглата со сува крпа.

Дополнителен трик за вашата рингла конечно да блесне како нова е да нанесете малку масло на ладната плоча која рамномерно ќе ја истриете со парче стуткана алуминиумска фолија.

Со овој начин на чистење и полирање, ринглата ќе свети, дури и на многу стар електричен шпорет.

Популарно