КОНЕЧНО УБАВИ ВЕСТИ: ВО БИТОЛА ЌЕ СЕ ГРАДИ НАЈГОЛЕМИОТ АЕРОДРОМ - еве како ќе изгледа!

Првите луѓе во власта заедно со инвеститорот од Северна Кореја Ку Ми Ли, денеска удрија камен темелник близу веќе изградениот автопат Ресен- Битола, каде ќе биде изграден аеродром кој ќе биде најголем на Балканот, а во минутка ќе може да слетуваат до 4 авиони.

AERODROM

 Инвестицијата пред се е со цел да не се гужваат младите кога си заминуваат од земјава на скопскиот и охридскиот регион, а детектиравме дека токму од Пелагонискиот регион си заминале дури 60 отсто од младите, а својата намера за заминување по нашата голема победа ќе ја остварат најверојатно и останатите кои одат и работаат бо белосветските фабрики, а парите ги враќаат тука во нашата историска и библиска Македонија, рече прецедникот на владата.

Во аеродромот ќе се вработат 120 експерти кои ќе стигнат од Словенија и ќе ни помогнат да имаме супер услуга на овој аеродром, велат со широка насмевка на лицето, од организацијата за летање при Македонија и регионот на Битола.

Летовите промотивно ќе се движат од 1 евро за лет па нагоре, во зависност дали лицето има некакви намери за иселување или од какво семејство потекнува.

Особени придобивки ќе има за оние студенти кои имаат расчистено трета година факултет.

Тие ќе добијат и бесплатен ваучер за сендвичи во гудоналс, користење на спа услугите во аеродромите (туширање), како и многу други придобивки, како на пример кикиритки, сокче со цевка и тн. А за сето ова ќе се погрижат нашите спонзори, вели првиот човек на аеродромот кој ќе го носи името Свети Братудечи.

*За многу години први април. Веста не ја земајте за озбилно, сепак се работи за прво-априлска шега.

(Фото) Кија ги „запали“ социјалните мрежи откако ги покажа...

Пејачката Кија Коцкар реши да избега од Србија и да побара место за одмор надвор од границата на државата.

Кија избега со другарките во Сплит и според тоа што може да се забележи на Инстаграм, тие уживаат и се трудат секој ден максимално да го искористат.

Таа ја искористи можноста да објавии провокативни фотографии покрај море како ужива, а тоа што посилниот пол го забележа се нејзините гради.

Во еден момент пејачката објави фотографија во бикини, па покажа какво заводливо тело има, но не испушти можност и да им ги „сервира“ градите. Коментарите и лајковите веднашпристигнаа, па дефинитивно Кија знае како да привлече внимание.

(Фото) Јелена Розга во провокативно издание

Популарната пејачка Јелена Розга објави на својот профил на Инстаграм една црно-бела фотографија на која позира во бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Evo ti sunce na dlanu ... 🧡 #sunset #magicmoments

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

„Нирвана“, напиша Розга под фотографијата на која позира додека лежи на една плажа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nirvana 🤍

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Објавата само за еден час доби повеќе од шест илјади коментари, а фановите и понатаму испраќаат комплименти за пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In love with my city ❤️ #split

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

(Фото) Ќерката на Жељко Јоксимовќ ужива на село!

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ, Мина замина на село и покажа како ужива во природа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Srećna Nova godina!!! 🤍

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Мина е во друштвона домашни животни, кои дури ги земаше во прегратки, а на фотографиите се гледа дека е среќна и насмеана.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

bff bday 🎂❤️ @saskamicovic1 i love yuh #virgoseason

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Фановите на Јоксимовиќ се навикнаа да ја гледаат во провокативни изданија, па оваа фотографија ги изненади, но им се допадна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

i feel like @annewithane 🧡 🐑 #village #annewithane #goat #love

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Популарно