ВИДЕО: Погледнете како навивач ја зезна девојката на Нејмар!

Девојката на ѕвездата на фудбалската репрезентација на Бразил, Неимар - Бруна Маркезине, е во центарот на вниманието на секој натпревар на националниот тим на оваа земја-домаќин на Светското првенство. Ова е убава шанса за оние снаодливите да ја искористат за да заработат нешто.

Untitled-4-620x400

Така, секој кој сака да ја има Бруна може да ја купи за 66 евра. Еден навивач на Бразил шета пред секој натпревар на "кариоките" на Мундијалот 2014 и ги продава картонските копии на 18-годишната убавица. Тие се високи 1,70 метри.

- Досега сум продал многу вакви. Заработив повеќе од 500 евра - изјави навивачот.

Бруна го поддржува своето момче, па дури и се расплака по драмата со пенали против Чиле за пласман во 1/4-финалето. Маркезине одби да седи во ВИП ложата на стадионот Бело Хоризонте. Таа се слеа со навивачите на Бразил, а откако нејзиниот сакан го постигна победоносниот погодок од пенал, се расплака.

Ѕвездата на Јувентус одмара Охридско Езеро

Дејан Кулушевски- швеѓанец со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската репрезентација на Шведска, Жоел Асоро.

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски, одлучи дел од летниот одмор да го помине во Охрид.

Швеѓанецот со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската репрезентација на Шведска, Жоел Асоро.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Really livin life..🙏

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on

Роналдо го напушта Јувентус

Неофицијално Кристијано Роналдо е незадоволен во Јувентус и постои можност тој наскоро да го напушти клубот од Торино.

Весникот “Footmercato” пишува дека агентот на Роналдо, Хорхе Мендеш, веќе стапил во контакт со спортскиот директор на ПСЖ и дека на големо се работи на трансферот на Португалецот во францускиот клуб.

Во случај ПСЖ да успее да го доведе Роналдо ќе има неверојатен покер од асови на теренот- Роналдо, Нејмар, Мбапе и Икарди.

Ботас ќе тргне од пол-позицијата на патеката „Силверстоун“

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботaс, беше најбрз на денешните квалификации возени на патеката „Силверстоун“ во чест на јубилејот 70-годишнина во Формула 1.

Второто место му припадна на неговиот тимски колега Луис Хамилтон.

Од вториот стартен ред ќе тргнат Нико Хулкенберг од Рејсинг Поинт и Макс Верстапен од Ред Бул.

Уште еден лош ден имаа пилотите на Ферари. Шарл Леклер ќе тргне од осмата позиција, а Себастијан Фетел од 12-та.

Главната трка ќе се одржи утре со почeток во 15:10 часот.

Популарно