ФОТО: Цеца во оваа вила ја сними песната „Кукавица“ пред 26 години

Светлната Цеца Ражнатовиќ во 1993 година овде го сними видео записот за песната „Кукавица“, која ѝ ја одбележа кариерата. Спотот се снимал на Дедиње, во вила во жолта боја.

После 26 години вилата е бојадисана во бело, па и модернизирана е.

Погледнете како изгледа:

Коментари

Популарно