ФОТО: Цеца во оваа вила ја сними песната „Кукавица“ пред 26 години

Светлната Цеца Ражнатовиќ во 1993 година овде го сними видео записот за песната „Кукавица“, која ѝ ја одбележа кариерата. Спотот се снимал на Дедиње, во вила во жолта боја.

После 26 години вилата е бојадисана во бело, па и модернизирана е.

Погледнете како изгледа:

ФОТО: Индира Радиќ непрепознатлива фановите загрижени

Кога е во прашање Индира Радиќ навикнати сме сè да е на свое место и тип-топ среденост, но нејзините фотографии на Инстаграм на кои не личи на гламурозна дама ги загрижија нејзините следбеници.

Таа во домашна атмосфера го славеше 82. роденден на нејзината мајка, но тоа што ги загрижи сите е нејзиниот изглед. Пејачката на нив е без шминка и со несредена коса.

За нејзината врска со сопругот на Карлеуша зборуваше цела Турција

Глумицата Асли Енвер му била љубовница на фудбалерот Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша, тврдеатурските медиуми.

Наводно, аферата се случила лани, додека Душко играл за „Бешикташ“. Според турските медиуми, Душко неодамна бил во Истанбул и повторно се сретнал со Асли.

Запрашана за наводната афера, глумицата демантирала дека била во врска со Душко и рекла дека тие двајца воопшто не се познаваат.

„Смешни ми се вашите пишувања. Ги повредувате луѓето со вашите измислици“, рекла таа.

Асли во Турција е позната по улогата во серијата „Истанбулската невеста“, а и на нашата публика не и е непозната будејќи играте во една од познатите турски серии. Инаку, таа е во врска со музичарот Мурат Боза.

Пејачката Славица Чуктераш,ги почести своите следбеници на Инстаграм со многу провокативна слика.

Пејачката се сликаше само по долна облека, а нејзината фотографија предизвика лавина од коментари, од пофални зборови до осуди.

Многу фанови и напишаа дека по разводот од фудбалерот почнала да се однесува како да е пуштена од синџири, но пејачката не ни сака да обрнува внимание на ваквите коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

Наспроти ваквите коментари, сепак многу фанови ја пофалија.

„Го зеде животот во свои раце“, се вели во еден коментар, додека други ја пофалија нејзината линија.

„Што би се рекло се е ова мајка природа, ти се восхитувам, Славице царице, браво, неизживеани коментираат туѓо, а себе си не гледаат итн, беа само дел од коментарите за поддршка на пејачката.

Популарно