Сончево време со мала до умерена облачност

Времето ке биде топло до мала до умерена облачност.Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец,особено во западните делови каде ќе достигнува над 70км/час.Кон крајот на денот ќе наспати наоблачување,во западните делови со врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 4 степени,а дневната температура ќе се движи од 19 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност .Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен ветер.

Коментари

Популарно