Како да препознаете дека некој само што имал секс?

Многу научници се согласуваат дека телото дава сигнали дали во скоро време сте имале секс. Само малку е доволно да се препознае дека неодамна сте уживале во секс, а ќе ве откријат следниве знаци.

Треперење
Треперење и забрзано дишење се доволен знак дека неодамна сте имале секс, бидејќи е потребно време за тие да се вратат во нормален тек.

Сјај на лицето
Женското тело ослободува огромно количесто естроген после сексот, што резултира со сјај во очите и чиста, блескава кожа. Со бакнување при водење љубов усните поцрвенуваат. Овие сигнали едноставно не можат да скријат што се случувало претходно.

Малиот прст на левата нога
Сексологот Трејси Кокс, вели дека доколку малиот прст на левата нога е поцрвен од другите прсти, личноста неодамна имала оргазам, бидејќи токму тој прст го преставува сексот. Овој знам многу полесно ќе го забележите во лето.

Спортска новинарка се нуди: Сакам пари! Се согласувам и на тројка

На крајот од септември минатата година, добро познатата руска спортска новинарка Дана Борисова беше во центарот на скандалот кога на социјалните мрежи се појавија нејзини порнографските фотографии.

Половина година подоцна, таа се врати во јавноста, овој пат поради изјава.

Имено, во медиумите се појавила нејзината изјава, во кој барала голема сума пари за сексуални услуги.

"Сакам со тебе, а потоа со твојот пријател олигарх. Сакам пари, тие се достојни за мене ", пишува Борисова, а објавуваат руските медиуми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Дана Борисова 💋 (@danaborisova_official) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Дана Борисова 💋 (@danaborisova_official) on

Исповед на девојка: Се палам кога гледам две девојки во акција

Дали е нормално дека сум хетеросексуалка, но кога станува збор за порнографија, се палам кога гледам две девојки во акција?

Истражувањето покажало дека порнографијата која ја гледаме нема никаква врска со тајните страсти кај жените, додека кај мажите е спротивното – нив ги возбудува она што одговара на нивната сексуална ориентација.

Со други зборови, жените подеднакво ги “пали” ако гледаат хетеросексуален како и хомосексуален секс, без оглед на нивната сексуалност.

Всушност, истражувањето покажало дека жените кои ги привлекуваат мажи, како и жените кои ги привлекуваат други жени, претпочитаат да гледаат снимки кои покажуваат само сексуални игри меѓу жените – се истакнува во истражувањето.

ВИДЕО: Зерина го почасти жежок секс под туш, а тој искочи потполно гол и покажа се!

„Задруга 2“ се повеќе личи на еротски, па дури и порнографско, отколку реално шоу. 

Засега, туш кабината е место каде се одвива најжекиот дел од шоуто, па токму затоа камери беа поставени и таму. 

Можеби токму овој момент беше пресуден за да се постават камерите. Како и да е, по ова нема веќе место каде не се снима.

Популарно