(ФОТО) Последно збогум – погребан познатиот рок-пејач Влатко Илиевски

Денеска на гробиштата во Ѓорче Петров беше погребано телото на прерано починатиот рок-пејач Влатко Илиевски (33).  На погребот присуствуваа голем број на негови пријатели, соработници, колеги и роднини, кои дојдоа да го испратат популарниот пејач за последен пат.

Меѓу присутните кои ги забележавме беа: Сашко Коцев, Нина Деан, Марјана Станојковска, дуото „Некст Тајм“, Дани Димитровска, Бојан Јовановски, Биба Додева, Марко Маринковиќ – Слаткар, Роберт Билбилов, Огнен Неделковски, членовите на бендот „Морал“, Дарио Панковски, Џина Папас Џокси и уште многу други.

Неговото беживотно тело беше пронајдено во петокот ноќта во неговиот автомобил, а од МВР соопштија дека врз Влатко не биле пронајдени знаци на насилство, а причината за смртта ќе се дознае за неколку дена.

останатите  фотографии  тука 1 TV

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ откри каква е неговата здравствена состојба

Беба Балашевиќ, ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ, кој беше опериран во Институтот во Каменица, каде после инфарктот му биле вградени два стента, се огласила на социјалните мрежи и открила дека семејството било во посета на татко ? и дека тој се чувствува добро и дека веќе почнал да се шегува.

„Секогаш кога ќе заѕвони телефонот, се стресуваме. Семејството смее да го види и сакам да пренесам дека го видов и дека му ги пренесов вашите пораки, поздрави и желби за брзо закрепнување... Не знам, тато, што точно ти рекле докторите какво е, но судејќи според поддршката од твојата екипа, тогаш имаш големо срце...

Ви благодарам на сите на добрата енергија која ја испраќате овие денови, Тоа сигурно има врска и значи многу, не прашувајте како знам, но со сигурност знам. Благодарам на екипата од Институтот Каменица која цело време го третира како човек кој има здравствен проблем, а не како фаца од весник.

Ѓоле е добро располоѓен и веќе не засмејува нас и момците и девојките на одделението, но морам да ја пренесам пораката која ја доби од својот пријател Пере тапанарот, прв ден: „Стари,духовитоста на која си сметал изостанала, немој повеќе тоа да ни го правиш“.

ВИДЕО: Вељко се жени за 7 дена, а неговата мајка запеа за него

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата. Вељко, заедно со своите пријатели, но и со својата мајка се забавуваше до раните утрински часови.

Цеца во еден момент се фати за микрофон, е качи на столче и ги запеа своите хитови „Наговори“ и „Личиш на мога оца“, на воодушевување на присутните. Пејачката и нејзиниот наследник цело време се прегрнувале. Во еден момент имало и огномет.

Погледнете снимка од ергенската:

ФОТО: Македонската пејачка објави фотографија од детството

Македонската пејачка, која остави најголем впечаток на почетокот на нејзината кариера во српското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, денес и тоа како е успешна и во Македонија и во Србија.

Деновиве таа објави фотографија од себеси како дете.

Во опис на фотографијата напиша: „Погодете кој е?“. и даде фановите да одберат помеѓу одговорите „јас“ или „дефинитивно јас“.

Станува збор за пејачката Антониа Гиговска, која изминатиов период е актуелна и по тоа што ја обелодени врската со пејачот Иван од „Либеро бенд“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

off to bulgaria💛

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on

Популарно