(ФОТО) Последно збогум – погребан познатиот рок-пејач Влатко Илиевски

Денеска на гробиштата во Ѓорче Петров беше погребано телото на прерано починатиот рок-пејач Влатко Илиевски (33).  На погребот присуствуваа голем број на негови пријатели, соработници, колеги и роднини, кои дојдоа да го испратат популарниот пејач за последен пат.

Меѓу присутните кои ги забележавме беа: Сашко Коцев, Нина Деан, Марјана Станојковска, дуото „Некст Тајм“, Дани Димитровска, Бојан Јовановски, Биба Додева, Марко Маринковиќ – Слаткар, Роберт Билбилов, Огнен Неделковски, членовите на бендот „Морал“, Дарио Панковски, Џина Папас Џокси и уште многу други.

Неговото беживотно тело беше пронајдено во петокот ноќта во неговиот автомобил, а од МВР соопштија дека врз Влатко не биле пронајдени знаци на насилство, а причината за смртта ќе се дознае за неколку дена.

останатите  фотографии  тука 1 TV

ФОТО: Шерифовиќ не дојде на погреб кај Шабан, но...

Од кралот на народната музика, шабан Шаулиќ се опрости и популарната пејачка Марија Шерифовиќ која што не можеше да присуствува на погребот, бидејќи се наоѓа во САД.

Таа на Инстаграм се опрости од легендарниот пејач, најпрвин објави фотографија само со црна позадина, а потоа и кратка потресна пора

Карлеуша не беше на погребот на Шабан

Јелена Карлеуша  не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема да го поднесе. Секоја загуба безмерно боли.

Имено кога почина нејзината пријателка Дона Арес, таа изјави:

Кај пријателите не одам на погреби. Таа личност веќе не е тука и не знам…Тоа е болна и стресна традиција. Јас тоа не го можам. Мислам дека не би поднела – изјавила тогаш Карлеуша.

ФОТО: По анкетата за непостоечката манекенка, Светлана Црнокрак ѝ се обрати на пејачката Сани

По анкетатата за непостоечката манекенка, на која „паднаа“ неколку јавни личности, се крена голема бура на социјалните мрежи.

Една од оние кои рекоа дека слушнале за менекнката е и фолк-пејачката Сања Сани Гроздановска, која по навредувачките коментари се огласи на Фејсбук.

„Колки биле желни луѓето за исмејување и фаќање сеир… Затоа и сме бедна држава и тонеме секој ден!!! Секое чудо за три дена! Тие што не ме познаваа, ме дознаа! Добредојдовте во шоу-бизнисот! П.с споделувајте го постот повеќепати  ве молам, пишува на својот Фејсбук пејачката.

На ова ѝ возврати и поранешната манекенка и ТВ презентерка Светлана Црнокрак.

„Во секој случај паметно изигра и ти и сите“, упати поддршка Светлана пејачка Сани, во коментар на статусот на Сани.

Популарно