Полн со планови и живот: Последните часови пред смртта Влатко им пишал на Билбилов и Елена Ристеска

Денеска на гробиштата во скопската населба Ѓорче Петров беше погребан македонскиот пејач и актер Влатко Илиевски кој во петокот нешто пред полноќ беше пронајден мртов во својот автомобил.

Социјалните мрежи се преплавени од негови фотографии, песни, анегдоти… како и неверување дека повеќе не е меѓу нас.

Пред само четири дена наполни 33 години, повод за кој илјадници негови пријатели и обожаватели му посакаа здравје, среќа, љубов, но за голема жал тоа траеше само неколку дена од неговиот прерано згаснат живот.

Дека истиот ден пред да почине бил полн со планови и идеи за понатаму, како и секогаш, потврдуваат и пораките кои им ги напишал на Елена Ристеска и Роберт Билбилов.

Со Елена сакал да сними дует кој го планирале многу одамна, а пак од Роберт побарал песна, да се видат и дека е слободен, дури и веднаш.

Ваквите приватни пораки, Елена и Роберт ги објавија јавно, неверувајќи дека повеќе го нема Влатче!

ФОТО: Шерифовиќ не дојде на погреб кај Шабан, но...

Од кралот на народната музика, шабан Шаулиќ се опрости и популарната пејачка Марија Шерифовиќ која што не можеше да присуствува на погребот, бидејќи се наоѓа во САД.

Таа на Инстаграм се опрости од легендарниот пејач, најпрвин објави фотографија само со црна позадина, а потоа и кратка потресна пора

Карлеуша не беше на погребот на Шабан

Јелена Карлеуша  не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема да го поднесе. Секоја загуба безмерно боли.

Имено кога почина нејзината пријателка Дона Арес, таа изјави:

Кај пријателите не одам на погреби. Таа личност веќе не е тука и не знам…Тоа е болна и стресна традиција. Јас тоа не го можам. Мислам дека не би поднела – изјавила тогаш Карлеуша.

ФОТО: По анкетата за непостоечката манекенка, Светлана Црнокрак ѝ се обрати на пејачката Сани

По анкетатата за непостоечката манекенка, на која „паднаа“ неколку јавни личности, се крена голема бура на социјалните мрежи.

Една од оние кои рекоа дека слушнале за менекнката е и фолк-пејачката Сања Сани Гроздановска, која по навредувачките коментари се огласи на Фејсбук.

„Колки биле желни луѓето за исмејување и фаќање сеир… Затоа и сме бедна држава и тонеме секој ден!!! Секое чудо за три дена! Тие што не ме познаваа, ме дознаа! Добредојдовте во шоу-бизнисот! П.с споделувајте го постот повеќепати  ве молам, пишува на својот Фејсбук пејачката.

На ова ѝ возврати и поранешната манекенка и ТВ презентерка Светлана Црнокрак.

„Во секој случај паметно изигра и ти и сите“, упати поддршка Светлана пејачка Сани, во коментар на статусот на Сани.

Популарно