ВИДЕО: Ги убил сопругата Ивана и синот

Американецот Марк Вац (48) си ја убил сопругата (48) и 13- годишниот син, а потоа извршил и самоубиство. До трагедијата дошло во ноивната семејна куќа.

Полицијата упаднала во нивниот дом откако соседите слушнале истрели од оружје и пријавиле во полиција. Полицијата го нашла телото на Марк а малку поодалечени од него биле и телото на Ивана, која по потекло е Србинка и нивниот 13- годишен син. Марк бил научник, но во тешка депресија поради силните болки во грбот кој ги трпел после сообраќајна несреќа.

„Доаѓаше кај мене на чаша вино и разговаравме. Жал ми е за се, но не можам да кажам дека сум изненаден“ вели еден од нивните соседи.

Компанијата објаснува дека Марк земал и таблети за болка но ни тие ни докторите не можеле да му помогнат.

Ивана по потекло била Србинка а се преселиа во Америка на 12 години. Тие двајцата биле во врскка уште во средно училиште, а заедно оделе и на факултет.

Пред да се случи убиството , Марк го споделил статусот на познатиот готвач Ентони којисто тата се самоуби,кој вели „Животот не е храм, тукузабавен парк, уживајте во возењето“

ВИДЕО: Владимир (18) ја силувал, ја убил и ја распарчил Марија (16)

Откако е докажано дека ја силувал, ја убил и на крајот ја распарчил со секира малолетната девојка, судот донесе помалку скандалозна одлука убиецот и силувач да се осуди само на 14 години строг затвор.

Владимор Шаров (18) е осуден за силување, убиство и масакрирање со секира на Марија Конова (16). То по гнасното убиство, остатоците од девојчето ги спакувал во кеси за замрзнувач и ги расфрлал по соседството во предградието Магнитогорск во Русија.

Како што се наведува, тие се запознале преку социјалните мрежи, а по некое време таа се согласила да дојде во станот на убиецот. Според сведочењето на еден сосед, Марија во еден момент викнала „ќе те испратам во затвор“, но буката после тоа престанала. Како што утврдила истрагата, Владимир Марија прво ја врзал. а потоа и ставил чорапа во уста, по што ја силувал.

„Откако ја силувал, ја убил зошто се плашел дека ќе го пријави во полиција. После тоа ја распарчил со секира“, рекоа од полиција.

Како што се наведува, тие се запознале преку социјалните мрежи, а по некое време таа се согласила да дојде во станот на убиецот. Според сведочењето на еден сосед, Марија во еден момент викнала „ќе те испратам во затвор“, но буката после тоа престанала. Како што утврдила истрагата, Владимир Марија прво ја врзал. а потоа и ставил чорапа во уста, по што ја силувал.

„Откако ја силувал, ја убил зошто се плашел дека ќе го пријави во полиција. После тоа ја распарчил со секира“, рекоа од полиција.

Во еден момент, Шаров се обидел да ја залаже полицијата така што снимил видео во кое се правел болен, сакајќи на тој начин на себе да си обезбеди алиби. Меѓутоа неговиот обид е осуетен, а тој сам го признал свирепото убиство.

ВИДЕО: Ајкула во плитките води на Крит

Мала ајкула се појавила на Крит и пливала некое време во плиткото, додека внимателните туристи од плажате гледале и сето тоа го забележале со мобилен телефон.

Чудење и по малку страв меѓу капачите, но ајкулата пливала мирно и никого не вознемирила.

„Наводно станува збор за млада ајкула од видот „макошарк“, која се појавила на Крит. Колку што знам таа е заштитен вид и е многу важна за екосистемот“ напишала една туристика од Србија на Фејсбук.

Како ајкулата заталкала не е познато, но нагласено е дека е важно луѓето да бидат љубезни кон овој вид, но и да не им приоѓаат.

ВИДЕО: Место свадба, едвај спасиле жива глава

Еден млад пар од Богота задоцнил на сопствената венчавка затоа што на патот до црквата ги зафатил пороен дожд. Иако се надевале дека ќе успеат да стигнат на време, наскоро сфатиле дека веројатно ќе мора да се борат за гол живот, затоа што надојдените води започнале да прават хаос низ градот.

Во еден момент автомобилот во кој биле сватовите останал заробен во водата која тргнала да влегува и во возилото, па несреќната невеста морала да излезе и да се качи на кровот од автомобилот.

За среќа, набргу дошла полицијата да ги спаси, па невестата, во венчаница ја префрлиле кај себе.

Иако во нејзините очи можеле да се видат солзи, полицајците рекле дека младенците биле многу смирени со оглед на катастрофата која ја доживеале.

Не е познато дали на крајот венчавката се одржала.

Популарно