Ристо Вртев од „Архангел“ со порака до народот од сцената на прославата за покана во НАТО

Со многу мала посетеност и без голема еуфорија, иако настапи еден од најеминентните рок-бендови во македонската историја - „Архангел“, во Скопје мина прославата за поканата и почетокот на предпристапните преговори со НАТО, за што може да се каже дека самата најава дигна повеќе прашина отколку настапот на 40-ина изведувачи во 15 македонски градови.

- Купен мир и тишина 11 години. Време е Македонците да тргнат напред. Македонија е богата земја и луѓето повеќе не смеат да бегаат од дома или да се кријат од локални силеџии и пробисвети - порача основачот на „Архангел“, Ристо Вртев, додека ги изведуваше хитовите на групата.

ФОТО: Се породи Ксенија Бујишиќ

Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ и водителката на временска прогноза, Ксенија Бујишиќ се породи и на свет ја донесе ќерката Лора.

Ксенија пред неколку дена на својот „Инстаграм“ објави фоторафија каде што позира со трудничкото стомаче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌷

A post shared by Ksenija Bujisic (@bujisic.ksenija) on

За потсетување, Вељко се сврши со неговата избраничка Богдана со која планира наскоро да направи свадба.

(ВИДЕО) Милјана: „Седи доле, главата ќе ти ја искршам“

Милјана Богдановиќ повторно беснееше на својот вереник Милојко Божиќ, кој го наговараше да седне до неа и да јаде, во реалното шоу „Парови“.

„Седи доле главата ќе ти ја искршам“, вели Милјана на видеото објавено на интернет, на кое таа со нож во рацете упатува закани кон 74. годишниот вереник.

„Јади што се јаде, побрзо, тргнувај. Кому му тераш инает? Јади на сила, Остави ги кивите и бриши се, седни овде“, вели Милјана.

Погледнете:

Популарно