Чудна професија: Место за секс мажите и плаќаат за...

Таа тврди дека мажите сакаат да ги понижува и за тоа ѝ плаќаат пари. Ава од Австралија е “финансиска домино дама”, која живее раскошен живот, кој мажите, нејзините клиенти со задоволство го финансираат и не очекуваат интимност за возврат.

Вели дека на тие мажи им е доволно да ја гледаат и да бидат понижени, односно дека тоа им е подобро од секс каде ќе ги деградира како богата љубовница.

Ава од Сиднеј за состанок лице в лице ја наплаќаат 300 австралиски долари, за разговор од 15 до 20 минути по пат на Интернет 50 долари и 100 долари за термин на Скајп.

-Поголемиот дел од моите клиенти не сакаат секс со мене, бидејќи се чувствуваат недостојни, па не би било во ред. На овој начин им е повеќе возбудливо и благодарни ми се за тоа, кога ќе ги удрам на лице или плукнам, вели Ава за Дејли Меил.

Таа повеќе од 10 години работела малопродажба и угостителство, но поради недостаток на пари започнала да ги продава чорапите и долната облека на Интернет. Набрзо сфатила дека сè повеќе мажи ѝ нудат пари без посебна причина.

-Возрасните мажи започнаа да доаѓаат во мојата куќа со стотина долари за да платат да седат со мене, пијат вино и да слушаат како вербално ги напаѓам, вели таа.

Додава дека некои од мажите сакаат со неа да се сретнат пред банкомат за да ѝ дадат пари, повторно без некои поголеми очекувања, освен да бидат понижени, па одлучила да ја напушти работата. Сосема се посветила на новата “професија”, па сега живее од парите или подарок картичките од таквите мажи.

Некои клиенти уживаат во тоа да ѝ купуваат подароци, а оние кои сакаат лично да ја запознаат поминуваат низ строга процедура. Ако ѝ се допаднат таа ќе одвои време за нив.

Ава истакнува дека за неколку недели заработила илјади долари, но признава дека се случува и тоа да нема никаква заработка.

Зошто е опасно да гледате порно на мобилен?

„Гледањето порно филмови на мобилни телефони претставува многу поголема закана по корисниците отколку гледање порнографија на десктоп компјутери. Оперативните системи на смартфоните, особено Андроид, далеку се понебезбедни од оперативните системи на десктоп компјутерите, со оглед на големата ранливост која ИТ криминалците би можеле да ја злоупотребат“, предупредува „Wandera“.

„Wandera“ исто така спровела истражување кое покажало дека 40 од 50-те најпопуларни порнографски сајтови се чувствителни на вируси.

Станува збор за вируси кои можат да се инсталираат на вашиот телефон и кои можат да собираат приватни податоци за корисничките навики, а хакерите потоа да ги искористат тие сознанија за уценување на сопствениците на мобилни телефони.

Минатата година така протекоа лични податоци на повеќе од 800.000 корисници на сајтот „Brazzers“, а исто така постои начин да некој ги види сите сајтови кои сте ги посетиле иако сте ја избришале историјата, пишува News.

Нема врска со љубов или страст: Еве зошто изневеруваат жените

Големи анкета на странскиот дeјтинг сајт “Gleeden” бара одговор на тоа зошто жените ги изневеруваат своите сопрузи. Речиси 9 од 10 дами кои учествувале во анкетата, изјавиле дека полудуваат од недостатокот на помош во домаќинството. 

Можно ли е тоа да биде главната причина?

Во истражувањето спроведено во форма на интернет анкета, учествувале вкупно 10 000 Француинки. Секоја од нив требало да пополни анкета, во која ќе каже како ѝ влијае расположението од интимниот живот.

Резултатите се неверојатни:

73% од француските дами споделиле дека во даден момент ги изневерувале своите сопрузи. Главната причина за прељубата жените ја наоѓаат во зголемените тензии меѓу нив и партнерите.

84% од жените тврдат дека домашните обврски во најголема мера се одговорни за појавата на тензии меѓу вљубените. Така ја распукува и довербата меѓу нив.

Според истражувачите, кога меѓу две лица кои живеат заедно, се појави жестока противречност за мали нешта (како на пример едноставно перење или кој да пушти правосмукалка), најпогодени се претставниците на понежниот пол.

Податоците од анкетата покажуваат дека една од десет жени  изневерила заради ситни кавги од секојдневниот живот кои поставиле растојание помеѓу неа и нејзиниот сопруг.

Слични резултати беа објавени и во весникот “Брак и семејство” во текот на летото на 2016-та. Американското истражување покажува дека кога сопругот одвојува по 7 часа неделно за задолженија, квалитетот на сексуалниот живот се крева 5 пати.

Овие жени се најнезадоволни од сексот

Истражувањето на јавното здравство на Англија на повеќе од 7.300 жени открива дека една од секои четири жени не е задоволна од својот сексуален живот.

Истражувањата ги опфатија проблемите поврзани со репродуктивното здравје, како и задоволството од сексуалниот живот. Жените во време од 25 до 34 години биле помалку задоволни од својот сексуален живот, додека 49 посто се жалеле на недостаток на сексуално задоволство. Незадоволството на жените е помало кај жените во времетраење од 55 до 64 години.

Истражувањето открива дека жените незадоволни од својот сексуален живот откриле и дека се незадоволни со комуникацијата со партнерот и дека имале дијагностицирани сексуално преносливи болести. Додека оние жени со повисоко ниво на сексуално задоволство се поврзале со непостоење на сексуално преносливи болести, добра комуникација со партнерот и користењето на контрацепција.

Популарно