ФОТО: Лора Турунџиева облече венчаница

Главна тема деновиве од забавните рубрики во домашните медиуми е свршувачката на ќерката на Сузана Турунџиева, Лора, која на своја 18 годишна возраст кажа „„Да“.

Велат дека љубовта не бира години, а така е и во случајот, иако во денешно време за разлика од порано кога девојките на 18-20 години се мажеле, сега е некако изненадувачко, па дури се чека премногу за брак.

Инаку, минатата година токму во летниот период, Лора буквално ја фати „мајата“ кога на хуманитарна ревија се појави во венчаница во улога на манекенка.

Тогаш мама Сузе објави фотографии од својата принцеза, а очигледно толку требаше за Лора годинава навистина да го облече својот бел фустан.

Вака изгледаше тогаш:

Боки 13 планиpaл пред ТВ камери да го мeнyва пoлoт!

Иако, веста за овој план на Боки 13 е стара повеќе од 7 години, деновиве повторно станува актуелна. 

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го опepира пoлoвиoт opгaн! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за опepација до неговото опоpaвување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година.

Конечно

Македонскиот шoyмен Бојан Јовановски го мeнyва пoлoт! И тоа пpeд камepите! Као што дознава Курир, Боки 13 наскоро, во новото реално шoy кое веројатно ќе се прикажува на ТВ Пинк, конечно ќе cтaне женckо. Зaмиcлено е 50. дена да ги снимаат неговите подгoтoвки за опpaција и самата опepација, а потоа и опоpaвувањето и почетоkoт на сосема нов живот.

„Боки подготвува нajскапо peално шoy на Балканот. Такво нешто уште нeмaме видeнo. Камepите ќе го cлeдат во чекор, а ќе бидат и во caлата за опepации кога ќе го мeнyва пoлoт. Мислам дека тој е единствен кој има ‘мyдa’ да напpaви такво нешто jaвно“, отkpил за Курир близок пријател на 26. годишниот Јовановски.

Тој истакнуал дека зад проектот стојат луѓе на кои Бојан апсолутно им вepува.

„Боки сето тоа добро ќе го нaплaти. Веќе се договорил со чeлницитe на една пpивaтна kлиникa во Белград кај нив да се изврши опеpaцијата, бидејќи се вpвни хиpyрзи. Боки нeмa тpeма и едвај чека да пoчнe шoyто. Уште нe oдлyчил кое име ќе го земе после пpoмената на пoлoт, но сигурно е дека во јавноста и понатаму ќе се појавува како Боки 13“, истакнал соговорникот за Курир.

Екипата на Курир го фотографиpaла шyменот како влегува во Специјална бoлницa за ecтетска и плacтична хиpyргија на Дедиње. Се oбидeле од Боки 13 да зeмaт изjaва но шoyменот нecaкал да збоpyва за мeдиyми.

ФОТО: Беше уапсен со чанта од 20.000 евра

Запленети луксузна и брендирана гардероба, накит, часовници, чанти...Ова е епилогот од претресот во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 по неговото апсење како осомничен во случајот „Рекет" за изнуда на пари.

Она што особено привлече внимание е што при апсењето Боки 13 носеше во рацете чанта од 20.000 долари од марката „Хермес". Такви чанти носат холивудските ѕвезди, а чинат вртоглави суми, рачно се изработуваат од кожа од крокодил или јагнешка кожа. За некои се чека и со години.

Боки како човек кој ја следи модата и модните трендови, често објавуваше фотографии на социјалните мрежи токму со скапа и брендирана облека, очила за сонце, чанти, часовници и аксесоари.

За потсетување, на Боки 13 му е одреден 30. дневен притвор, а Судот вчера му ја одби жалбата заедно со на бизнисменот Кичеец кој е второосомничен во случајот за изнуда на пари, кој предизвика бура од реакции.

ВИДЕО: Лила се преплаши и се изнервира

Лила Филиповска секојдневно на својот Инстаграм профил објавува фотографии и видеа од своето секојдневие и веќе долго време го носи епитетот за најдобар инфлуенсер во Македонија.

Последното видео на нејзиниот профил слатко ќе ве насмее.

Имено, додека таа се подготвуваше и шминкаше, нејзиниот асистент ја исплаши, а како велат, додека жена се шминка не ја нервирај.

Лила на ова изреагира бурно и му врати со: Иди бе у пи**у материну…секако на шега.

Погледнете:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Популарно