ВИДЕО: Целиот меч или само најинтересните моменти и инцидентот по борбата

Целиот свет денеска зборува за победата на Хабиб над Мекгрегор и инцидентот по мечот. 

Ако ја пропуштивте борбата на векот, во продолжение ви нудиме неколку видеа со целиот меч и едно со најинтересните моменти.

Неколку видеа од различни агли од инцидентот по мечот:

Шумахер конечно на нозе!

Пет години по несреќата при скијање на Француските Алпи кога претрпе тешки повреди на главата  Михаел Шумахер – станал од кревет.

По несреќата на 29 декември 2013 Оттогаш, легендата на германскиот Формула 1 долго време е изолиран и во коматозна состојба, а неговото семејство дава внимателни информации за неговото здравје.

Според „Express.uk“, Шумахер наводно веќе не е врзан за кревет, може накусо да станува без подршка од апарати.

Светскиот шампион во Формула 1, добива посебен третман во неговиот дом во Женева, кој е претворен во болничка единица.

Имаше извештаи дека неделниот трошок за оваа хоспитализација е над 60.000 евра!

Покрај него се неговата сопруга, Корина, и нивните две деца.

ВИДЕО: Херојот на Македонија не можеше да ги задржи солзите

Со солзи на очите, некогаш најдобрата ракометарка, а сега тренер на женската екипа на Вардар во Скопје, Индира Кастратовиќ пред камерите на „Ексклузив“ зборуваше отворено за приватниот живот.

Секогаш мојата мајка ми велеше „Ќе видиш кога ќе имаш свое дете“ и навистина е така“, изјави Кастратовиќ, зборувајќи за својата ќерка Сара.

Зошто се расплака Индира дознајте во видеото:

Популарно