Новата секси играчка за жени не доби награда

Компанијата која се занимава со производство на секси играчки Lora Di Carlo планираше да го престави својот производ за жени на саемот за електронски апарати  CES кој се одржа во ЛА. Компанијата очекуваше да освои награда за иновација , ама ништо не се случи од тоа поради одлука на организаторот.

Имено организаторот  на саемот одлучил да ја укине наградата  и можноста компанијата да ја добие наградата, како што наведуваат критичарите поради смешни „причини“.

Првиот прозивод на компанијата Lore Di Carlo под името Ose Robotic Massager  ја освои почесната „ознака“ требаше да ја  освои наградата во категоријата на дронови и роботика. Меѓутоа организаторите го оцениле производот како неморален и непристоен.

Овој саем е  долго време критикуван зарад „исклучување“ на жените, на изминатите два саема немаше ниту еден говорник-жена а минатата година само 1/5 од учесниците на истиот беа жени.

Според критичарите Lora Di Carlo можеше да му помогне на саемот за да ги престави сите жени, заедно со масажерот кој е дизајниран за нив.

Потпаролот на CES изјави дека секси масажерот не доби награда заради  тоа што немаше категорија за тоа??  Со ова не се сложуваат од компанијата кои тврдат дека нивниот производ е компатибилен во категоријата на роботи и дронови.

Со преставувањето на  две прво смукалки, четири играчки за деца и еден робот за шопинг, изгледа дека се покриени сите полиња на интерес на жената иронично прокоментираа од компанијата.

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа

Погледнете кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа и љубов во Октомври.

Овен

За Октомври, ѕвездите прогнозираат големи промени за Овенот. Осамените претставници на овој хороскопски знак ќе запознаат личност која целосно ќе им го промени животот. Оние, кои веќе се во врска, може да добијат предлог за брак. Според распоредот на планетите, сепак не треба да избрзуваат со одлуките.

Девица

Уште на почетокот на Октомври, Девицата ќе има важна средба. По природа, овој хороскопки знак е доверлив и романтичен, сепак треба да биде претпазлив. Иако новите средби ќе изгледаат ветувачки, нема да донесат ништо друго освен разочарување. Сепак, на крајот од Октомври ќе се појави личност, со која можеби Девицата ќе започне сериозна врска.

Водолија

Во текот на Октомври, Водолијата ќе биде склона кон правење работи без размислување, бидејќи одредени моќни романтични чувства ќе им го поматат умот. Споре астролозите, Водолијата треба да обрати повеќе внимание на карактерот, отколку на надворешниот изглед на потенцијалните кандидати за партнери. Уште на почетокот на Октомври, овие претставници ќе имаат можност да ја сретнат својата сродна душа или да отпочнат врска со личност кон која веќе извесен период имаат романтични чувства.

ФОТО: Славниот актер ќе стане татко на 61. година

Холивудскиот актер Алек Болдвин на 61 година повторно ќе стане татко, и тоа по шести пат. Неговата сопруга, инструкторката по јога, Хиларија Болдвин (35) ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Хиларија во април годинава го загуби бебето, а своето страшно искуство го сподели со светот на социјалните мрежи. Меѓутоа, храбрата Хилари не се откажа од желбата да стане мајка петти пат.

Хиларија и Алек имаат четири деца, Кармен (6), Рафаела (4), Леонардо (3) и Ромео, кој има само 15 месеци. Алек има ќерка од бракот со холивудската актерка Ким Бесинџер.

Видео: Малиов ги „растури“

Симпатично видео е објавено  на социјалните мрежи, на кое едно момче кое уште од најрана возраст го покажува својот талент за музиката-удирање на тапани. Погледете го видеото кое веруваме дека ќе ве воодушеви.

 

Bateri çalan ufaklığın elinin "uf"' olması ve babasının imdadına yetişmesi ☺️💙 Kaynak: @theomagoo | Instagram

Posted by Ateşböceği Yolu on Wednesday, September 4, 2019

Популарно