Новата секси играчка за жени не доби награда

Компанијата која се занимава со производство на секси играчки Lora Di Carlo планираше да го престави својот производ за жени на саемот за електронски апарати  CES кој се одржа во ЛА. Компанијата очекуваше да освои награда за иновација , ама ништо не се случи од тоа поради одлука на организаторот.

Имено организаторот  на саемот одлучил да ја укине наградата  и можноста компанијата да ја добие наградата, како што наведуваат критичарите поради смешни „причини“.

Првиот прозивод на компанијата Lore Di Carlo под името Ose Robotic Massager  ја освои почесната „ознака“ требаше да ја  освои наградата во категоријата на дронови и роботика. Меѓутоа организаторите го оцениле производот како неморален и непристоен.

Овој саем е  долго време критикуван зарад „исклучување“ на жените, на изминатите два саема немаше ниту еден говорник-жена а минатата година само 1/5 од учесниците на истиот беа жени.

Според критичарите Lora Di Carlo можеше да му помогне на саемот за да ги престави сите жени, заедно со масажерот кој е дизајниран за нив.

Потпаролот на CES изјави дека секси масажерот не доби награда заради  тоа што немаше категорија за тоа??  Со ова не се сложуваат од компанијата кои тврдат дека нивниот производ е компатибилен во категоријата на роботи и дронови.

Со преставувањето на  две прво смукалки, четири играчки за деца и еден робот за шопинг, изгледа дека се покриени сите полиња на интерес на жената иронично прокоментираа од компанијата.

Ана Бекута го истопи салото, а во тоа ѝ помогнаа две состојки

Српската пејачка Ана Бекута и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ се на диета која дефинитивно дава резултати.

Парот одлучил да држи диета, така што популарната пеачка “пресекла“ и рекла дека мора да се откаже од некои работи поради здравје и подобар изглед.

Партнерот на Ана се пофалил дека за една година успеал да ослаби неверојатни 25 килограми, додека Ана ослабела 17 килограми за неколку месеци.

Тајната на Милутин е во тоа што ја променил исхраната, не пие и одбегнува балаго и леб, и дека во текот на денот има 4 или 5 помалку оброци. Меѓутоа, Ана за разлика од Милутин води посебен режим за исхрана, кој и помогнал да ослаби нешто побрзо од него.

Пеачката открила каков режим на исхрана има и кои зачини и помогнале да дојде до целта. Таа секоја недела има ново мени по кои подготвува јадења за себе а во исхраната најмногу користи овошје, зеленчук, додека месо подготвува во мали количини. Ана исто така одбегнува сол во храната, а од зачини става доста бибер и куркума.

Пеачката, покрај ваквата исхрана води сметка и за изгледот, па се пофали дека редовно вежба, а посебно внимание обрнува на кардио тренинзите. Таа исто така препорачува доста течности како што е чај и вода. Покрај одличниот изгледа многума забележале дека Ана ја променила бојата на коста и дека се разубавила.

ФОТО: Кнол сака да ги провоцира фановите

Ивана Кнол (26) за време на Светското фудбалско првенство во Русија ја нарекоа најзгодната хрватска навивачка.

И понатаму со задоволство ги следи натпреварите на хрватската репрезентација, а со своите следачи се „зближила“ уште повеќе, па постојано ги известува што прави и како ѝ поминуваат деновите.

Иако календарски е есен, Ивана и понатаму објавува фотографии со костими за капење и провокативни модни комбинации. Па така, овој пат на социјалните мрежи позирала во тесен и краток фустан со кој едвај успеала да го покрие задникот.

Стајлингот го надополнила со високи потпетици кои дополнителни ѝ ги нагласиле витките нозе.

„Кога ме прашуваат која должина ја преферирам“, напишала Ивана.

ФОТО: „Чуварката од плажата“ во шестата деценија „како од мајка родена“

Поранешната ѕвезда од „Чувари од плажата“, Дона Д’Ерико направи фотосесија во добротворни цели. Фотографот зад сликите е Ник Салимбени.

Глумицата која е во своето шесто десетлетие од животот, позираше гола, само со црвена боја на себе. На Инстаграм таа објави една фотографија, со покана обожавателите да ги купуваат другите. 

Целта на кампањата, како што нагласи Д’Ерико, е да се соберат пари за спасување на жртви на трговија со луѓе, образование за ранливите категории и помош да се вратат на самостојниот живот.

Дона се придружи на поставата на „Чувари од плажата“ во 1996 година, а потоа глумеше и во засебната серија „Ноќните чувари од плажата“.

Популарно