ВИДЕО: Водителите на утринската на Сител прснаа од смеење!

Водителите на утринската програма на Сител тв, „Ја сакам Македонија“, утрово имаа причина за радост, бидејќи пренесуваа за историскиот пласман на македонската одбојкарска репрезентација на Европското првенство. 

Прологот го зачинија со неколку грешки, по кои не можеа да се воздржати искрено да се насмеат:

ФОТО: Детенце дозна дека ќе добие брат или сестра

Многу родители смислуваат разни начини да им кажат на своите деца дека ќе добијат брат или сестра. Тие не се сигурни дали постарите деца ќе разберат што значи тоа, а најмногу стравуваат за какви емоции ќе се појават кај нив.

Едно дете радосната вест го расплака, а интернет-корисниците споделија фотографија од неговата реакција која ги воодушеви.

„Предупредување против иселување. Мора да се иселите до 19-ти октомври затоа што тогаш ќе се всели нов станар. Мама и тато “, напишаа родителите на лист хартија и ја залепија на креветчето на Барли со ултразвучна фотографија.

Фотографијата досега доби над 160.000 лајкови.

ВИДЕО: Девојче ѝ мавна на мечката од патот - таа не остана покуса

Малото девојченце се возеше во автомобилот кога покрај нив застана една мечка.

Девојчето одлучи да ѝ мавне со раката, а нејзината реакција ги воодушеви сите. Љубезната мечка одлучи да го направи истото – весело му мавна на девојчето за да му отпоздрави.

ФОТО: Мајката на шесте деца која стана хит во регионот, чека седмо

Доколку ви се спомене името Марина Данчо речиси нема да ви значи ништо, но доколку ви се спомене дека е мајка на шест деца се ќе ви стане јасно.

Станува збор за жената која стана хит откако се пријави во една српска емисија преку која бараше партнер за склучување брак со него во која откри дека е мајка шест деца, а сопругот ја оставил поради друга.

Таа овие денови повторно е хит откако влезе во реалното шоу „Задруга 3“ во кое откри дека е повторно бремена со нејзиното седмо дете кое ќе се вика Мичко.

Таа во моментов е во шестиот месец од бременоста и се очекува да се породи во декември.

-Сето ова го правам за моите деца, а најмногу за Мичко. Терминот за породување ми е на Свети Никола, вели таа откривајќи дека носи момче.

Инаку, таа би можела да се породи додека се уште е во реалното шоу, а таткото на детето е нејзин партнер веќе неколку месеци, но не сакаше да го открие во јавноста.

Популарно