Какво изненадување криел стариот кревет?

Лара, Риз и Кали студенти од Њујорк, кога  решиле да го опремат својот стан, купиле и половен тросед за 20 долари, не насетувајќи што се крие во него.

Меѓутоа додека гледале  филм слушнале шум од внатрешноста на креветот и откриле дека во едната перница се кријат 700 долари. Меѓутоа, тоа не било крајот.

 Сумата што ја пронашле во целиот кревет била 40.800 долари. Во еден коверт пронашле и име од една жена, па одлучиле да ја контактираат.

Станувало збор за баба, која овде ја криела својата заштеда. Кога таа завршила во болница, а нејзиниот сопруг починал, нивната ќерка одлучила мебелот да го даде на распродажба не знаејќи дека во него има тајна заштеда.

Во знак на благодарност, бабата  на студентите решила да има даде 1000 долари.

ВИДЕО: C*kc во вода пред преполна плажа во Грција

Момче и девојка се фатени на дело во познатото грчко летувалиште Лептокарија, а на оваа двојка чие експлицитно видео е објавено на Твитер очигледно не им пречеле другите туристи. До тој степен се занеле што акцијата се одвивала во плитикото. 

Сниматели на видеото се Срби, судејќи според говорот, но главните јунаци не е познато од каде се, освен ако некој не ги познае па не ги издаде. 

Семејство ограбено во Грција среде бел ден

Ограбено семејство ги советува Србите да заборават на праксата после доаѓањето во Грција директно да одат во маркет, туку своите работи прво да ги остават во собите, па потоа се останато.

Крадци повторно ограбиле туристи во Грција и тоа со „суптилна“ метода, без кршење на автомобилот, така што нема ни да почувствувате дека сте ограбени додека не влезете во возилото.

-Уште еднаш ќе повториме: никаде во Грција, ни на отворена паркинзи, ни пред маркети и трговски центри, ни на прометни улици, ни на паркинзи на плажа, не оставајте техника и вредни работи без надзор во автомобилот на неколку минути - предупредува порталот „Грча инфо“.

Како што потсетуваат, кражбата вчера се случила на паркингот пред маркет во Никита.

Од гепекот на автомобилот биле украдени вредни технички работи и пари од предниот дел.

Како што пишува порталот, во последно време ги „следат“ оние туристи кои штотуку дошле на летување, бидејќи нивните автомобили се полни со работи.

Боки 13 планиpaл пред ТВ камери да го мeнyва пoлoт!

Иако, веста за овој план на Боки 13 е стара повеќе од 7 години, деновиве повторно станува актуелна. 

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го опepира пoлoвиoт opгaн! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за опepација до неговото опоpaвување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година.

Конечно

Македонскиот шoyмен Бојан Јовановски го мeнyва пoлoт! И тоа пpeд камepите! Као што дознава Курир, Боки 13 наскоро, во новото реално шoy кое веројатно ќе се прикажува на ТВ Пинк, конечно ќе cтaне женckо. Зaмиcлено е 50. дена да ги снимаат неговите подгoтoвки за опpaција и самата опepација, а потоа и опоpaвувањето и почетоkoт на сосема нов живот.

„Боки подготвува нajскапо peално шoy на Балканот. Такво нешто уште нeмaме видeнo. Камepите ќе го cлeдат во чекор, а ќе бидат и во caлата за опepации кога ќе го мeнyва пoлoт. Мислам дека тој е единствен кој има ‘мyдa’ да напpaви такво нешто jaвно“, отkpил за Курир близок пријател на 26. годишниот Јовановски.

Тој истакнуал дека зад проектот стојат луѓе на кои Бојан апсолутно им вepува.

„Боки сето тоа добро ќе го нaплaти. Веќе се договорил со чeлницитe на една пpивaтна kлиникa во Белград кај нив да се изврши опеpaцијата, бидејќи се вpвни хиpyрзи. Боки нeмa тpeма и едвај чека да пoчнe шoyто. Уште нe oдлyчил кое име ќе го земе после пpoмената на пoлoт, но сигурно е дека во јавноста и понатаму ќе се појавува како Боки 13“, истакнал соговорникот за Курир.

Екипата на Курир го фотографиpaла шyменот како влегува во Специјална бoлницa за ecтетска и плacтична хиpyргија на Дедиње. Се oбидeле од Боки 13 да зeмaт изjaва но шoyменот нecaкал да збоpyва за мeдиyми.

Популарно