(ФОТО) Аца Лукас : Одредета установа и напишете – „Овде се е*е за пари“!

Во изминатиот период, Аца Лукас го поврзуваа со неколку девојки кои во моментов се споменуваат во медиумите како ескорт-дами од “каталогот” за девојки кои се занимаваат со најстариот занает.

„Божана (Вујиновиќ) е прва лига! Таа е добра и паметна девојка. И дали се занимава со ова, не ми е гајле. На крајот на краиштата, не гледам ништо лошо во тоа ако го прават на вистински начин. Во повеќето западни земји тоа е легализирано, па што не би било и кај нас?!

Овие жени таму имаат социјално, пензии, плаќаат даноци … Тие работат како и сите други. Ајде да не ги цинкариме овие девојки, туку да ја легализираме проституцијата и ќе немаме повеќе вакви проблеми“ – изјавил Лукас за српски Информер.

„Тоа е сосема нормална работа во светот и постои од памтивек. Ние сите знаеме, ама се правиме луди. Ајде да видиме што може и што не. Ако сакаме да бидеме корисници на овие услуги, нека се легализира, нека се назначи установа и неа и напишете: Тука е за е*е за пари!“ – предложил на себе својствен начин Аца.

„Она што е нелагално и незаконски, треба да се санкционира, јас се согласувам со тоа. Но, кој човек немал допирни точки со проституција ?! Да бидеме искрени. Ако ова е кривично дело и ние мора да го почитуваме законот, тогаш 99 отсто од машката популација треба да оди во затвор. Но, тука има еден проблем. Ако сето тоа треба да е во согласност со законот, не сум сигурен дека ќе остане некој кој ќе мора да ги затвори сите оние кои треба да бидат зад решетки. Јавно кажувам, ќе се обесам на Теразије, ако оној што ги обвинува овие девојки за проституција, никогаш немал никаква врска со нив“ – тврди фолкерот.

Стоја: „Немав што да јадам, компири деле во сосетката“

Стојанка Новаковиќ Стоја многу сакала да стане пејачка, но нејзиниот татко се противел на тоа, па се омажила и на 17 години го родила синот Милан. После само три години брак сопругот ѝ загинал во сообраќајна несреќа, а таа останала сама со синот.

„Немав што да јадам, делев компири со сосетката, но секогаш за родителите, кога ќе ми дојдеа на посета имав сок и кафе. Знаев дека сум пониска класа, но сакав да станам име и презиме и мојата самодоверба ме туркаше напред“, рекла Стоја.

Иако пејачката со години тврдела дека нејзиниот сопруг загинал во сообраќајна несреќа, постојат и приказни дека всушност се фрлил во река.

„Ми беше тешко во тоа време со своите родители да се докажувам кои натписи се точни, а кои не се. Кога во весници излегоа наслови за мојот сопруг, не ме допираа затоа што јас се борев за своето дете“, рекла пејачката.

ФОТО: Славица Чуктераш бесна им одговори на тие што ѝ оставаат лоши коментари

Српската пејачка Славица Чуктераш од голманот Владимир Абрамов се разведе неодамна, а од тогаш не престанува да добива неумесни коментари на социјалните мрежи.

Имено, многумина мислат дека Славица е „како пуштена од ланец“ откако е слободна, а таа одлучила на тие лоши коментари да им одговори на Инстаграм.

Еден корисник отишол толку далеку што на пејачката ѝ напишал дека служи само за секс, а таа вратила:

„Мрш сите што дрвите дека мајките треба да се изгубат себеси и животот, сите сте тешки психопати. Сега блокирај се сам“.

ФОТО: Анстасија Ражнатовиќ покрена нов тренд

Ќерката на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија на својот Инстаграм профил споделувала објави од забавата на која присуствувала, не знаејќи дека ќе предизвика „бум“ во јавноста.

Додека таа се смеела пред камерите и пеела, многумина не го тргале погледот од нејзините необични обетки. Во вид на отворачи од лименки биле нејзините обетки кои изненадија многумина.

Популарно