ФОТО: Ешли Греам ја покажа тангата во жолт фустан на преклоп

Ешли Греам (31) една од најпознатите плус сајз манекенки на хуманитарен настан во Њујорк се појави во фустан на преклоп што откри премногу.

На свечениот ручек наречен “Women Of Power” , кој во Њујорк го организираше списанието Variety, една од гостинските беше и плус сајз манекенката Ешли Греам.

Најпознатата плус сајз манекенска во светот за ручекот беше облечена во жолт фустан на преклоп , од каде во еден момент се појави тангата , што не остана незабележано од папараците.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ashleygraham

A post shared by Glamour Celebs (@glamour_celebs) on

ФОТО: Анастасија на Тајланд носела само еден модел бикини

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ февруарските денови ги поминала на врелите плажи на Тајланд од каде редовно објавуваше фотографии на социјалните мрежи.

Секако, на сите позираше во бикини, а од нив може да се заклучи дека Анастасија префереира еден модел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Walks on the beach 🏝 p.s i’m 178 cm tall (everyone keeps asking)

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Имено, наместо пуш-ап костимите или оние необичните, Анастасија за плажа избира наједноставни триаголници, без никакви додатоци.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thailand I ❤️ you! 🙆🏻‍♀️

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Во истиот модел се капела од ден во ден, а се разликувале само по бојата, кои главно биле дречави. На телото на Анастасија овие модели едноставно изгледаат феномално.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Looking a little well-done 🥩😛

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

ФОТО: Ким Кардашијан изгледа пеколно добро во долна облека

Ким Кардашијан изгледа неверојатно добро додека позира во својата нова колекција на долна облека во боја на кожа, која се вика „Naked“ (Гола).

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои позира на автомобил. Интернет ѕвездата сакала да ја разбуди имагинацијата на мажите додека позира во градник и гаќи кои го носат нејзиниот потпис.

ФОТО: Алесандра е најжешката пензионерка - ланци, циркони и минијатурно бикини за карневал

Алесандра Амбросио се појави на карневалот во Рио де Жанеиро, а нема кој не се свртел по неа. Таа облекла минијатурен костим за капење во сребрено-црна боја, а околу вратот врзала тенка марама.

Манекенката важи за најжешката „пензионерка“, со оглед на тоа дека ангелите на Викторија Сикрет ги напушти пред 3 години, а со својата комбинација ги натерала мажите да гледаат само во неа.

Погледнете ги фотографиите во галеријата:

Популарно