Фото: Овие бикини ќе ги „загреат“ мажите

Судејќи според Instagram, имаме нов тренд за летото, барем кога станува збор за бикини. Underboob бикините, покрај жените, ќе бидат омилен тренд за мажите, бидејќи тие откриваат дел од женските гради.

Иако може да мислите дека многумина ќе ве осудат дека сте ја одбрале погрешна големина, не грижете се, овие скромни бикини изгледаат одлично. 

Во прилог на underboob бикини, исто така, може да купите underboob костими.  Со бикините обично доаѓаат  гаќички со висок струк или со ремени, ако сте навистина храбри.

Оваа сезона се модерни светли бои кои совршено ќе го истакнат вашиот тен, а она што е сè уште модерно е животински „принт“-апликации. 

Она на што треба да се обрне внимание се ненадејни движења, особено кога ќе излегувате од базенот. Многу познати личности полудеа за овој тренд, меѓу нив и Рита Ора.

Можете исто така да изберете едноставни, обични црни бикини, така што ништо друго не може да го одвлече вниманиете од вашите гради. 

Underboob бикини не се препорачуваат за жени со мали гради.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sunday’s 😛 @fashionnova

A post shared by Sierra Skye (@sierraaaskye

e) on

Дневен хороскоп

ОВЕН

Може да се надевате на многу позитивни околности кои ќе ви донесат деловен успех. Преку интересната комуникација со личноста која ви се допаѓа може да остварите подобрување во љубовта. Избегнувајте масна храна.

БИК

Може да се надевате дека ќе бидете задоволни со деловната ситуација. Полека ќе го остварите напредокот кој го посакувате. Решивте со партнерот да остварите значајни промени во односот. Сосема добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за решавање на заостанатите обврски. На емотивен план би можеле да очекувате помали препирки во односот со саканата личност. Проблеми поврзани со крвотокот.

РАК

Ги решивте поголемиот дел од важните обврски кои ги имавте пред себе. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета. Саканата личност ви е посветена и убаво ви е кога сте заедно. Внимавајте на бубрезите и мочните патишта.

ЛАВ

Функционирате под притисок на работа и не се чусвтвувате добро поради тоа. Ако сте слободни, можно е да имате нови познанства и можност за љубовни промени. Пад на имунитетот е нагласен кај вас.

ДЕВИЦА

Дојде моментот кога треба да се сконцентрирате на работните обврски и да им се посветите во наредниот период. Може да очекувате интересни случувања и ново познанство. Пред вас е поволен период. Внимавајте на градниот кош.

ВАГА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува фаза во која ќе успеете да остварите подобрување на заработката. Брачниот партнер ќе покаже дека посакува некои промени во вашиот однос. Одлично се чувствувате и без проблеми во здравјето.

ШКОРПИЈА

Не ви е лесно да ги исполните сите очекувања на деловно поле. Можно е да сте пред големи задачи и одговорности. Ве очекува и ново познанство. Проблеми со белите дробови.

СТРЕЛЕЦ

Финансиската ситуација постепено се подобрува и задоволни сте поради тоа. Ве очекува поволен период за работа. Пред вас е период во кој ќе имате помали потешкотии со саканата личност. Без проблеми во здравјето.

ЈАРЕЦ

Нема потреба да претерувате со притисокот на работно поле. Потрудете се да бидете малку пофлексибилни кон соработниците. Наскоро е можна врска со личност која ќе покаже дека има емоции кон вас. Потребен ви е сон.

ВОДОЛИЈА

Неопходно е повеќе да и се посветите на работата. Пред вас е период во кој може да остварите значајни промени. Сонувате за личност која има емоции кон вас. Потребно ви е да бидете поотворени. Ве мачи несоница.

РИБИ

Може да се надевате дека ќе добиете помош од страна на личност на која и верувате. Ве очекува поволен период за работа. Доколку сте зафатени, можно е да имате некои помали проблеми во љубовта. Внесувајте повеќе витамини.

Извор: Порта.мк

(Видео) Црногорец си го скрши автомобилот, па Србин го теши!

Еден Црногорец стана вистински хит на социјалните мрежи откако почна да се споделува снимката. Возачот на Ауди снимал со телефон во текот на возењето и не видел дека колоната стои, па се удрил во Опелот, кој сопственикот штотуку го купил.

Мажот веднаш истрча од Аудито и му пријде на човекот од Опелот, кој плачеше неутешно покрај Опелот. „Дали си добро брате? Не видов ништо…“, се правдаше човекот.

Меѓутоа, возачот на Опелот не кажа ништо туку клекна покрај возилото и почна да плаче, откако кажа дека сега го купил возилото.

Видеото од целиот инцидент може да го погледнете ТУКА.

Популарно