Драгана Спасовска: „Со Роналдињо сме многу блиски“ (ВИДЕО)

Старлетата која повеќе од пет години живее во Дубаи ја шокираше јавноста

Таа е полу Македонка, полу Бугарка! Повеќе од пет години живее и работи во Дубаи. Пред да замине во луксузната метропола се занимаваше со мода, беше дел од едно познато реалити шоу, гордо го носеше епитетот стралета. Нејзиното име е Драгана Спасовска. Во моментов е на одмор во Скопје, а Бекстејџ го искористи нејзиниот престој овде и поразговара со неа и притоа направи заеднички апдејт на се она што се случува во нејзиниот живот.

Па така, од интервјуто дознавме дека Драгана е љубител на луксузниот живот, носи само скапи и брендирани парчиња облека, исклучително е блиска со фудбалската ѕвезда Роналдињо, а нејзиното животно мото е : Со пари се купува и здравје и среќа!

- Парите ти носат некаква фокусација, да не бидеш депресирана... вели Драгана

ФОТО: Има само 21 година, а е втора најбогата жена на светот

Кајли Џенер е втора најплатена жена во шоубизнисот, барем како што пред неколку дена извести „Forbes". Пред неа се само Тејлор Свифт, а ги престигна и далеку поискусните, талентираните и постари имиња како Роналдо, Нејмар, Меси, Кање Вест, Ед Ширан, Бијонсе, па и својата сестра Ким Кардашијан.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Најмладата самоуверена милијардерка на светот очигледно ја пронашла тајната за создавање пари, а веруваме дека добар дел од лексиите ги имала од Ким Кардашијан, која целото семејство го внесе во светот на славата и богатството.

Кајли неодамна објави фотографија на која позира целосно гола, само со огромен шешир на глава, но вешто ги сокрила интимните делови на телото.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Инаку, Кајли има своја колекција шминки и козметика за кожа, чија продажба одлично оди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Александра Заева во зелено на свадба

Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, неодамна беше на свадба кај пријатели. Таа за оваа прилика избра едноставен фустан во зелена боја со миди должина. Комбинацијата ја надополни со црни сандали со циркони и црна чантичка.

Нејзиното момче Иван Проданов облече костим во потемна зелена боја, со кој беше во тон со својата девојка Заева.

Боки 13 планиpaл пред ТВ камери да го мeнyва пoлoт!

Иако, веста за овој план на Боки 13 е стара повеќе од 7 години, деновиве повторно станува актуелна. 

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го опepира пoлoвиoт opгaн! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за опepација до неговото опоpaвување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година.

Конечно

Македонскиот шoyмен Бојан Јовановски го мeнyва пoлoт! И тоа пpeд камepите! Као што дознава Курир, Боки 13 наскоро, во новото реално шoy кое веројатно ќе се прикажува на ТВ Пинк, конечно ќе cтaне женckо. Зaмиcлено е 50. дена да ги снимаат неговите подгoтoвки за опpaција и самата опepација, а потоа и опоpaвувањето и почетоkoт на сосема нов живот.

„Боки подготвува нajскапо peално шoy на Балканот. Такво нешто уште нeмaме видeнo. Камepите ќе го cлeдат во чекор, а ќе бидат и во caлата за опepации кога ќе го мeнyва пoлoт. Мислам дека тој е единствен кој има ‘мyдa’ да напpaви такво нешто jaвно“, отkpил за Курир близок пријател на 26. годишниот Јовановски.

Тој истакнуал дека зад проектот стојат луѓе на кои Бојан апсолутно им вepува.

„Боки сето тоа добро ќе го нaплaти. Веќе се договорил со чeлницитe на една пpивaтна kлиникa во Белград кај нив да се изврши опеpaцијата, бидејќи се вpвни хиpyрзи. Боки нeмa тpeма и едвај чека да пoчнe шoyто. Уште нe oдлyчил кое име ќе го земе после пpoмената на пoлoт, но сигурно е дека во јавноста и понатаму ќе се појавува како Боки 13“, истакнал соговорникот за Курир.

Екипата на Курир го фотографиpaла шyменот како влегува во Специјална бoлницa за ecтетска и плacтична хиpyргија на Дедиње. Се oбидeле од Боки 13 да зeмaт изjaва но шoyменот нecaкал да збоpyва за мeдиyми.

Популарно