Што му порача Дац на Павле?

Преку својот ФБ профил актерот Драган Спасов – Дац  побара оставка од пратеникот Павле Богоевски после неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

– Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски!

Како што е ред, нели – напиша Дац.

Снимката се појави вчера на руската мрежа „Вконтакте“. Профилот „Илија Громовник“ кој ја објави снимката на социјалните мрежи тврдеше дека Богоевски е снимен како нарачува кокаин.

Богоевски потврди дека тоа е неговиот глас, но вели дека не нарачувал кокаин туку масло од канабис.

ФОТО: Антониа Гиговска после Евровизија директно замина на својата матура

Поп пејачката Антониа Гиговска, која беше дел од придружните вокали на Тамара Тодевска на Евросонг 2019, вчера славеше матура.

Вчера наутро, речиси право од евровизиската сцена, таа заминала на аеродром помеѓу првите, со цел на време да пристигне дома за да се подготви за матурската забава.

Токму поради тоа Гиговска не слета на аеродромот во Скопје заедно со Тамара и останатите од нашата делегација, бидејќи заминала назад од Тел Авив со првиот авион.

Погледнете како младата пејачка изгледаше на својата матура:

ФОТО: Ова е синот на Екрем Јевриќ по кој лудуваат жените

Се сеќавате на Екрем Јевриќ, пејач кој во регионот стана познат по песната „Куча, посо“ и учествуваше во релаити шоуто „Фарма“ со своите приказни и песни ја засмејуваше јавноста.

Тој неодамна почина по срцев удар во Њујорк, а зад себе остави четири сина и сопругата,но еден од нив посебно се издвојува.

Имено тој е миленик на жените и често го покажува своето тело на социјалните мрежи. Синот на Екрем, Ведран работи како обезбедување.

Иако многумина велат дека личи на својот татко, други велат дека немаат никаква сличност. Што мислите вие?

(ВИДЕО) Милјана: „Седи доле, главата ќе ти ја искршам“

Милјана Богдановиќ повторно беснееше на својот вереник Милојко Божиќ, кој го наговараше да седне до неа и да јаде, во реалното шоу „Парови“.

„Седи доле главата ќе ти ја искршам“, вели Милјана на видеото објавено на интернет, на кое таа со нож во рацете упатува закани кон 74. годишниот вереник.

„Јади што се јаде, побрзо, тргнувај. Кому му тераш инает? Јади на сила, Остави ги кивите и бриши се, седни овде“, вели Милјана.

Погледнете:

Популарно