ФОТО: Антониа Гиговска за прв пат се појави со момчето

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска ужива во љубовната врска со Иван Јованов од „Либеро бенд“, а сега прв пат пред камери се појави со своето момче.

Деновиве Гиговска беше гостинка во емисијата „Живот со стил“ кај Елена Стефановска каде што зборуваше за својот професионален и приватен живот и призна дека е заљубена.

„Антониа кога е заљубена е заљубена. Антониа секогаш е многу ведра, насмеана. Секогаш ја сакала храната, ме почитувала, јас ја почитувам неа“ изјави Иван.

Гиговска неколку пати досега истакна дека Иван и е најголема поддршка кога станува збор за музиката.

(Видео) Марија Шерифовиќ мора да го направи ова, инаку нема да биде добро!

Марија Шерифовиќ секојдневно комуницира со своите фанови преку Инстаграм, со што ги известува луѓето кои ги сака, што планира да прави, а сега ги замоли за помош.

Марија реши да го продаде станот и да се пресели во куќа. Од таа причина ги повика сите фанови да ја известат дали имаат куќа или плац во Белград или околината.

Популарната пејачка се реши на ваков потег бидејќи не можеше да ја поднесе буката која доаѓа од станот над нејзиниот, кој е во состојба на подготовка.

Претпоставуваме дека пејачката се шегуваше, а дали и вие така ќе процените, погледнете ги видеата во продолжение на текстот.

(Фото) Богдана се пораѓа на роденденот на Цеца? - Еве и зошто

Сопругата на боксерот Вељко Ражњатовиќ, Богдана сосема јасно може да се породи на роденденот на својата свекрва и балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ.

За пејачката не би имала поголема среќа доколку нејзиниот прв внук, кој го чека не само таа, туку цело семејство Ражњатовиќ, како и Богдана Родиќ, се роди на нејзиниот 47. роденден на 14 јуни.

Бидејќи таткото Вељко исто така сака да се случи тоа на неговото дете, кое ќе му даде име Жељко, тој сака и да слави роденден заедно со неговата мајка, на кој и е благодарен поради се што му овозможи во животот и секогаш му беше поддршка.

Богдана има термин за породување четири дена пред роденденот на Цеца, но чест случај е бремените жени да го надминат и тој датум.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oko ne laže

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Дарко Лазиќ должи пари на својата поранешна сопруга

Како што беше објавено во медиумите, пејачката Ана Севиќ, наводно, го тужела нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ затоа што од разводот не плаќал алиментација за нивната ќерка Лорена, а долгот досега пораснал на дури 900.000 динари. Еден познат адвокат објасни дека тужбата на пејачот воопшто не е наивна и дека последиците за пејачот можат да бидат сериозни.

Имено, Дарко поради ова би можел да добие затворска казна до две години.

– Неплаќањето на алиментација е чувствително правно прашање чии последици можат да бидат многу сериозни, и кривични и граѓански – објасни адвокатот и продолжи: „Овој чин е пропишан со Кривичниот законик како кривично дело за кое се гони по службена должност и за кое пропишана казна затвор до две години или парична казна, а во случај на посериозни последици е пропишана казна од три месеци до три години затвор.

Во случај Дарко да не ги подмири долговите кон Ана, средствата ќе ги соберат јавните извршители.

– Принудното извршувањр го спроведува јавен извршител, што треба да доведе до многу поефикасна наплата на побарувања за правно одржување и подобра заштита на доверителите за правно одржување. Доволно е алиментацијата да не се плати само неколку месеци, со што дури и тогаш постои можност за поведување и кривична и присилна извршна постапка – тврди адвокатот.

Дури и во случај Дарко Лазиќ да и давал пари на Ана на рака или купил подароци за неговата ќерка Лорена – тоа, како што е наведено во понатамошниот текст, не го ослободува од плаќање на алиментацијата што судот ја определил во пресудата. Од друга страна, извор близок на поранешните сопружници рекол дека при развод и утврдување на висината на алиментација, судот го зел предвид фактот дека Дарко не се појавил во тоа време, па затоа тој утврдил минимален износ што треба да го плати.

Популарно