„Тркалата му подарија крила на мојот ангел“

Со тажни стиховина својот фејсбук профил се прости неговата девојка Тамара.

-Младост и памет, бескрајна убавина, каде брзаш душо, дали знаеш за нашата болка. Толку многу сакаше од животот, но не ти било судено да остариш. Го гледам твојот совршен лик, дали се да исчезне како часза само еден момент, од преубаво лице остана само слика пред која солзите за момент тргнуваат. И знам дека и повторно така би направил, бидејќи љубовта за патт во дрцето ти се криеше, те зема тоа што го сакаше, тркалата на ангелот му подарија крила“ напишала Тамара, девојката на Даниел.

Веројатно од преголема брзина изгубил контрола па удрил во бандера, а на него налетал автомобилво кој биле неговите пријатели.

(Видео) Ова избега од контрола: Со џип тргна да ги „гази“ полицајците

Конфликтите меѓу демонстрантите и полицијата поради у**ството на Џорџ Флојд во Америка стануваат се поинтензивни.

Физичката пресметка на улицата на САД е секојдневна во последните неколку дена, а снимките од тие конфликти веднаш се проширија по социјалните мрежи.

Меѓутоа, во големиот дел снимки кои беа објавени, се појави и една на која може да видите како со џип влетува во маса луѓе и притоа гази двајца полицајци.

Навистина ова избега од контрола во САД и очигледно нема да се смири во брзо време, а како изгледаше тоа може да погледнете во продолжение на видеото.

(Видео) На камион му излета гумата: Во полна брзина покоси момче – леташе три метри!

Бизарен инцидент е забележан со камера на истокот на Кина. На бензинска пумпа крај еден пат, два човека отвораа капија кога од далечина кон нив излета огромна гума.

Тие имаа среќа, но не и мажот кој точеше бензин на една пумпа. Гумата го удри по грб, а од силината на ударот падна на земја. За среќа никој не настрада.


Се заби во столб со 130 км/ч

Иако,можеби,некои одлуки скапо да не чинат,сепак има случаи кога нерешителноста може да биде полоша.

Доказ за тоа е оваа жена од Канада која возеше по автопат во близина на Отава со брзина од 130 км/ч. Дали заборавила каде треба да се исклучи на патот или само била несигурна во кој правец треба да продолжи, па тргна во последен момент кон излезот.

За жал, при траа брзина не успеа да сврти како што треба и се заби во столб кој ги раздвојуваше коловозите. За живо чудо, жената поминала само со полесни повреди, а итната помош набрзо пристигнала на лице место и ја однела во болница.

Популарно