(ФОТО) Јелена Спенџарска: „Ало, добри сте со паметот“

Македонската водителка Јелена Спенџарска е и една од највлијателните личности на социјалните мрежи и често споделува и фотографии од приватноста.

Сега, одлучи и да го каже своето мислење за оние девојки кои користат премноу шминка и филтери и таквите фотографии ги објавуваат на Инстаграм.

„Одамна сакав нешто да кажам нешто што ме иритира на Инстаграм, но ајде сега ќе кажам. Се однесува на оние девојки кои што имаат еден тон шминка, провокативно облечени, усните, косите…тие пеат песна од некој пејач и истиот пејач го тагнуваат за да ги сподели на „стори, а некогаш не пеат само позираат. Алооо, добри сте вие со паметот“ вели Спенџарска на „Инстаграм стори“.

Емина Јаховиќ искрено за љубовната врска

Српската пејачка Емина Јаховиќ проговори за емотивниот живот, па и трачевите дека раскинала со момчето Садетин Саран.

– Никогаш не сум тужела никого, затоа што тоа е фрлање со пердуви во воздух. Секој има право да пишува, ние ја одбравме оваа работа, ние сме јавни личности. Она што е во нашата совест, верувам во тоа. Мајка ми не може да се справи со тоа, особено мојот брат.

Пејачката вели дека нејзиниот емотивен живот е исполнет.

„Јас сум многу исполнета со моето семејство и работа, а во животот сум супер“, рече Емина, обраќајќи им се на припадничките на понежната половина.

„Сакам да им кажам на сите жени кои се разведуваат како мене да се обидат да имаат добра врска со своите поранешни сопрузи за доброто на своите деца“, изјави пејачката.

ВИДЕО: Таа покажа во каков луксуз ужива

Марина Гагиќ, вереницата на српскиот пејач Дарко Лазиќ ужива на Златибор, а таа во прв план се истакна себеси, па потоа и бебето Алексеј.

Снимила дел од атмосферата во хотелот, а сите веднаш забележале како е облечена. Од Дарко на снимката ни трага ни глас.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

enjoy ⛰💙

A post shared by @ gagicmarina on

Слоба е во врска со Дара Бубамара?!

Младиот српски пејач Слободан Радовановиќ, откако се разведе со Кија Коцкар, започна врска со Луна Џогани, а сега се зборува дека е во врска со една од постарите колешки.

Имено станува зборр за Дара Бубамара, која неодамна раскина со кошаркарот, па информер пишува дека неодамна почнале врска.

Засега оваа врска не е потврдена ниту од Дара Бубамара, ниту пак од Слободан.

Популарно