Наташа Беквалац: „Ми се сруши целиот свет“

Српската пејачка Наташа Беквалац се потсети на минатото, па откри кој ѝ бил најголемиот стрес во животот. Имено, Беквалац за потребите на снимањето на новиот спот морала да се покаже и како актерка.

-Веќе неколку пати сум зборувала за тоа дека ми е еден од најголемите стресови, како многу млада бев одбиена од Академијата за драмски уметноси во Нови Сад. Тогаш мислев дека ми се срушил целиот свет, но набрзо сфатив дека Бог има подобри планови за мене. Почнав да се занимавам со музика која истовремено ми ги отвори вратите за глума. Така често својата втора љубов ја користам во снимањето спотови - додала Нтааша, а потоа додала дека таа и Емина Јаховиќ во новиот спот убиваат тројца мажи.

-Не ми беше тешко да се „префрлам во кожата на повредена жена, која повреденото срце ја натерало да изврши злосторство. Имаше доста емотивни моменти за двете, иако беше забавно - рекла Наташа.

Видео: „Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал!

Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано.

Шаќири со песната на композиторите Лазар и Магдалена Цветковски се натпреварувал на најреномираниот албански фестивал во Албанија – „Kenga Magjike“.

За срамот да биде уште поголем за пејачот од Косово, е тоа што во описот на песната стои дека токму тој и извесен Флорент Бошњаку се автори на оваа нумера.

„Феномен“ е насловот на албанската песна и ѐ објавена на официјалниот канал на Јутјуб на фестивалот.

Слушнете ја „Феномен“ на Кораб Шаќири!

Направете споредба и слушнете ја оргиналната нумера на Лозано:

ФОТО: Таа и купи скапоцен подарок на снаата

Вереницата на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ и официјално направи веридба и доби скапоцен подарок.

Таа на снаата и купи скапоцен часовник, со вереничкиот прстен кој го доби од Вељко.

Сега се реши да и даде скапоцен прстен кој дури не го дала ни на ќерка си Анастасија.

ФОТО: Аца Лукас славеше, па заспа на сопствениот роденден

Викендот што помина познатиот српски пејач Аца Лукас организираше забава во еден познат ресторан во Белград по повод својот роденден.

На роденденската забава биле поканети најблиските пријатели и колеги на Лукас. кои „заглавиле“ до раните утрински часови.

Очигледно Лукас изморен од напорниот ден, некаде на крајот од својот роденден успеал да заспие пред присутните гости.

Како изгледало тоа, погледнете од фогорафијата:

Популарно