Фото: Која ќе го „лапне“ синот на Брена

Иако со месеци се шпекулира дека има повеќе од само пријателство помеѓу пејачката Милица Павловиќ и пејачот Стефан Живојиновиќ, двајцата никогаш не ги потврдија или негираа овие тврдења, а деновиве тие повторно се појавија заедно, каде што седеа во исто сепаре во дискотека.

Милица беше облечена во син, елегантна костум, а Стефан во класични панталони и кошула. Меѓутоа, можноста за нешто повеќе да се одвива меѓу нив, ја отежна победничката на „ Задруга 1“ Кристина Која Коцкар, која  вечерта во нивното сепаре , според очевидците била  вишок.

Како што коментираа присутните, цело време се „приетувале“ љубовни искри меѓу Милица и Стефан, а можеше да се почувствува привлечноста помеѓу овие две млади звезди која наводно ја има со месеци, но можните конкретни чекори во конечното реализирање на оваа романса ги попречувала Кија, која седела меѓу двајцата.

Стефан Живојиновиќ  како вистински господин на почетокот на летото за атрактивната пејачка Милица Павловиќ организираше  ручек во елитен ресторан.

 Во секој случај, тие би биле навистина убав пар, обајцата се згодни, млади и успешни,   медиумите со внимание го следат  секој нивни чекор и очекуваат да се случи нешто „конкретно“.

Фото: Еве ја разликата помеѓу Трамп и Обама

Трагичната смрт на Коби Брајант и уште 8 други лица, меѓу кои и неговата 13-годишна ќерка , Џиана , ја потресе целата планета.

Актуелниот и поранешен претседател на Соединетите држави се огласија со свои соопштенија во врска со оваа трагедија што се случи.

Доналд Трамп на Твитер напиша:

- Во извештаите се вели дека еден од најголемите кошаркари, Коби Брајант, и тројца други се загинати во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тоа е ужасна вест.

Сегашниот претседател на Америка се чини дека ја даде својата изјава премногу грубо и многумина ја толкуваа како изјава од учтивост.

Барак Обама , од друга страна,  , според мислењето на голем дел од јавноста, со далеку потопли и поинтимни зборови за кои жали не само за смртта на голем спортист, туку и за загубата на три девојчиња.

И ова е она што многумина во оваа ситуација го изоставуваат како факт, дека е можеби далеку поголема тага што животот го загубија трите девојчиња, вклучувајќи ја и ќерката на Брајант, пред тие девојчиња беше животот.

- Коби беше легенда на теренот и штотуку започна нешто што требаше да биде значајно второ поглавје од неговиот живот. Но, губењето на Ѓиана дополнително им го крши срцето на родителите како нас. Мишел и јас испраќаме Љубов и молитви до Ванеса и семејството Брајант на овој незамислив ден - рече Обама.

Семејството Обама беше многу блиску до семејството на Коби и тие беа пријатели.

Да не заборавиме дека Доналд Трамп порача многу поемотивна порака подоцна во која изрази сочувство и изрази тага за трагедијата што се случи.

- Коби Брајант, и покрај тоа што навистина беше еден од најголемите кошаркари на сите времиња, тој штотуку го започна својот живот. Тој многу го сакаше своето семејство и со толку многу страст гледаше кон иднината. Губењето на неговата убава ќерка ги отежнува овие моменти. Јас и Меланија искажуваме најдлабоко сочувство до Ванеса и прекрасното семејство Брајант. Бог нека биде со вас “, рече подоцна Трамп.

Видео: Таа излезе и покажа скоро „се“

Синоќа, жирито беше крајно строго со кандидатите на „Звездите на Гранд“, а Саша Поповиќ и водителката Сања Кужет јасно потенцираа дека е време да се разделиме со некои.

Надица Вермезовиќ (28) од Ваљево е една од натпреварувачите која привлече големо внимание на натпреварот, но и лавина коментари на социјалните мрежи.

Поточно, таа се појави на сцената синоќа во „облека“  од која  се гледаше скоро „се“ , тоа предизвика силна реакција на Твитер.

- Како тоа храниш дете, го  образуваш и тоа доаѓа до звездите на гранд да ја  покаже вагина..та - беа дел од коментарите на Твитер.

ВИДЕО: Лозано на сцената порача од која држава доаѓа

Мајко“ на Влатко Лозановски најдобра поп-фолк нумера на MAC На спектакуларната музичка церемонија МАC 2020, што се одржа во Белград, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера, за нумерата „Мајко“.

Влатко победи во силна конкуренција, меѓу номинираните беа Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд.

– Јас не сум од Северна, јас сум од Македонија, порача Влатко Лозановски.

Влатко им се заблагодари на сите што гласаа за него.

Пред широкиот аудиториум, Влатко се обрати на македонски јазик и кажа дека доаѓа од Македонија, а не од земјата со новото име. Исто така, рече дека зборува на македонски јазик затоа што во една прилика, српската пејачка Јелена Карлеуша рекла дека македонскиот е секси јазик за неа.

Популарно